Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

EBAY · NASDAQ

EBAY INC

Financial technology and digital commerce · Services-Business Services, NEC

64/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
11,1 mld. USDTržby · rast YoY 7,9 %
Net income
2,03 mld. USDČistý zisk · čistá marža 18,3 %
Free cash flow
1,43 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 12,9 %
Diluted EPS
4,34 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
20,5 %Prevádzková marža · hrubá marža 71,5 %
Return on assets (ROA)
11 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
1,87 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,96 mld. USD na 1,43 mld. USD.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q3 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.

Tržby
3,21 mld. USDMedziročne 13,7 % · Q3 FY 2025
Prevádzkový zisk
0,62 mld. USDPrevádzková marža 19,2 %
Čistý zisk
0,5 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
1,10 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 10. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 3206000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001065088-26-000212 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 616000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001065088-26-000212 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
  • Čistý zisk: 497000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001065088-26-000212 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
  • Zriedený EPS: 1.1000000000 USD/shares · reported-v1. 0001065088-26-000212 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 17 dostupných období

11,1 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue11,1 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.6,498989,33332712,16767315,002022009-12-31: 8,727362 mld. USD2010-12-31: 9,156 mld. USD2011-12-31: 11,652 mld. USD2012-12-31: 14,072 mld. USD2013-12-31: 8,257 mld. USD2014-12-31: 8,79 mld. USD2015-12-31: 8,592 mld. USD2016-12-31: 9,298 mld. USD2017-12-31: 9,927 mld. USD2018-12-31: 8,65 mld. USD2019-12-31: 7,429 mld. USD2020-12-31: 8,894 mld. USD2021-12-31: 10,42 mld. USD2022-12-31: 9,795 mld. USD2023-12-31: 10,112 mld. USD2024-12-31: 10,283 mld. USD2025-12-31: 11,1 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2009-12-318,727362
2010-12-319,156
2011-12-3111,652
2012-12-3114,072
2013-12-318,257
2014-12-318,79
2015-12-318,592
2016-12-319,298
2017-12-319,927
2018-12-318,65
2019-12-317,429
2020-12-318,894
2021-12-3110,42
2022-12-319,795
2023-12-3110,112
2024-12-3110,283
2025-12-3111,1

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

67/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

43/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

67/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

82/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

78/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 82Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 43
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu20,5 %63,8Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu18,3 %70,7Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,1 ×55,8Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu74,3 %30,9Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu12,9 %57,3(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1 ×76,5Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu4,8 %64,3CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu11 %77,6Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

17 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Revenue11,1 mld. USDNet income2,031 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-3,416741,492386,401511,3106216,219742009-12-31: 8,727362 mld. USD2010-12-31: 9,156 mld. USD2011-12-31: 11,652 mld. USD2012-12-31: 14,072 mld. USD2013-12-31: 8,257 mld. USD2014-12-31: 8,79 mld. USD2015-12-31: 8,592 mld. USD2016-12-31: 9,298 mld. USD2017-12-31: 9,927 mld. USD2018-12-31: 8,65 mld. USD2019-12-31: 7,429 mld. USD2020-12-31: 8,894 mld. USD2021-12-31: 10,42 mld. USD2022-12-31: 9,795 mld. USD2023-12-31: 10,112 mld. USD2024-12-31: 10,283 mld. USD2025-12-31: 11,1 mld. USD2009-12-31: 2,389097 mld. USD2010-12-31: 1,801 mld. USD2011-12-31: 3,229 mld. USD2012-12-31: 2,609 mld. USD2013-12-31: 2,856 mld. USD2014-12-31: 0,046 mld. USD2015-12-31: 1,725 mld. USD2016-12-31: 7,266 mld. USD2017-12-31: -1,017 mld. USD2018-12-31: 2,53 mld. USD2019-12-31: 1,786 mld. USD2020-12-31: 5,667 mld. USD2021-12-31: 13,608 mld. USD2022-12-31: -1,269 mld. USD2023-12-31: 2,767 mld. USD2024-12-31: 1,975 mld. USD2025-12-31: 2,031 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2009-12-318,7273622,389097
2010-12-319,1561,801
2011-12-3111,6523,229
2012-12-3114,0722,609
2013-12-318,2572,856
2014-12-318,790,046
2015-12-318,5921,725
2016-12-319,2987,266
2017-12-319,927-1,017
2018-12-318,652,53
2019-12-317,4291,786
2020-12-318,8945,667
2021-12-3110,4213,608
2022-12-319,795-1,269
2023-12-3110,1122,767
2024-12-3110,2831,975
2025-12-3111,12,031

