Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

DASH · NASDAQ

DoorDash, Inc.

Financial technology and digital commerce · Services-Business Services, NEC

63/100Finančné zdravieC · Zmiešané100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
13,72 mld. USDTržby · rast YoY 27,9 %
Net income
0,94 mld. USDČistý zisk · čistá marža 6,8 %
Free cash flow
2,17 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 15,8 %
Diluted EPS
2,13 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
5,3 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
Return on assets (ROA)
5,8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
4,38 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q3 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.

Tržby
4,62 mld. USDMedziročne 34 % · Q3 FY 2025
Prevádzkový zisk
0,44 mld. USDPrevádzková marža 9,6 %
Čistý zisk
0,47 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
1,06 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 30. 10. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 4616000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001792789-26-000070 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 442000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001792789-26-000070 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
  • Čistý zisk: 466000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001792789-26-000070 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
  • Zriedený EPS: 1.0600000000 USD/shares · reported-v1. 0001792789-26-000070 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 30. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 6 dostupných období

13,717 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue13,717 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.1,369665,99088710,61211315,233342020-12-31: 2,886 mld. USD2021-12-31: 4,888 mld. USD2022-12-31: 6,583 mld. USD2023-12-31: 8,635 mld. USD2024-12-31: 10,722 mld. USD2025-12-31: 13,717 mld. USD202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2020-12-312,886
2021-12-314,888
2022-12-316,583
2023-12-318,635
2024-12-3110,722
2025-12-3113,717

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

C · Zmiešané

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

32/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

68/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

82/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

83/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

54/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 83Najslabšia oblasť Ziskovosť · 32
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu5,3 %25,7Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu6,8 %38,6Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu1,4 ×74,4Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu48,9 %60,9Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu15,8 %64,6(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu2,6 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu26 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu66,7 %66,7Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu5,8 %53,8Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

6 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Revenue13,717 mld. USDNet income0,935 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-3,476481,349766,17611,0022415,828482020-12-31: 2,886 mld. USD2021-12-31: 4,888 mld. USD2022-12-31: 6,583 mld. USD2023-12-31: 8,635 mld. USD2024-12-31: 10,722 mld. USD2025-12-31: 13,717 mld. USD2020-12-31: -0,461 mld. USD2021-12-31: -0,468 mld. USD2022-12-31: -1,365 mld. USD2023-12-31: -0,558 mld. USD2024-12-31: 0,123 mld. USD2025-12-31: 0,935 mld. USD202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2020-12-312,886-0,461
2021-12-314,888-0,468
2022-12-316,583-1,365
2023-12-318,635-0,558
2024-12-3110,7220,123
2025-12-3113,7170,935

Operating & net margin

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin5,27 %Net margin6,82 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-24,59-12,84-1,0810,672020-12-31: -15,11 %2021-12-31: -9,25 %2022-12-31: -17,07 %2023-12-31: -6,71 %2024-12-31: -0,35 %2025-12-31: 5,27 %2020-12-31: -15,97 %2021-12-31: -9,57 %2022-12-31: -20,74 %2023-12-31: -6,46 %2024-12-31: 1,15 %2025-12-31: 6,82 %202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2020-12-31-15,11-15,97
2021-12-31-9,25-9,57
2022-12-31-17,07-20,74
2023-12-31-6,71-6,46
2024-12-31-0,351,15
2025-12-315,276,82

Free cash flow

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flow2,174 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,619591,239181,858772,478362020-12-31: 0,146 mld. USD2021-12-31: 0,563 mld. USD2022-12-31: 0,191 mld. USD2023-12-31: 1,55 mld. USD2024-12-31: 2,028 mld. USD2025-12-31: 2,174 mld. USD202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2020-12-310,146
2021-12-310,563
2022-12-310,191
2023-12-311,55
2024-12-312,028
2025-12-312,174

