DHR · NYSE
DANAHER CORP /DE/
Healthcare · Industrial Instruments For Measurement, Display, and Control
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 24,57 mld. USDTržby · rast YoY 2,9 %
- Net income
- 3,61 mld. USDČistý zisk · čistá marža 14,7 %
- Free cash flow
- 5,26 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 21,4 %
- Diluted EPS
- 5,05 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 19,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 59,1 %
- Return on assets (ROA)
- 4,5 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- NedostupnéHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,3 mld. USD na 5,26 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 27. 6. 2026 – 25. 9. 2026.
- Tržby
- 6,55 mld. USDMedziročne 8,3 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,25 mld. USDPrevádzková marža 19 %
- Čistý zisk
- 1,24 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,75 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 21. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 6554000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000313616-26-000199 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-06-27 – 2026-09-25 · podané 21. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1245000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000313616-26-000199 · OperatingIncomeLoss · 2026-06-27 – 2026-09-25 · podané 21. 10. 2026.
- Čistý zisk: 1235000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000313616-26-000199 · NetIncomeLoss · 2026-06-27 – 2026-09-25 · podané 21. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.7500000000 USD/shares · reported-v1. 0000313616-26-000199 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-27 – 2026-09-25 · podané 21. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 21. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
24,568 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue24,568 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,516681 | |
| 2010-12-31 | 12,55 | |
| 2011-12-31 | 16,0905 | |
| 2012-12-31 | 18,2604 | |
| 2013-12-31 | 18,2831 | |
| 2014-12-31 | 12,8669 | |
| 2015-12-31 | 14,4337 | |
| 2016-12-31 | 16,8824 | |
| 2017-12-31 | 15,5188 | |
| 2018-12-31 | 17,049 | |
| 2019-12-31 | 17,911 | |
| 2020-12-31 | 22,284 | |
| 2021-12-31 | 24,802 | |
| 2022-12-31 | 26,643 | |
| 2023-12-31 | 23,89 | |
| 2024-12-31 | 23,875 | |
| 2025-12-31 | 24,568 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3,614 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income3,614 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,151704 | |
| 2010-12-31 | 1,793 | |
| 2011-12-31 | 2,1723 | |
| 2012-12-31 | 2,3922 | |
| 2013-12-31 | 2,695 | |
| 2014-12-31 | 2,5984 | |
| 2015-12-31 | 3,3574 | |
| 2016-12-31 | 2,5537 | |
| 2017-12-31 | 2,4921 | |
| 2018-12-31 | 2,651 | |
| 2019-12-31 | 3,008 | |
| 2020-12-31 | 3,646 | |
| 2021-12-31 | 6,433 | |
| 2022-12-31 | 7,209 | |
| 2023-12-31 | 4,764 | |
| 2024-12-31 | 3,899 | |
| 2025-12-31 | 3,614 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,26 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow5,26 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,625396 | |
| 2010-12-31 | 1,8933 | |
| 2011-12-31 | 2,2918 | |
| 2012-12-31 | 2,9567 | |
| 2013-12-31 | 3,0472 | |
| 2014-12-31 | 3,293 | |
| 2015-12-31 | 3,2889 | |
| 2016-12-31 | 2,9322 | |
| 2017-12-31 | 2,9071 | |
| 2018-12-31 | 3,438 | |
| 2019-12-31 | 3,316 | |
| 2020-12-31 | 5,417 | |
| 2021-12-31 | 7,118 | |
| 2022-12-31 | 7,401 | |
| 2023-12-31 | 5,781 | |
| 2024-12-31 | 5,296 | |
| 2025-12-31 | 5,26 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
14,71 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin14,71 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,95 | |
| 2010-12-31 | 14,29 | |
| 2011-12-31 | 13,5 | |