Operating & net margin

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin20,51 %Net margin18,3 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-33,0528,289,44150,692009-12-31: 16,69 %2010-12-31: 22,43 %2011-12-31: 20,37 %2012-12-31: 20,52 %2013-12-31: 29,72 %2014-12-31: 28,17 %2015-12-31: 25,57 %2016-12-31: 25,01 %2017-12-31: 22,81 %2018-12-31: 20,25 %2019-12-31: 23,83 %2020-12-31: 29,64 %2021-12-31: 28,05 %2022-12-31: 23,99 %2023-12-31: 19,2 %2024-12-31: 22,54 %2025-12-31: 20,51 %2009-12-31: 27,37 %2010-12-31: 19,67 %2011-12-31: 27,71 %2012-12-31: 18,54 %2013-12-31: 34,59 %2014-12-31: 0,52 %2015-12-31: 20,08 %2016-12-31: 78,15 %2017-12-31: -10,24 %2018-12-31: 29,25 %2019-12-31: 24,04 %2020-12-31: 63,72 %2021-12-31: 130,6 %2022-12-31: -12,96 %2023-12-31: 27,36 %2024-12-31: 19,21 %2025-12-31: 18,3 %20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2009-12-3116,6927,37
2010-12-3122,4319,67
2011-12-3120,3727,71
2012-12-3120,5218,54
2013-12-3129,7234,59
2014-12-3128,170,52
2015-12-3125,5720,08
2016-12-3125,0178,15
2017-12-3122,81-10,24
2018-12-3120,2529,25
2019-12-3123,8324,04
2020-12-3129,6463,72
2021-12-3128,05130,6
2022-12-3123,99-12,96
2023-12-3119,227,36
2024-12-3122,5419,21
2025-12-3120,5118,3

Free cash flow

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow1,434 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,4406752,881354,3220255,76272009-12-31: 2,340992 mld. USD2010-12-31: 2,022 mld. USD2011-12-31: 2,311 mld. USD2012-12-31: 2,581 mld. USD2013-12-31: 4,317 mld. USD2014-12-31: 5,055 mld. USD2015-12-31: 3,365 mld. USD2016-12-31: 2,2 mld. USD2017-12-31: 2,48 mld. USD2018-12-31: 2,035 mld. USD2019-12-31: 2,606 mld. USD2020-12-31: 1,956 mld. USD2021-12-31: 2,213 mld. USD2022-12-31: 1,805 mld. USD2023-12-31: 1,97 mld. USD2024-12-31: 1,956 mld. USD2025-12-31: 1,434 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2009-12-312,340992
2010-12-312,022
2011-12-312,311
2012-12-312,581
2013-12-314,317
2014-12-315,055
2015-12-313,365
2016-12-312,2
2017-12-312,48
2018-12-312,035
2019-12-312,606
2020-12-311,956
2021-12-312,213
2022-12-311,805
2023-12-311,97
2024-12-311,956
2025-12-311,434

