Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

CRM · NYSE

Salesforce, Inc.

Software · Services-Prepackaged Software

73/100Finančné zdravieB · Dobré100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
41,53 mld. USDTržby · rast YoY 9,6 %
Net income
7,46 mld. USDČistý zisk · čistá marža 18 %
Free cash flow
14,4 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 34,7 %
Diluted EPS
7,80 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
20,1 %Prevádzková marža · hrubá marža 77,7 %
Return on assets (ROA)
6,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
7,33 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
14,44 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2027 · USD

Obdobie: 1. 5. 2026 – 31. 7. 2026.

Tržby
11,35 mld. USDMedziročne 10,8 % · Q2 FY 2026
Prevádzkový zisk
2,33 mld. USDPrevádzková marža 20,5 %
Čistý zisk
3,53 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
4,29 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 27. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 11345000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001108524-26-000190 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 2331000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001108524-26-000190 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 3526000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001108524-26-000190 · NetIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 4.2900000000 USD/shares · reported-v1. 0001108524-26-000190 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 27. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 27. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 12 dostupných období

41,525 mld. USD

Obdobie do 2026-01-31

31. 1. 2026Revenue41,525 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.0,31238815,73699131,16159546,5861982015-01-31: 5,373586 mld. USD2016-01-31: 6,667216 mld. USD2017-01-31: 8,437 mld. USD2018-01-31: 10,54 mld. USD2019-01-31: 13,282 mld. USD2020-01-31: 17,098 mld. USD2021-01-31: 21,252 mld. USD2022-01-31: 26,492 mld. USD2023-01-31: 31,352 mld. USD2024-01-31: 34,857 mld. USD2025-01-31: 37,895 mld. USD2026-01-31: 41,525 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2015-01-315,373586
2016-01-316,667216
2017-01-318,437
2018-01-3110,54
2019-01-3113,282
2020-01-3117,098
2021-01-3121,252
2022-01-3126,492
2023-01-3131,352
2024-01-3134,857
2025-01-3137,895
2026-01-3141,525

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

B · Dobré

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

66/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

49/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

100/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

89/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

60/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Peňažné toky · 100Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 49
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu20,1 %62,7Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu18 %69,9Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu0,8 ×35,6Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu47,3 %62,1Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu34,7 %100(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu2 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu9,1 %77,4CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu6,9 %59,6Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

12 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Revenue41,525 mld. USDNet income7,457 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-6,1129647,25909620,63115634,00321647,3752762015-01-31: 5,373586 mld. USD2016-01-31: 6,667216 mld. USD2017-01-31: 8,437 mld. USD2018-01-31: 10,54 mld. USD2019-01-31: 13,282 mld. USD2020-01-31: 17,098 mld. USD2021-01-31: 21,252 mld. USD2022-01-31: 26,492 mld. USD2023-01-31: 31,352 mld. USD2024-01-31: 34,857 mld. USD2025-01-31: 37,895 mld. USD2026-01-31: 41,525 mld. USD2015-01-31: -0,262688 mld. USD2016-01-31: -0,047426 mld. USD2017-01-31: 0,323 mld. USD2018-01-31: 0,36 mld. USD2019-01-31: 1,11 mld. USD2020-01-31: 0,126 mld. USD2021-01-31: 4,072 mld. USD2022-01-31: 1,444 mld. USD2023-01-31: 0,208 mld. USD2024-01-31: 4,136 mld. USD2025-01-31: 6,197 mld. USD2026-01-31: 7,457 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2015-01-315,373586-0,262688
2016-01-316,667216-0,047426
2017-01-318,4370,323
2018-01-3110,540,36
2019-01-3113,2821,11
2020-01-3117,0980,126
2021-01-3121,2524,072
2022-01-3126,4921,444
2023-01-3131,3520,208
2024-01-3134,8574,136
2025-01-3137,8956,197
2026-01-3141,5257,457

Operating & net margin

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Operating margin20,06 %Net margin17,96 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-8,382,2612,9123,562015-01-31: -2,71 %2016-01-31: 1,72 %2017-01-31: 2,58 %2018-01-31: 4,31 %2019-01-31: 4,03 %2020-01-31: 1,74 %2021-01-31: 2,14 %2022-01-31: 2,07 %2023-01-31: 3,29 %2024-01-31: 14,38 %2025-01-31: 19,01 %2026-01-31: 20,06 %2015-01-31: -4,89 %2016-01-31: -0,71 %2017-01-31: 3,83 %2018-01-31: 3,42 %2019-01-31: 8,36 %2020-01-31: 0,74 %2021-01-31: 19,16 %2022-01-31: 5,45 %2023-01-31: 0,66 %2024-01-31: 11,87 %2025-01-31: 16,35 %2026-01-31: 17,96 %201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2015-01-31-2,71-4,89
2016-01-311,72-0,71
2017-01-312,583,83
2018-01-314,313,42
2019-01-314,038,36
2020-01-311,740,74
2021-01-312,1419,16
2022-01-312,075,45
2023-01-313,290,66
2024-01-3114,3811,87
2025-01-3119,0116,35
2026-01-3120,0617,96