| 2012-12-31 | 13,1 | |
| 2013-12-31 | 14,74 | |
| 2014-12-31 | 20,19 | |
| 2015-12-31 | 23,26 | |
| 2016-12-31 | 15,13 | |
| 2017-12-31 | 16,06 | |
| 2018-12-31 | 15,55 | |
| 2019-12-31 | 16,79 | |
| 2020-12-31 | 16,36 | |
| 2021-12-31 | 25,94 | |
| 2022-12-31 | 27,06 | |
| 2023-12-31 | 19,94 | |
| 2024-12-31 | 16,33 | |
| 2025-12-31 | 14,71 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
83,464 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets83,464 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 19,59542 | |
| 2010-12-31 | 22,2171 | |
| 2011-12-31 | 29,9495 | |
| 2012-12-31 | 32,941 | |
| 2013-12-31 | 34,6722 | |
| 2014-12-31 | 36,9917 | |
| 2015-12-31 | 48,2222 | |
| 2016-12-31 | 45,2953 | |
| 2017-12-31 | 46,6486 | |
| 2018-12-31 | 47,833 | |
| 2019-12-31 | 62,082 | |
| 2020-12-31 | 76,161 | |
| 2021-12-31 | 83,184 | |
| 2022-12-31 | 84,35 | |
| 2023-12-31 | 84,488 | |
| 2024-12-31 | 77,542 | |
| 2025-12-31 | 83,464 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
79/100Peňažné toky
89/100Rast a konzistentnosť
77/100Efektívnosť kapitálu
46/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 19,1 % | 60,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 14,7 % | 61,8 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,9 × | 87,5 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 37 % | 70,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 21,4 % | 78,5 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,8 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 1,4 % | 54,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 4,5 % | 45,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue24,568 mld. USDNet income3,614 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 10,516681 | 1,151704 | |
| 2010-12-31 | 12,55 | 1,793 | |
| 2011-12-31 | 16,0905 | 2,1723 | |
| 2012-12-31 | 18,2604 | 2,3922 | |
| 2013-12-31 | 18,2831 | 2,695 | |
| 2014-12-31 | 12,8669 | 2,5984 | |
| 2015-12-31 | 14,4337 | 3,3574 | |
| 2016-12-31 | 16,8824 | 2,5537 | |
| 2017-12-31 | 15,5188 | 2,4921 | |
| 2018-12-31 | 17,049 | 2,651 | |
| 2019-12-31 | 17,911 | 3,008 | |
| 2020-12-31 | 22,284 | 3,646 | |
| 2021-12-31 | 24,802 | 6,433 | |
| 2022-12-31 | 26,643 | 7,209 | |
| 2023-12-31 | 23,89 | 4,764 | |
| 2024-12-31 | 23,875 | 3,899 | |
| 2025-12-31 | 24,568 | 3,614 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin19,09 %Net margin14,71 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 13,69 | 10,95 | |
| 2010-12-31 | 16,33 | 14,29 | |
| 2011-12-31 | 16,27 | 13,5 | |
| 2012-12-31 | 17,33 | 13,1 | |
| 2013-12-31 | 17,07 | 14,74 | |
| 2014-12-31 | 15,89 | 20,19 | |
| 2015-12-31 | 14,98 | 23,26 | |
| 2016-12-31 | 16,2 | 15,13 | |
| 2017-12-31 | 16,58 | 16,06 | |
| 2018-12-31 | 17,92 | 15,55 | |
| 2019-12-31 | 18,25 | 16,79 | |
| 2020-12-31 | 18,99 | 16,36 | |
| 2021-12-31 | 25,71 | 25,94 | |
| 2022-12-31 | 28,29 | 27,06 | |
| 2023-12-31 | 21,77 | 19,94 | |
| 2024-12-31 | 20,37 | 16,33 | |
| 2025-12-31 | 19,09 | 14,71 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow5,26 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,625396 | |
| 2010-12-31 | 1,8933 | |
| 2011-12-31 | 2,2918 | |
| 2012-12-31 | 2,9567 | |
| 2013-12-31 | 3,0472 | |
| 2014-12-31 | 3,293 | |
| 2015-12-31 | 3,2889 | |
| 2016-12-31 | 2,9322 | |
| 2017-12-31 | 2,9071 | |
| 2018-12-31 | 3,438 | |
| 2019-12-31 | 3,316 | |
| 2020-12-31 | 5,417 | |
| 2021-12-31 | 7,118 | |
| 2022-12-31 | 7,401 | |
| 2023-12-31 | 5,781 | |
| 2024-12-31 | 5,296 | |
| 2025-12-31 | 5,26 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalentsNedostupnéLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,7219 | 2,933209 | |
| 2010-12-31 | 1,633 | 2,824668 | |