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents1,867 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02,845445,690888,5363211,381762009-12-31: 4 mld. USD2010-12-31: 5,577 mld. USD2011-12-31: 4,691 mld. USD2012-12-31: 6,817 mld. USD2013-12-31: 2,848 mld. USD2014-12-31: 4,105 mld. USD2015-12-31: 1,832 mld. USD2016-12-31: 1,816 mld. USD2017-12-31: 2,12 mld. USD2018-12-31: 2,202 mld. USD2019-12-31: 0,901 mld. USD2020-12-31: 1,101 mld. USD2021-12-31: 1,379 mld. USD2022-12-31: 2,154 mld. USD2023-12-31: 1,985 mld. USD2024-12-31: 2,433 mld. USD2025-12-31: 1,867 mld. USD2015-12-31: 6,749 mld. USD2016-12-31: 8,959 mld. USD2017-12-31: 9,984 mld. USD2018-12-31: 9,235 mld. USD2019-12-31: 7,738 mld. USD2020-12-31: 7,74 mld. USD2021-12-31: 9,082 mld. USD2022-12-31: 8,871 mld. USD2023-12-31: 7,723 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2009-12-314Nedostupné
2010-12-315,577Nedostupné
2011-12-314,691Nedostupné
2012-12-316,817Nedostupné
2013-12-312,848Nedostupné
2014-12-314,105Nedostupné
2015-12-311,8326,749
2016-12-311,8168,959
2017-12-312,129,984
2018-12-312,2029,235
2019-12-310,9017,738
2020-12-311,1017,74
2021-12-311,3799,082
2022-12-312,1548,871
2023-12-311,9857,723
2024-12-312,433Nedostupné
2025-12-311,867Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Total assets17,437 mld. USDTotal liabilities12,954 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.012,8626225,7252438,5878651,450482009-12-31: 18,40832 mld. USD2010-12-31: 22,003762 mld. USD2011-12-31: 27,32 mld. USD2012-12-31: 37,074 mld. USD2013-12-31: 41,488 mld. USD2014-12-31: 45,132 mld. USD2015-12-31: 17,755 mld. USD2016-12-31: 23,847 mld. USD2017-12-31: 25,986 mld. USD2018-12-31: 22,819 mld. USD2019-12-31: 18,174 mld. USD2020-12-31: 19,31 mld. USD2021-12-31: 26,626 mld. USD2022-12-31: 20,85 mld. USD2023-12-31: 21,62 mld. USD2024-12-31: 19,365 mld. USD2025-12-31: 17,437 mld. USD2009-12-31: 4,620672 mld. USD2010-12-31: 6,701583 mld. USD2011-12-31: 9,39 mld. USD2012-12-31: 16,209 mld. USD2013-12-31: 17,841 mld. USD2014-12-31: 25,226 mld. USD2015-12-31: 11,179 mld. USD2016-12-31: 13,308 mld. USD2017-12-31: 17,937 mld. USD2018-12-31: 16,538 mld. USD2019-12-31: 15,304 mld. USD2020-12-31: 15,749 mld. USD2021-12-31: 16,848 mld. USD2022-12-31: 15,697 mld. USD2023-12-31: 15,224 mld. USD2024-12-31: 14,207 mld. USD2025-12-31: 12,954 mld. USD20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2009-12-3118,408324,620672
2010-12-3122,0037626,701583
2011-12-3127,329,39
2012-12-3137,07416,209
2013-12-3141,48817,841
2014-12-3145,13225,226
2015-12-3117,75511,179
2016-12-3123,84713,308
2017-12-3125,98617,937
2018-12-3122,81916,538
2019-12-3118,17415,304
2020-12-3119,3115,749
2021-12-3126,62616,848
2022-12-3120,8515,697
2023-12-3121,6215,224
2024-12-3119,36514,207
2025-12-3117,43712,954

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth7,95 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-50,92-28,98-7,0314,9236,862010-12-31: 4,91 %2011-12-31: 27,26 %2012-12-31: 20,77 %2013-12-31: -41,32 %2014-12-31: 6,46 %2015-12-31: -2,25 %2016-12-31: 8,22 %2017-12-31: 6,76 %2018-12-31: -12,86 %2019-12-31: -14,12 %2020-12-31: 19,72 %2021-12-31: 17,16 %2022-12-31: -6 %2023-12-31: 3,24 %2024-12-31: 1,69 %2025-12-31: 7,95 %20092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2009-12-31Nedostupné
2010-12-314,91
2011-12-3127,26
2012-12-3120,77
2013-12-31-41,32
2014-12-316,46
2015-12-31-2,25
2016-12-318,22
2017-12-316,76
2018-12-31-12,86
2019-12-31-14,12
2020-12-3119,72
2021-12-3117,16
2022-12-31-6
2023-12-313,24
2024-12-311,69
2025-12-317,95

