CSCO · NASDAQ
CISCO SYSTEMS, INC.
Technology and platforms · Computer Communications Equipment
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 63,33 mld. USDTržby · rast YoY 11,8 %
- Net income
- 13,27 mld. USDČistý zisk · čistá marža 21 %
- Free cash flow
- 12,77 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 20,2 %
- Diluted EPS
- 3,33 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 24,3 %Prevádzková marža · hrubá marža 64,5 %
- Return on assets (ROA)
- 10,5 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 7,22 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 22,87 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 13,29 mld. USD na 12,77 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDObdobie: 26. 4. 2026 – 25. 7. 2026.
- Tržby
- 17,25 mld. USDMedziročne 17,6 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 4,26 mld. USDPrevádzková marža 24,7 %
- Čistý zisk
- 3,86 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- NedostupnéUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 19. 5. 2026 ↗; SEC 10-K · podané 2. 9. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 17252000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000858877-26-000078 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-07-27 – 2026-04-25 · podané 19. 5. 2026. 0000858877-26-000132 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2025-07-27 – 2026-07-25 · podané 2. 9. 2026.
- Prevádzkový zisk: 4264000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000858877-26-000078 · OperatingIncomeLoss · 2025-07-27 – 2026-04-25 · podané 19. 5. 2026. 0000858877-26-000132 · OperatingIncomeLoss · 2025-07-27 – 2026-07-25 · podané 2. 9. 2026.
- Čistý zisk: 3859000000.0000000000 USD · ytd-difference-v1. 0000858877-26-000078 · NetIncomeLoss · 2025-07-27 – 2026-04-25 · podané 19. 5. 2026. 0000858877-26-000132 · NetIncomeLoss · 2025-07-27 – 2026-07-25 · podané 2. 9. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 2. 9. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 25. 7. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
63,325 mld. USD
Obdobie do 2026-07-25
25. 7. 2026Revenue63,325 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 40,04 | |
| 2011-07-30 | 43,218 | |
| 2012-07-28 | 46,061 | |
| 2013-07-27 | 48,607 | |
| 2014-07-26 | 47,142 | |
| 2015-07-25 | 49,161 | |
| 2016-07-30 | 49,247 | |
| 2017-07-29 | 48,005 | |
| 2018-07-28 | 49,33 | |
| 2019-07-27 | 51,904 | |
| 2020-07-25 | 49,301 | |
| 2021-07-31 | 49,818 | |
| 2022-07-30 | 51,557 | |
| 2023-07-29 | 56,998 | |
| 2024-07-27 | 53,803 | |
| 2025-07-26 | 56,654 | |
| 2026-07-25 | 63,325 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
13,267 mld. USD
Obdobie do 2026-07-25
25. 7. 2026Net income13,267 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 7,767 | |
| 2011-07-30 | 6,49 | |
| 2012-07-28 | 8,041 | |
| 2013-07-27 | 9,983 | |
| 2014-07-26 | 7,853 | |
| 2015-07-25 | 8,981 | |
| 2016-07-30 | 10,739 | |
| 2017-07-29 | 9,609 | |
| 2018-07-28 | 0,11 | |
| 2019-07-27 | 11,621 | |
| 2020-07-25 | 11,214 | |
| 2021-07-31 | 10,591 | |
| 2022-07-30 | 11,812 | |
| 2023-07-29 | 12,613 | |
| 2024-07-27 | 10,32 | |
| 2025-07-26 | 10,18 | |
| 2026-07-25 | 13,267 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,767 mld. USD
