CRWD · NASDAQ
CrowdStrike Holdings, Inc.
Software · Services-Prepackaged Software
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 4,81 mld. USDTržby · rast YoY 21,7 %
- Net income
- -0,16 mld. USDČistý zisk · čistá marža -3,4 %
- Free cash flow
- 1,31 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 27,2 %
- Diluted EPS
- -0,65 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- -6,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 74,7 %
- Return on assets (ROA)
- -1,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 5,23 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Vykázaný čistý zisk klesol z -0,02 mld. USD na -0,16 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2027 · USDObdobie: 1. 5. 2026 – 31. 7. 2026.
- Tržby
- 1,47 mld. USDMedziročne 25,8 % · Q2 FY 2026
- Prevádzkový zisk
- -0,03 mld. USDPrevádzková marža -2,3 %
- Čistý zisk
- 0,01 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,01 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 27. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 1470897000.0000000000 USD · reported-v1. 0001535527-26-000031 · RevenueFromContractWithCustomerIncludingAssessedTax · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: -33232000.0000000000 USD · reported-v1. 0001535527-26-000031 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
- Čistý zisk: 5306000.0000000000 USD · reported-v1. 0001535527-26-000031 · NetIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 0.0100000000 USD/shares · reported-v1. 0001535527-26-000031 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 27. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,812005 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Revenue4,812005 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | 0,481413 | |
| 2021-01-31 | 0,874438 | |
| 2022-01-31 | 1,451594 | |
| 2023-01-31 | 2,241236 | |
| 2024-01-31 | 3,055555 | |
| 2025-01-31 | 3,953624 | |
| 2026-01-31 | 4,812005 |
Net income
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-0,162502 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Net income-0,162502 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | -0,141779 | |
| 2021-01-31 | -0,092629 | |
| 2022-01-31 | -0,234802 | |
| 2023-01-31 | -0,183245 | |
| 2024-01-31 | 0,072181 | |
| 2025-01-31 | -0,015241 | |
| 2026-01-31 | -0,162502 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,310241 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Free cash flow1,310241 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | 0,019745 | |
| 2021-01-31 | 0,303767 | |
| 2022-01-31 | 0,462641 | |
| 2023-01-31 | 0,705988 | |
| 2024-01-31 | 0,989678 | |
| 2025-01-31 | 1,126875 | |
| 2026-01-31 | 1,310241 |
Net margin
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
-3,38 %
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Net margin-3,38 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | -29,45 | |
| 2021-01-31 | -10,59 | |
| 2022-01-31 | -16,18 | |
| 2023-01-31 | -8,18 | |
| 2024-01-31 | 2,36 | |
| 2025-01-31 | -0,39 | |
| 2026-01-31 | -3,38 |
Total assets
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,086684 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Total assets11,086684 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | 1,404906 | |
| 2021-01-31 | 2,732533 | |
| 2022-01-31 | 3,618381 | |
| 2023-01-31 | 5,02654 | |
| 2024-01-31 | 6,64652 | |
| 2025-01-31 | 8,701578 | |
| 2026-01-31 | 11,086684 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do
Krytie zisku cash flow sa pri nulovom alebo zápornom zisku nevypočítava. Nejde o chýbajúci výkaz.