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 17 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie64 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002011-12-31: 82 bodov / 1002012-12-31: 79 bodov / 1002013-12-31: 81 bodov / 1002014-12-31: 60 bodov / 1002015-12-31: 79 bodov / 1002016-12-31: 76 bodov / 1002017-12-31: 57 bodov / 1002018-12-31: 70 bodov / 1002019-12-31: 67 bodov / 1002020-12-31: 71 bodov / 1002021-12-31: 75 bodov / 1002022-12-31: 52 bodov / 1002023-12-31: 70 bodov / 1002024-12-31: 67 bodov / 1002025-12-31: 64 bodov / 10020092010201120122013201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2009-12-31Nedostupné
2010-12-31Nedostupné
2011-12-3182
2012-12-3179
2013-12-3181
2014-12-3160
2015-12-3179
2016-12-3176
2017-12-3157
2018-12-3170
2019-12-3167
2020-12-3171
2021-12-3175
2022-12-3152
2023-12-3170
2024-12-3167
2025-12-3164
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2009-12-312010-12-312011-12-312012-12-312013-12-312014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby8,73 mld. USD9,16 mld. USD11,65 mld. USD14,07 mld. USD8,26 mld. USD8,79 mld. USD8,59 mld. USD9,3 mld. USD9,93 mld. USD8,65 mld. USD7,43 mld. USD8,89 mld. USD10,42 mld. USD9,8 mld. USD10,11 mld. USD10,28 mld. USD11,1 mld. USD
Net incomeČistý zisk2,39 mld. USD1,8 mld. USD3,23 mld. USD2,61 mld. USD2,86 mld. USD0,05 mld. USD1,73 mld. USD7,27 mld. USD-1,02 mld. USD2,53 mld. USD1,79 mld. USD5,67 mld. USD13,61 mld. USD-1,27 mld. USD2,77 mld. USD1,98 mld. USD2,03 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk1,46 mld. USD2,05 mld. USD2,37 mld. USD2,89 mld. USD2,45 mld. USD2,48 mld. USD2,2 mld. USD2,33 mld. USD2,26 mld. USD1,75 mld. USD1,77 mld. USD2,64 mld. USD2,92 mld. USD2,35 mld. USD1,94 mld. USD2,32 mld. USD2,28 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu1,83 USD1,36 USD2,46 USD1,99 USD2,18 USD0,04 USD1,42 USD6,35 USD-0,95 USD2,55 USD2,09 USD7,89 USD20,54 USD-2,27 USD5,19 USD3,94 USD4,34 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow2,91 mld. USD2,75 mld. USD3,27 mld. USD3,84 mld. USD5 mld. USD5,68 mld. USD4,03 mld. USD2,83 mld. USD3,15 mld. USD2,66 mld. USD3,11 mld. USD2,42 mld. USD2,66 mld. USD2,25 mld. USD2,43 mld. USD2,41 mld. USD1,96 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,57 mld. USD0,72 mld. USD0,96 mld. USD1,26 mld. USD0,68 mld. USD0,62 mld. USD0,67 mld. USD0,63 mld. USD0,67 mld. USD0,62 mld. USD0,51 mld. USD0,46 mld. USD0,44 mld. USD0,45 mld. USD0,46 mld. USD0,46 mld. USD0,53 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty4 mld. USD5,58 mld. USD4,69 mld. USD6,82 mld. USD2,85 mld. USD4,11 mld. USD1,83 mld. USD1,82 mld. USD2,12 mld. USD2,2 mld. USD0,9 mld. USD1,1 mld. USD1,38 mld. USD2,15 mld. USD1,99 mld. USD2,43 mld. USD1,87 mld. USD
Total assetsAktíva18,41 mld. USD22 mld. USD27,32 mld. USD37,07 mld. USD41,49 mld. USD45,13 mld. USD17,76 mld. USD23,85 mld. USD25,99 mld. USD22,82 mld. USD18,17 mld. USD19,31 mld. USD26,63 mld. USD20,85 mld. USD21,62 mld. USD19,37 mld. USD17,44 mld. USD