Obdobie do 2026-07-25
25. 7. 2026Free cash flow12,767 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 9,165 | |
| 2011-07-30 | 8,905 | |
| 2012-07-28 | 10,365 | |
| 2013-07-27 | 11,734 | |
| 2014-07-26 | Nedostupné | |
| 2015-07-25 | Nedostupné | |
| 2016-07-30 | 12,424 | |
| 2017-07-29 | 12,912 | |
| 2018-07-28 | 12,832 | |
| 2019-07-27 | 14,922 | |
| 2020-07-25 | 14,656 | |
| 2021-07-31 | 14,762 | |
| 2022-07-30 | 12,749 | |
| 2023-07-29 | 19,037 | |
| 2024-07-27 | 10,21 | |
| 2025-07-26 | 13,288 | |
| 2026-07-25 | 12,767 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,95 %
Obdobie do 2026-07-25
25. 7. 2026Net margin20,95 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 19,4 | |
| 2011-07-30 | 15,02 | |
| 2012-07-28 | 17,46 | |
| 2013-07-27 | 20,54 | |
| 2014-07-26 | 16,66 | |
| 2015-07-25 | 18,27 | |
| 2016-07-30 | 21,81 | |
| 2017-07-29 | 20,02 | |
| 2018-07-28 | 0,22 | |
| 2019-07-27 | 22,39 | |
| 2020-07-25 | 22,75 | |
| 2021-07-31 | 21,26 | |
| 2022-07-30 | 22,91 | |
| 2023-07-29 | 22,13 | |
| 2024-07-27 | 19,18 | |
| 2025-07-26 | 17,97 | |
| 2026-07-25 | 20,95 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
129,637 mld. USD
Obdobie do 2026-07-25
25. 7. 2026Total assets129,637 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 81,13 | |
| 2011-07-30 | 87,095 | |
| 2012-07-28 | 91,759 | |
| 2013-07-27 | 101,191 | |
| 2014-07-26 | 105,07 | |
| 2015-07-25 | 113,373 | |
| 2016-07-30 | 121,652 | |
| 2017-07-29 | 129,818 | |
| 2018-07-28 | 108,784 | |
| 2019-07-27 | 97,793 | |
| 2020-07-25 | 94,853 | |
| 2021-07-31 | 97,497 | |
| 2022-07-30 | 94,002 | |
| 2023-07-29 | 101,852 | |
| 2024-07-27 | 124,413 | |
| 2025-07-26 | 122,291 | |
| 2026-07-25 | 129,637 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
46/100Peňažné toky
79/100Rast a konzistentnosť
88/100Efektívnosť kapitálu
76/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 24,3 % | 73,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 21 % | 77,4 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 45,9 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 61,2 % | 46,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 20,2 % | 75,4 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,1 × | 82,7 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 8,5 % | 75,6 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 10,5 % | 76,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Revenue63,325 mld. USDNet income13,267 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-07-31 | 40,04 | 7,767 | |
| 2011-07-30 | 43,218 | 6,49 | |
| 2012-07-28 | 46,061 | 8,041 | |
| 2013-07-27 | 48,607 | 9,983 | |
| 2014-07-26 | 47,142 | 7,853 | |
| 2015-07-25 | 49,161 | 8,981 | |
| 2016-07-30 | 49,247 | 10,739 | |
| 2017-07-29 | 48,005 | 9,609 | |
| 2018-07-28 | 49,33 | 0,11 | |
| 2019-07-27 | 51,904 | 11,621 | |
| 2020-07-25 | 49,301 | 11,214 | |
| 2021-07-31 | 49,818 | 10,591 | |
| 2022-07-30 | 51,557 | 11,812 | |
| 2023-07-29 | 56,998 | 12,613 | |
| 2024-07-27 | 53,803 | 10,32 | |
| 2025-07-26 | 56,654 | 10,18 | |
| 2026-07-25 | 63,325 | 13,267 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Operating margin24,27 %Net margin20,95 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-07-31 | 22,89 | 19,4 | |
