DIS · NYSE
Walt Disney Co
Technology and platforms · Services-Miscellaneous Amusement & Recreation
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 94,43 mld. USDTržby · rast YoY 3,4 %
- Net income
- 12,4 mld. USDČistý zisk · čistá marža 13,1 %
- Free cash flow
- 10,08 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 10,7 %
- Diluted EPS
- 6,85 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 18,6 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 6,3 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 5,7 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 42,03 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 29. 3. 2026 – 27. 6. 2026.
- Tržby
- 25,25 mld. USDMedziročne 6,8 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 5,56 mld. USDPrevádzková marža 22 %
- Čistý zisk
- 2,64 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,51 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 25248000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001744489-26-000057 · Revenues · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 5555000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001744489-26-000057 · OperatingIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
- Čistý zisk: 2638000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001744489-26-000057 · NetIncomeLoss · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 1.5100000000 USD/shares · reported-v1. 0001744489-26-000057 · EarningsPerShareDiluted · 2026-03-29 – 2026-06-27 · podané 5. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 27. 9. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
94,425 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Revenue94,425 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | 69,607 | |
| 2020-10-03 | 65,388 | |
| 2021-10-02 | 67,418 | |
| 2022-10-01 | 82,722 | |
| 2023-09-30 | 88,898 | |
| 2024-09-28 | 91,361 | |
| 2025-09-27 | 94,425 |
Net income
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,404 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Net income12,404 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | 11,054 | |
| 2020-10-03 | -2,864 | |
| 2021-10-02 | 1,995 | |
| 2022-10-01 | 3,145 | |
| 2023-09-30 | 2,354 | |
| 2024-09-28 | 4,972 | |
| 2025-09-27 | 12,404 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,077 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Free cash flow10,077 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | Nedostupné | |
| 2020-10-03 | Nedostupné | |
| 2021-10-02 | Nedostupné | |
| 2022-10-01 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | 4,897 | |
| 2024-09-28 | 8,559 | |
| 2025-09-27 | 10,077 |
Net margin
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
13,14 %
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Net margin13,14 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | 15,88 | |
| 2020-10-03 | -4,38 | |
| 2021-10-02 | 2,96 | |
| 2022-10-01 | 3,8 | |
| 2023-09-30 | 2,65 | |
| 2024-09-28 | 5,44 | |
| 2025-09-27 | 13,14 |
Total assets
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
197,514 mld. USD
Obdobie do 2025-09-27
27. 9. 2025Total assets197,514 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | 193,984 | |
| 2020-10-03 | 201,549 | |
| 2021-10-02 | 203,609 | |
| 2022-10-01 | 203,631 | |
| 2023-09-30 | 205,579 | |
| 2024-09-28 | 196,219 | |
| 2025-09-27 | 197,514 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Nedostupné metriky modelu: Liabilities / assets. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
33/100Peňažné toky
75/100Rast a konzistentnosť
80/100Efektívnosť kapitálu
57/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 18,6 % | 59 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 13,1 % | 57,8 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,7 × | 32,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 10,7 % | 51,7 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,5 × | 98,4 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 3,1 % | 59,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 6,3 % | 56,5 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Revenue94,425 mld. USDNet income12,404 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2019-09-28 | 69,607 | 11,054 | |
| 2020-10-03 | 65,388 | -2,864 | |
| 2021-10-02 | 67,418 | 1,995 | |
| 2022-10-01 | 82,722 | 3,145 | |
| 2023-09-30 | 88,898 | 2,354 | |
| 2024-09-28 | 91,361 | 4,972 | |
| 2025-09-27 | 94,425 | 12,404 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Operating margin18,59 %Net margin13,14 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2019-09-28 | 21,33 | 15,88 | |
| 2020-10-03 | 12,4 | -4,38 | |
| 2021-10-02 | 11,52 | 2,96 | |
| 2022-10-01 | 14,65 | 3,8 | |