| 2011-12-31 | 0,537 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 1,6787 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 3,1152 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 3,0056 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,7908 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,9637 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,6303 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 0,7878 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 19,9123 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | Nedostupné | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets83,464 mld. USDTotal liabilities30,923 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 19,59542 | 7,9652 | |
| 2010-12-31 | 22,2171 | 8,4444 | |
| 2011-12-31 | 29,9495 | 12,9777 | |
| 2012-12-31 | 32,941 | 13,8571 | |
| 2013-12-31 | 34,6722 | 12,2208 | |
| 2014-12-31 | 36,9917 | 13,5419 | |
| 2015-12-31 | 48,2222 | 24,4582 | |
| 2016-12-31 | 45,2953 | 22,2185 | |
| 2017-12-31 | 46,6486 | 20,2808 | |
| 2018-12-31 | 47,833 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 62,082 | 31,8 | |
| 2020-12-31 | 76,161 | 36,384 | |
| 2021-12-31 | 83,184 | 38,007 | |
| 2022-12-31 | 84,35 | 34,26 | |
| 2023-12-31 | 84,488 | 30,998 | |
| 2024-12-31 | 77,542 | 27,992 | |
| 2025-12-31 | 83,464 | 30,923 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth2,9 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 19,33 | |
| 2011-12-31 | 28,21 | |
| 2012-12-31 | 13,49 | |
| 2013-12-31 | 0,12 | |
| 2014-12-31 | -29,62 | |
| 2015-12-31 | 12,18 | |
| 2016-12-31 | 16,97 | |
| 2017-12-31 | -8,08 | |
| 2018-12-31 | 9,86 | |
| 2019-12-31 | 5,06 | |
| 2020-12-31 | 24,42 | |
| 2021-12-31 | 11,3 | |
| 2022-12-31 | 7,42 | |
| 2023-12-31 | -10,33 | |
| 2024-12-31 | -0,06 | |
| 2025-12-31 | 2,9 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie73 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 72 | |
| 2012-12-31 | 75 | |
| 2013-12-31 | 74 | |
| 2014-12-31 | 73 | |
| 2015-12-31 | 68 | |
| 2016-12-31 | 68 | |
| 2017-12-31 | 71 | |
| 2018-12-31 | 73 | |
| 2019-12-31 | 74 | |
| 2020-12-31 | 77 | |
| 2021-12-31 | 83 | |
| 2022-12-31 | 84 | |
| 2023-12-31 | 76 | |
| 2024-12-31 | 71 | |
| 2025-12-31 | 73 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 10,52 mld. USD | 12,55 mld. USD | 16,09 mld. USD | 18,26 mld. USD | 18,28 mld. USD | 12,87 mld. USD | 14,43 mld. USD | 16,88 mld. USD | 15,52 mld. USD | 17,05 mld. USD | 17,91 mld. USD | 22,28 mld. USD | 24,8 mld. USD | 26,64 mld. USD | 23,89 mld. USD | 23,88 mld. USD | 24,57 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,15 mld. USD | 1,79 mld. USD | 2,17 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,7 mld. USD | 2,6 mld. USD | 3,36 mld. USD | 2,55 mld. USD | 2,49 mld. USD | 2,65 mld. USD | 3,01 mld. USD | 3,65 mld. USD | 6,43 mld. USD | 7,21 mld. USD | 4,76 mld. USD | 3,9 mld. USD | 3,61 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 1,44 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,62 mld. USD | 3,17 mld. USD | 3,12 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,16 mld. USD | 2,74 mld. USD | 2,57 mld. USD | 3,06 mld. USD | 3,27 mld. USD | 4,23 mld. USD | 6,38 mld. USD | 7,54 mld. USD | 5,2 mld. USD | 4,86 mld. USD | 4,69 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,73 USD | 2,64 USD | 3,11 USD | 3,36 USD | 3,80 USD | 3,63 USD | 4,74 USD | 3,65 USD | 3,53 USD | 3,74 USD | 4,05 USD | 4,89 USD | 8,61 USD | 9,66 USD | 6,38 USD | 5,29 USD | 5,05 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 1,8 mld. USD | 2,08 mld. USD | 2,63 mld. USD | 3,42 mld. USD | 3,59 mld. USD | 3,76 mld. USD | 3,8 mld. USD | 3,52 mld. USD | 3,48 mld. USD | 4,02 mld. USD | 3,95 mld. USD | 6,21 mld. USD | 8,36 mld. USD | 8,52 mld. USD | 7,16 mld. USD | 6,69 mld. USD | 6,42 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,18 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,54 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,79 