| 2011-07-30 | 17,76 | 15,02 | |
| 2012-07-28 | 21,85 | 17,46 | |
| 2013-07-27 | 23,03 | 20,54 | |
| 2014-07-26 | 19,82 | 16,66 | |
| 2015-07-25 | 21,91 | 18,27 | |
| 2016-07-30 | 25,71 | 21,81 | |
| 2017-07-29 | 24,94 | 20,02 | |
| 2018-07-28 | 24,95 | 0,22 | |
| 2019-07-27 | 27,39 | 22,39 | |
| 2020-07-25 | 27,63 | 22,75 | |
| 2021-07-31 | 25,76 | 21,26 | |
| 2022-07-30 | 27,09 | 22,91 | |
| 2023-07-29 | 26,37 | 22,13 | |
| 2024-07-27 | 22,64 | 19,18 | |
| 2025-07-26 | 20,76 | 17,97 | |
| 2026-07-25 | 24,27 | 20,95 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Free cash flow12,767 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | 9,165 | |
| 2011-07-30 | 8,905 | |
| 2012-07-28 | 10,365 | |
| 2013-07-27 | 11,734 | |
| 2014-07-26 | Nedostupné | |
| 2015-07-25 | Nedostupné | |
| 2016-07-30 | 12,424 | |
| 2017-07-29 | 12,912 | |
| 2018-07-28 | 12,832 | |
| 2019-07-27 | 14,922 | |
| 2020-07-25 | 14,656 | |
| 2021-07-31 | 14,762 | |
| 2022-07-30 | 12,749 | |
| 2023-07-29 | 19,037 | |
| 2024-07-27 | 10,21 | |
| 2025-07-26 | 13,288 | |
| 2026-07-25 | 12,767 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Cash & equivalents7,218 mld. USDLong-term debt22,872 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-07-31 | 4,581 | 15,225 | |
| 2011-07-30 | 7,662 | Nedostupné | |
| 2012-07-28 | 9,799 | 16,297 | |
| 2013-07-27 | 7,925 | 16,201 | |
| 2014-07-26 | 6,726 | 20,837 | |
| 2015-07-25 | 6,877 | 25,351 | |
| 2016-07-30 | 7,631 | 28,642 | |
| 2017-07-29 | 11,708 | 30,472 | |
| 2018-07-28 | 8,934 | 25,569 | |
| 2019-07-27 | 11,75 | 20,473 | |
| 2020-07-25 | 11,809 | 14,583 | |
| 2021-07-31 | 9,175 | 11,526 | |
| 2022-07-30 | 7,079 | 8,915 | |
| 2023-07-29 | 10,123 | 8,391 | |
| 2024-07-27 | 7,508 | 20,109 | |
| 2025-07-26 | 8,346 | 24,611 | |
| 2026-07-25 | 7,218 | 22,872 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Total assets129,637 mld. USDTotal liabilities79,352 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-07-31 | 81,13 | 36,845 | |
| 2011-07-30 | 87,095 | 39,836 | |
| 2012-07-28 | 91,759 | 40,458 | |
| 2013-07-27 | 101,191 | 42,063 | |
| 2014-07-26 | 105,07 | 48,409 | |
| 2015-07-25 | 113,373 | 53,666 | |
| 2016-07-30 | 121,652 | 58,067 | |
| 2017-07-29 | 129,818 | 63,681 | |
| 2018-07-28 | 108,784 | 65,58 | |
| 2019-07-27 | 97,793 | 64,222 | |
| 2020-07-25 | 94,853 | 56,933 | |
| 2021-07-31 | 97,497 | 56,222 | |
| 2022-07-30 | 94,002 | 54,229 | |
| 2023-07-29 | 101,852 | 57,499 | |
| 2024-07-27 | 124,413 | 78,956 | |
| 2025-07-26 | 122,291 | 75,448 | |
| 2026-07-25 | 129,637 | 79,352 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Revenue growth11,77 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | Nedostupné | |
| 2011-07-30 | 7,94 | |
| 2012-07-28 | 6,58 | |
| 2013-07-27 | 5,53 | |
| 2014-07-26 | -3,01 | |
| 2015-07-25 | 4,28 | |
| 2016-07-30 | 0,17 | |
| 2017-07-29 | -2,52 | |
| 2018-07-28 | 2,76 | |
| 2019-07-27 | 5,22 | |
| 2020-07-25 | -5,02 | |
| 2021-07-31 | 1,05 | |
| 2022-07-30 | 3,49 | |
| 2023-07-29 | 10,55 | |
| 2024-07-27 | -5,61 | |
| 2025-07-26 | 5,3 | |
| 2026-07-25 | 11,77 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
25. 7. 2026Finančné zdravie71 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-07-31 | Nedostupné | |
| 2011-07-30 | Nedostupné | |