| 2023-09-30 | 14,47 | 2,65 | |
| 2024-09-28 | 17,08 | 5,44 | |
| 2025-09-27 | 18,59 | 13,14 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Free cash flow10,077 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | Nedostupné | |
| 2020-10-03 | Nedostupné | |
| 2021-10-02 | Nedostupné | |
| 2022-10-01 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | 4,897 | |
| 2024-09-28 | 8,559 | |
| 2025-09-27 | 10,077 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Cash & equivalents5,695 mld. USDLong-term debt42,026 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2019-09-28 | 5,418 | 46,986 | |
| 2020-10-03 | 17,914 | 58,628 | |
| 2021-10-02 | 15,959 | 54,406 | |
| 2022-10-01 | 11,615 | 48,369 | |
| 2023-09-30 | 14,182 | 46,431 | |
| 2024-09-28 | 6,002 | 45,815 | |
| 2025-09-27 | 5,695 | 42,026 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Total assets197,514 mld. USDTotal liabilitiesNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2019-09-28 | 193,984 | 91,132 | |
| 2020-10-03 | 201,549 | 104,037 | |
| 2021-10-02 | 203,609 | 101,385 | |
| 2022-10-01 | 203,631 | 95,253 | |
| 2023-09-30 | 205,579 | 92,567 | |
| 2024-09-28 | 196,219 | 90,697 | |
| 2025-09-27 | 197,514 | Nedostupné |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Revenue growth3,35 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | Nedostupné | |
| 2020-10-03 | -6,06 | |
| 2021-10-02 | 3,1 | |
| 2022-10-01 | 22,7 | |
| 2023-09-30 | 7,47 | |
| 2024-09-28 | 2,77 | |
| 2025-09-27 | 3,35 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
27. 9. 2025Finančné zdravie59 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2019-09-28 | Nedostupné | |
| 2020-10-03 | Nedostupné | |
| 2021-10-02 | Nedostupné | |
| 2022-10-01 | Nedostupné | |
| 2023-09-30 | 56 | |
| 2024-09-28 | 57 | |
| 2025-09-27 | 59 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2019-09-28 | 2020-10-03 | 2021-10-02 | 2022-10-01 | 2023-09-30 | 2024-09-28 | 2025-09-27 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 69,61 mld. USD | 65,39 mld. USD | 67,42 mld. USD | 82,72 mld. USD | 88,9 mld. USD | 91,36 mld. USD | 94,43 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 11,05 mld. USD | -2,86 mld. USD | 2 mld. USD | 3,15 mld. USD | 2,35 mld. USD | 4,97 mld. USD | 12,4 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 14,85 mld. USD | 8,11 mld. USD | 7,77 mld. USD | 12,12 mld. USD | 12,86 mld. USD | 15,6 mld. USD | 17,55 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 6,64 USD | -1,58 USD | 1,09 USD | 1,72 USD | 1,29 USD | 2,72 USD | 6,85 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 9,87 mld. USD | 13,97 mld. USD | 18,1 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 4,88 mld. USD | 4,02 mld. USD | 3,58 mld. USD | 4,94 mld. USD | 4,97 mld. USD | 5,41 mld. USD | 8,02 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 5,42 mld. USD | 17,91 mld. USD | 15,96 mld. USD | 11,62 mld. USD | 14,18 mld. USD | 6 mld. USD | 5,7 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 193,98 mld. USD | 201,55 mld. USD | 203,61 mld. USD | 203,63 mld. USD | 205,58 mld. USD | 196,22 mld. USD | 197,51 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 28,12 mld. USD | 35,25 mld. USD | 33,66 mld. USD | 29,1 mld. USD | 32,76 mld. USD | 25,24 mld. USD | 24,27 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 31,34 mld. USD | 26,63 mld. USD | 31,08 mld. USD | 29,07 mld. USD | 31,14 mld. USD | 34,6 mld. USD | 34,16 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 91,13 mld. USD * | 104,04 mld. USD * | 101,39 mld. USD * | 95,25 mld. USD * | 92,57 mld. USD * | 90,7 mld. USD * | Nedostupné |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 8,86 mld. USD | 5,71 mld. USD | 5,87 mld. USD | 3,07 mld. USD | 4,33 mld. USD | 6,85 mld. USD | 6,71 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 38,13 mld. USD | 52,92 mld. USD | 48,54 mld. USD | 45,3 mld. USD | 42,1 mld. USD | 38,97 mld. USD | 35,32 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 1,25 mld. USD | 1,65 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 4,9 mld. USD | 8,56 mld. USD | 10,08 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 15,9 % | -4,4 % | 3 % | 3,8 % | 2,6 % | 5,4 % | 13,1 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 18,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 10,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 3,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 3,4 %, čistá marža 13,1 % a FCF marža 10,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +7,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti Walt Disney Co
Walt Disney Co · Services-Miscellaneous Amusement & Recreation.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