mld. USD | 1,24 mld. USD | 1,12 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,39 mld. USD | 1,16 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,72 mld. USD | 1,63 mld. USD | 0,54 mld. USD | 1,68 mld. USD | 3,12 mld. USD | 3,01 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,96 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,79 mld. USD | 19,91 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Total assetsAktíva | 19,6 mld. USD | 22,22 mld. USD | 29,95 mld. USD | 32,94 mld. USD | 34,67 mld. USD | 36,99 mld. USD | 48,22 mld. USD | 45,3 mld. USD | 46,65 mld. USD | 47,83 mld. USD | 62,08 mld. USD | 76,16 mld. USD | 83,18 mld. USD | 84,35 mld. USD | 84,49 mld. USD | 77,54 mld. USD | 83,46 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 5,22 mld. USD | 6,07 mld. USD | 6,27 mld. USD | 7,59 mld. USD | 9,11 mld. USD | 9,43 mld. USD | 7,84 mld. USD | 6,67 mld. USD | 6,85 mld. USD | 7,09 mld. USD | 25,6 mld. USD | 13,8 mld. USD | 11,65 mld. USD | 15,88 mld. USD | 13,94 mld. USD | 9,5 mld. USD | 12,76 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 2,76 mld. USD | 3,32 mld. USD | 4,17 mld. USD | 4,21 mld. USD | 4,53 mld. USD | 5,4 mld. USD | 6,17 mld. USD | 6,87 mld. USD | 4,79 mld. USD | 4,84 mld. USD | 4,93 mld. USD | 7,4 mld. USD | 8,14 mld. USD | 8,39 mld. USD | 8,27 mld. USD | 6,8 mld. USD | 6,81 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 7,97 mld. USD | 8,44 mld. USD | 12,98 mld. USD * | 13,86 mld. USD * | 12,22 mld. USD * | 13,54 mld. USD * | 24,46 mld. USD * | 22,22 mld. USD * | 20,28 mld. USD * | Nedostupné | 31,8 mld. USD * | 36,38 mld. USD * | 38,01 mld. USD * | 34,26 mld. USD * | 31 mld. USD * | 27,99 mld. USD * | 30,92 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 2,89 mld. USD | 2,78 mld. USD | 5,21 mld. USD | 5,29 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,4 mld. USD | 12,03 mld. USD | 9,67 mld. USD | 10,33 mld. USD | 9,69 mld. USD | 21,52 mld. USD | 21,19 mld. USD | 22,17 mld. USD | 19,09 mld. USD | 16,71 mld. USD | 15,5 mld. USD | 18,42 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,12 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,27 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 5,45 mld. USD | 6,15 mld. USD | 7,91 mld. USD | 8,85 mld. USD | 8,94 mld. USD | 6,02 mld. USD | 6,66 mld. USD | 7,55 mld. USD | 6,95 mld. USD | 7,54 mld. USD | 7,93 mld. USD | 9,81 mld. USD | 9,56 mld. USD | 10,46 mld. USD | 9,86 mld. USD | 9,67 mld. USD | 10,05 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 1,63 mld. USD | 1,89 mld. USD | 2,29 mld. USD | 2,96 mld. USD | 3,05 mld. USD | 3,29 mld. USD | 3,29 mld. USD | 2,93 mld. USD | 2,91 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,32 mld. USD | 5,42 mld. USD | 7,12 mld. USD | 7,4 mld. USD | 5,78 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,26 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 11 % | 14,3 % | 13,5 % | 13,1 % | 14,7 % | 20,2 % | 23,3 % | 15,1 % | 16,1 % | 15,5 % | 16,8 % | 16,4 % | 25,9 % | 27,1 % | 19,9 % | 16,3 % | 14,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 19,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 21,4 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 2,9 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,3 mld. USD na 5,26 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,9 mld. USD na 3,61 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 2,9 %, čistá marža 14,7 % a FCF marža 21,4 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 5,3 mld. USD na 5,26 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 3,9 mld. USD na 3,61 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti DANAHER CORP /DE/
DANAHER CORP /DE/ · Industrial Instruments For Measurement, Display, and Control.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