| 2012-07-28 | 80 | |
| 2013-07-27 | 81 | |
| 2014-07-26 | Nedostupné | |
| 2015-07-25 | Nedostupné | |
| 2016-07-30 | 81 | |
| 2017-07-29 | 80 | |
| 2018-07-28 | 63 | |
| 2019-07-27 | 79 | |
| 2020-07-25 | 80 | |
| 2021-07-31 | 79 | |
| 2022-07-30 | 77 | |
| 2023-07-29 | 81 | |
| 2024-07-27 | 67 | |
| 2025-07-26 | 69 | |
| 2026-07-25 | 71 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-07-31 | 2011-07-30 | 2012-07-28 | 2013-07-27 | 2014-07-26 | 2015-07-25 | 2016-07-30 | 2017-07-29 | 2018-07-28 | 2019-07-27 | 2020-07-25 | 2021-07-31 | 2022-07-30 | 2023-07-29 | 2024-07-27 | 2025-07-26 | 2026-07-25 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 40,04 mld. USD | 43,22 mld. USD | 46,06 mld. USD | 48,61 mld. USD | 47,14 mld. USD | 49,16 mld. USD | 49,25 mld. USD | 48,01 mld. USD | 49,33 mld. USD | 51,9 mld. USD | 49,3 mld. USD | 49,82 mld. USD | 51,56 mld. USD | 57 mld. USD | 53,8 mld. USD | 56,65 mld. USD | 63,33 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 7,77 mld. USD | 6,49 mld. USD | 8,04 mld. USD | 9,98 mld. USD | 7,85 mld. USD | 8,98 mld. USD | 10,74 mld. USD | 9,61 mld. USD | 0,11 mld. USD | 11,62 mld. USD | 11,21 mld. USD | 10,59 mld. USD | 11,81 mld. USD | 12,61 mld. USD | 10,32 mld. USD | 10,18 mld. USD | 13,27 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 9,16 mld. USD | 7,67 mld. USD | 10,07 mld. USD | 11,2 mld. USD | 9,35 mld. USD | 10,77 mld. USD | 12,66 mld. USD | 11,97 mld. USD | 12,31 mld. USD | 14,22 mld. USD | 13,62 mld. USD | 12,83 mld. USD | 13,97 mld. USD | 15,03 mld. USD | 12,18 mld. USD | 11,76 mld. USD | 15,37 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,33 USD | 1,17 USD | 1,49 USD | 1,86 USD | 1,49 USD | 1,75 USD | 2,11 USD | 1,90 USD | 0,02 USD | 2,61 USD | 2,64 USD | 2,50 USD | 2,82 USD | 3,07 USD | 2,54 USD | 2,55 USD | 3,33 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 10,17 mld. USD | 10,08 mld. USD | 11,49 mld. USD | 12,89 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 13,57 mld. USD | 13,88 mld. USD | 13,67 mld. USD | 15,83 mld. USD | 15,43 mld. USD | 15,45 mld. USD | 13,23 mld. USD | 19,89 mld. USD | 10,88 mld. USD | 14,19 mld. USD | 14,18 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,01 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,23 mld. USD | 1,15 mld. USD | 0,96 mld. USD | 0,83 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,77 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,85 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,41 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 4,58 mld. USD | 7,66 mld. USD | 9,8 mld. USD | 7,93 mld. USD | 6,73 mld. USD | 6,88 mld. USD | 7,63 mld. USD | 11,71 mld. USD | 8,93 mld. USD | 11,75 mld. USD | 11,81 mld. USD | 9,18 mld. USD | 7,08 mld. USD | 10,12 mld. USD | 7,51 mld. USD | 8,35 mld. USD | 7,22 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 81,13 mld. USD | 87,1 mld. USD | 91,76 mld. USD | 101,19 mld. USD | 105,07 mld. USD | 113,37 mld. USD | 121,65 mld. USD | 129,82 mld. USD | 108,78 mld. USD | 97,79 mld. USD | 94,85 mld. USD | 97,5 mld. USD | 94 mld. USD | 101,85 mld. USD | 124,41 mld. USD | 122,29 mld. USD | 129,64 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 51,42 mld. USD | 57,23 mld. USD | 61,93 mld. USD | 65,52 