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents4,378 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,247732,495463,743194,990922020-12-31: 4,345 mld. USD2021-12-31: 2,504 mld. USD2022-12-31: 1,977 mld. USD2023-12-31: 2,656 mld. USD2024-12-31: 4,019 mld. USD2025-12-31: 4,378 mld. USD202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2020-12-314,345Nedostupné
2021-12-312,504Nedostupné
2022-12-311,977Nedostupné
2023-12-312,656Nedostupné
2024-12-314,019Nedostupné
2025-12-314,378Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Total assets19,659 mld. USDTotal liabilities9,613 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.05,60281511,2056316,80844522,411262020-12-31: 6,353 mld. USD2021-12-31: 6,809 mld. USD2022-12-31: 9,789 mld. USD2023-12-31: 10,839 mld. USD2024-12-31: 12,845 mld. USD2025-12-31: 19,659 mld. USD2020-12-31: 1,653 mld. USD2021-12-31: 2,142 mld. USD2022-12-31: 3,021 mld. USD2023-12-31: 4,026 mld. USD2024-12-31: 5,035 mld. USD2025-12-31: 9,613 mld. USD202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2020-12-316,3531,653
2021-12-316,8092,142
2022-12-319,7893,021
2023-12-3110,8394,026
2024-12-3112,8455,035
2025-12-3119,6599,613

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth27,93 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.019,7739,5459,3179,082021-12-31: 69,37 %2022-12-31: 34,68 %2023-12-31: 31,17 %2024-12-31: 24,17 %2025-12-31: 27,93 %202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2020-12-31Nedostupné
2021-12-3169,37
2022-12-3134,68
2023-12-3131,17
2024-12-3124,17
2025-12-3127,93

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 6 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie63 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002022-12-31: 34 bodov / 1002023-12-31: 44 bodov / 1002024-12-31: 53 bodov / 1002025-12-31: 63 bodov / 100202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2020-12-31Nedostupné
2021-12-31Nedostupné
2022-12-3134
2023-12-3144
2024-12-3153
2025-12-3163
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby2,89 mld. USD4,89 mld. USD6,58 mld. USD8,64 mld. USD10,72 mld. USD13,72 mld. USD
Net incomeČistý zisk-0,46 mld. USD-0,47 mld. USD-1,37 mld. USD-0,56 mld. USD0,12 mld. USD0,94 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk-0,44 mld. USD-0,45 mld. USD-1,12 mld. USD-0,58 mld. USD-0,04 mld. USD0,72 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu-7,39 USD-1,39 USD-3,68 USD-1,42 USD0,29 USD2,13 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow0,25 mld. USD0,69 mld. USD0,37 mld. USD1,67 mld. USD2,13 mld. USD2,43 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,11 mld. USD0,13 mld. USD0,18 mld. USD0,12 mld. USD0,1 mld. USD0,26 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty4,35 mld. USD2,5 mld. USD1,98 mld. USD2,66 mld. USD4,02 mld. USD4,38 mld. USD
Total assetsAktíva6,35 mld. USD6,81 mld. USD9,79 mld. USD10,84 mld. USD12,85 mld. USD19,66 mld. USD
Current assetsObežné aktíva5,52 mld. USD4,57 mld. USD4,72 mld. USD5,6 mld. USD7,39 mld. USD8,64 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky1,4 mld. USD1,76 mld. USD2,54 mld. USD3,41 mld. USD4,44 mld. USD6,15 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom1,65 mld. USD2,14 mld. USD3,02 mld. USD4,03 mld. USD5,04 mld. USD9,61 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové náklady0,03 mld. USD0,01 mld. USD0 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržbyNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,15 mld. USD0,56 mld. USD0,19 mld. USD1,55 mld. USD2,03 mld. USD2,17 mld. USD
Net margin Čistá marža-16 %-9,6 %-20,7 %-6,5 %1,1 %6,8 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 5,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 15,8 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 27,9 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 27,9 %, čistá marža 6,8 % a FCF marža 15,8 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +5,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti DoorDash, Inc.

DoorDash, Inc. · Services-Business Services, NEC.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.