Metodika a podmienky výpočtu →Finančná stabilita
67/100Peňažné toky
93/100Rast a konzistentnosť
67/100Efektívnosť kapitálu
0/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | -6,1 % | 0 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | -3,4 % | 0 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,8 × | 85,5 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 59,7 % | 48,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 27,2 % | 93,1 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | Nedostupné | Nedostupné | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 25,5 % | 100 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 33,3 % | 33,3 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | -1,6 % | 0 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Revenue4,812005 mld. USDNet income-0,162502 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-01-31 | 0,481413 | -0,141779 | |
| 2021-01-31 | 0,874438 | -0,092629 | |
| 2022-01-31 | 1,451594 | -0,234802 | |
| 2023-01-31 | 2,241236 | -0,183245 | |
| 2024-01-31 | 3,055555 | 0,072181 | |
| 2025-01-31 | 3,953624 | -0,015241 | |
| 2026-01-31 | 4,812005 | -0,162502 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Operating margin-6,1 %Net margin-3,38 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-01-31 | -30,34 | -29,45 | |
| 2021-01-31 | -10,58 | -10,59 | |
| 2022-01-31 | -9,82 | -16,18 | |
| 2023-01-31 | -8,48 | -8,18 | |
| 2024-01-31 | -0,63 | 2,36 | |
| 2025-01-31 | -2,94 | -0,39 | |
| 2026-01-31 | -6,1 | -3,38 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Free cash flow1,310241 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | 0,019745 | |
| 2021-01-31 | 0,303767 | |
| 2022-01-31 | 0,462641 | |
| 2023-01-31 | 0,705988 | |
| 2024-01-31 | 0,989678 | |
| 2025-01-31 | 1,126875 | |
| 2026-01-31 | 1,310241 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Cash & equivalents5,230125 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-01-31 | 0,264798 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | 1,918608 | Nedostupné | |
| 2022-01-31 | 1,996633 | Nedostupné | |
| 2023-01-31 | 2,455369 | Nedostupné | |
| 2024-01-31 | 3,375069 | Nedostupné | |
| 2025-01-31 | 4,323295 | Nedostupné | |
| 2026-01-31 | 5,230125 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Total assets11,086684 mld. USDTotal liabilities6,614079 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2020-01-31 | 1,404906 | 0,662299 | |
| 2021-01-31 | 2,732533 | 1,860659 | |
| 2022-01-31 | 3,618381 | 2,580738 | |
| 2023-01-31 | 5,02654 | 3,539106 | |
| 2024-01-31 | 6,64652 | 4,309431 | |
| 2025-01-31 | 8,701578 | 5,382661 | |
| 2026-01-31 | 11,086684 | 6,614079 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Revenue growth21,71 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | 81,64 | |
| 2022-01-31 | 66 | |
| 2023-01-31 | 54,4 | |
| 2024-01-31 | 36,33 | |
| 2025-01-31 | 29,39 | |
| 2026-01-31 | 21,71 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 7 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Finančné zdravie50 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2020-01-31 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | Nedostupné | |
| 2022-01-31 | 48 | |
| 2023-01-31 | 48 | |
| 2024-01-31 | 55 | |
| 2025-01-31 | 50 | |
| 2026-01-31 | 50 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2020-01-31 | 2021-01-31 | 2022-01-31 | 2023-01-31 | 2024-01-31 | 2025-01-31 | 2026-01-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 0,48 mld. USD | 0,87 mld. USD | 1,45 mld. USD | 2,24 mld. USD | 3,06 mld. USD | 3,95 mld. USD | 4,81 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,14 mld. USD | -0,09 mld. USD | -0,23 mld. USD | -0,18 mld. USD | 0,07 mld. USD | -0,02 mld. USD | -0,16 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -0,15 mld. USD | -0,09 mld. USD | -0,14 mld. USD | -0,19 mld. USD | -0,02 mld. USD | -0,12 mld. USD | -0,29 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | -0,96 USD | -0,43 USD | -1,03 USD | -0,79 USD | 0,30 USD | -0,06 USD | -0,65 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,1 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,61 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,08 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,3 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,26 mld. USD | 1,92 mld. USD | 2 mld. USD | 2,46 mld. USD | 3,38 mld. USD | 4,32 mld. USD | 5,23 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 1,4 mld. USD | 2,73 mld. USD | 3,62 mld. USD | 5,03 mld. USD | 6,65 mld. USD | 8,7 mld. USD | 11,09 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 1,17 mld. USD | 2,29 mld. USD | 2,57 mld. USD | 3,64 mld. USD | 4,76 mld. USD | 6,11 mld. USD | 7,42 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,49 mld. USD | 0,86 mld. USD | 1,41 mld. USD | 2,11 mld. USD | 2,7 mld. USD | 3,46 mld. USD | 4,18 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,66 mld. USD | 1,86 mld. USD | 2,58 mld. USD | 3,54 mld. USD | 4,31 mld. USD | 5,38 mld. USD | 6,61 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,75 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,14 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,76 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,22 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,02 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,31 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -29,5 % | -10,6 % | -16,2 % | -8,2 % | 2,4 % | -0,4 % | -3,4 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 27,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 21,7 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Vykázaný čistý zisk klesol z -0,02 mld. USD na -0,16 mld. USD.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 21,7 %, čistá marža -3,4 % a FCF marža 27,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Vykázaný čistý zisk klesol z -0,02 mld. USD na -0,16 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti CrowdStrike Holdings, Inc.
CrowdStrike Holdings, Inc. · Services-Prepackaged Software.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