mld. USD | 67,11 mld. USD | 73,37 mld. USD | 78,72 mld. USD | 83,7 mld. USD | 61,84 mld. USD | 47,76 mld. USD | 43,57 mld. USD | 39,11 mld. USD | 36,72 mld. USD | 43,35 mld. USD | 36,86 mld. USD | 34,99 mld. USD | 38,67 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 19,23 mld. USD | 17,51 mld. USD | 17,73 mld. USD | 22 mld. USD | 19,81 mld. USD | 23,41 mld. USD | 24,91 mld. USD | 27,58 mld. USD | 27,04 mld. USD | 31,71 mld. USD | 25,33 mld. USD | 26,26 mld. USD | 25,64 mld. USD | 31,31 mld. USD | 40,58 mld. USD | 35,06 mld. USD | 41,53 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 36,85 mld. USD | 39,84 mld. USD | 40,46 mld. USD | 42,06 mld. USD | 48,41 mld. USD | 53,67 mld. USD | 58,07 mld. USD | 63,68 mld. USD | 65,58 mld. USD | 64,22 mld. USD | 56,93 mld. USD | 56,22 mld. USD | 54,23 mld. USD | 57,5 mld. USD | 78,96 mld. USD | 75,45 mld. USD | 79,35 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 3,04 mld. USD | Nedostupné | 0 mld. USD | 3,27 mld. USD | 0,5 mld. USD | 3,89 mld. USD | 4,16 mld. USD | 4,75 mld. USD | 5,24 mld. USD | 6 mld. USD | 3,01 mld. USD | 2,51 mld. USD | 0,5 mld. USD | 1,73 mld. USD | 0,49 mld. USD | 1,75 mld. USD | 3,5 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 12,19 mld. USD | 16,23 mld. USD | 16,3 mld. USD | 12,93 mld. USD | 20,34 mld. USD | 21,46 mld. USD | 24,48 mld. USD | 25,73 mld. USD | 20,33 mld. USD | 14,48 mld. USD | 11,58 mld. USD | 9,02 mld. USD | 8,42 mld. USD | 6,66 mld. USD | 19,62 mld. USD | 22,86 mld. USD | 19,37 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,62 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,94 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,43 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,43 mld. USD | 1,01 mld. USD | 1,59 mld. USD | 1,47 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 14,4 mld. USD | 16,68 mld. USD | 17,85 mld. USD | 19,17 mld. USD | 19,37 mld. USD | 19,48 mld. USD | 18,29 mld. USD | 17,78 mld. USD | 18,72 mld. USD | 19,24 mld. USD | 17,62 mld. USD | 17,92 mld. USD | 19,31 mld. USD | 21,25 mld. USD | 18,98 mld. USD | 19,86 mld. USD | 22,47 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 9,17 mld. USD | 8,91 mld. USD | 10,37 mld. USD | 11,73 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 12,42 mld. USD | 12,91 mld. USD | 12,83 mld. USD | 14,92 mld. USD | 14,66 mld. USD | 14,76 mld. USD | 12,75 mld. USD | 19,04 mld. USD | 10,21 mld. USD | 13,29 mld. USD | 12,77 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 19,4 % | 15 % | 17,5 % | 20,5 % | 16,7 % | 18,3 % | 21,8 % | 20 % | 0,2 % | 22,4 % | 22,7 % | 21,3 % | 22,9 % | 22,1 % | 19,2 % | 18 % | 21 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 24,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 20,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 11,8 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 13,29 mld. USD na 12,77 mld. USD.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 11,8 %, čistá marža 21 % a FCF marža 20,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 13,29 mld. USD na 12,77 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti CISCO SYSTEMS, INC.
CISCO SYSTEMS, INC. · Computer Communications Equipment.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