Current assetsObežné aktíva8,46 mld. USD11,07 mld. USD12,66 mld. USD21,4 mld. USD23,28 mld. USD26,53 mld. USD7,9 mld. USD8,88 mld. USD7,74 mld. USD7,13 mld. USD4,71 mld. USD7,19 mld. USD9,11 mld. USD9,29 mld. USD11,02 mld. USD7,57 mld. USD5,09 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky3,64 mld. USD4,52 mld. USD6,73 mld. USD10,92 mld. USD12,64 mld. USD17,53 mld. USD2,26 mld. USD3,85 mld. USD3,56 mld. USD4,45 mld. USD4,07 mld. USD4 mld. USD4,62 mld. USD4,27 mld. USD4,52 mld. USD6,1 mld. USD4,64 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom4,62 mld. USD6,7 mld. USD9,39 mld. USD16,21 mld. USD17,84 mld. USD25,23 mld. USD11,18 mld. USD13,31 mld. USD17,94 mld. USD16,54 mld. USD15,3 mld. USD15,75 mld. USD16,85 mld. USD15,7 mld. USD15,22 mld. USD14,21 mld. USD12,95 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné0 mld. USD1,45 mld. USD0,75 mld. USD1,55 mld. USD1 mld. USD0 mld. USD1,36 mld. USD1,15 mld. USD0,75 mld. USD1,23 mld. USD0,75 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti0 mld. USD1,49 mld. USD1,53 mld. USD4,11 mld. USD4,12 mld. USD6,78 mld. USD6,75 mld. USD7,51 mld. USD9,23 mld. USD7,69 mld. USD6,74 mld. USD7,74 mld. USD7,73 mld. USD7,72 mld. USD6,97 mld. USDNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupné0,03 mld. USD0,06 mld. USD0,1 mld. USD0,11 mld. USD0,14 mld. USD0,23 mld. USD0,29 mld. USD0,33 mld. USD0,31 mld. USD0,3 mld. USD0,27 mld. USD0,24 mld. USD0,26 mld. USD0,26 mld. USD0,25 mld. USD
Cost of revenueNáklady na tržby2,48 mld. USD2,56 mld. USD3,46 mld. USD4,22 mld. USD1,49 mld. USD1,66 mld. USD1,77 mld. USD2 mld. USD2,22 mld. USD2,02 mld. USD1,59 mld. USD1,8 mld. USD2,65 mld. USD2,68 mld. USD2,83 mld. USD2,88 mld. USD3,17 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model2,34 mld. USD2,02 mld. USD2,31 mld. USD2,58 mld. USD4,32 mld. USD5,06 mld. USD3,37 mld. USD2,2 mld. USD2,48 mld. USD2,04 mld. USD2,61 mld. USD1,96 mld. USD2,21 mld. USD1,81 mld. USD1,97 mld. USD1,96 mld. USD1,43 mld. USD
Net margin Čistá marža27,4 %19,7 %27,7 %18,5 %34,6 %0,5 %20,1 %78,1 %-10,2 %29,2 %24 %63,7 %130,6 %-13 %27,4 %19,2 %18,3 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 20,5 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 12,9 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 7,9 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,96 mld. USD na 1,43 mld. USD.
  • Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 7,9 %, čistá marža 18,3 % a FCF marža 12,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,9 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,96 mld. USD na 1,43 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
  • Prevádzkový cash flow nedosiahol úroveň čistého zisku. Treba čítať pracovný kapitál a jednorazové platby.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti EBAY INC

EBAY INC · Services-Business Services, NEC.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.