Free cash flow

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Free cash flow14,402 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.04,104578,2091412,3137116,418282015-01-31: 0,89099 mld. USD2016-01-31: 1,387605 mld. USD2017-01-31: 1,698 mld. USD2018-01-31: 2,204 mld. USD2019-01-31: 2,803 mld. USD2020-01-31: 3,688 mld. USD2021-01-31: 4,091 mld. USD2022-01-31: 5,283 mld. USD2023-01-31: 6,313 mld. USD2024-01-31: 9,498 mld. USD2025-01-31: 12,434 mld. USD2026-01-31: 14,402 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2015-01-310,89099
2016-01-311,387605
2017-01-311,698
2018-01-312,204
2019-01-312,803
2020-01-313,688
2021-01-314,091
2022-01-315,283
2023-01-316,313
2024-01-319,498
2025-01-3112,434
2026-01-3114,402

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Cash & equivalents7,327 mld. USDLong-term debt14,439 mld. USD

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.04,1151158,2302312,34534516,460462015-01-31: 0,908117 mld. USD2016-01-31: 1,158 mld. USD2017-01-31: 1,607 mld. USD2018-01-31: 2,543 mld. USD2019-01-31: 2,669 mld. USD2020-01-31: 4,145 mld. USD2021-01-31: 6,195 mld. USD2022-01-31: 5,464 mld. USD2023-01-31: 7,016 mld. USD2024-01-31: 8,472 mld. USD2025-01-31: 8,848 mld. USD2026-01-31: 7,327 mld. USD2017-01-31: 2,008391 mld. USD2018-01-31: 1,72 mld. USD2019-01-31: 3,176 mld. USD2020-01-31: 2,677 mld. USD2021-01-31: 2,677 mld. USD2022-01-31: 10,596 mld. USD2023-01-31: 10,601 mld. USD2024-01-31: 9,426 mld. USD2025-01-31: 8,433 mld. USD2026-01-31: 14,439 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2015-01-310,908117Nedostupné
2016-01-311,158Nedostupné
2017-01-311,6072,008391
2018-01-312,5431,72
2019-01-312,6693,176
2020-01-314,1452,677
2021-01-316,1952,677
2022-01-315,46410,596
2023-01-317,01610,601
2024-01-318,4729,426
2025-01-318,8488,433
2026-01-317,32714,439

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Total assets112,305 mld. USDTotal liabilities53,163 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.032,00692564,0138596,020775128,02772015-01-31: 10,665127 mld. USD2016-01-31: 12,76292 mld. USD2017-01-31: 17,584923 mld. USD2018-01-31: 21,984 mld. USD2019-01-31: 30,737 mld. USD2020-01-31: 55,126 mld. USD2021-01-31: 66,301 mld. USD2022-01-31: 95,209 mld. USD2023-01-31: 98,849 mld. USD2024-01-31: 99,823 mld. USD2025-01-31: 102,928 mld. USD2026-01-31: 112,305 mld. USD2015-01-31: 6,689944 mld. USD2016-01-31: 7,760051 mld. USD2017-01-31: 10,084796 mld. USD2018-01-31: 11,608 mld. USD2019-01-31: 15,132 mld. USD2020-01-31: 21,241 mld. USD2021-01-31: 24,808 mld. USD2022-01-31: 37,078 mld. USD2023-01-31: 40,49 mld. USD2024-01-31: 40,177 mld. USD2025-01-31: 41,755 mld. USD2026-01-31: 53,163 mld. USD201520162017201820192020202120222023202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2015-01-3110,6651276,689944
2016-01-3112,762927,760051
2017-01-3117,58492310,084796
2018-01-3121,98411,608
2019-01-3130,73715,132
2020-01-3155,12621,241
2021-01-3166,30124,808
2022-01-3195,20937,078
2023-01-3198,84940,49
2024-01-3199,82340,177
2025-01-31102,92841,755
2026-01-31112,30553,163

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Revenue growth9,58 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.08,1916,3824,5632,752016-01-31: 24,07 %2017-01-31: 26,54 %2018-01-31: 24,93 %2019-01-31: 26,02 %2020-01-31: 28,73 %2021-01-31: 24,3 %2022-01-31: 24,66 %2023-01-31: 18,35 %2024-01-31: 11,18 %2025-01-31: 8,72 %2026-01-31: 9,58 %201520162017201820192020202120222023202420252026
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2015-01-31Nedostupné
2016-01-3124,07
2017-01-3126,54
2018-01-3124,93
2019-01-3126,02
2020-01-3128,73
2021-01-3124,3
2022-01-3124,66
2023-01-3118,35
2024-01-3111,18
2025-01-318,72
2026-01-319,58

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 1. 2026Finančné zdravie73 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002017-01-31: 51 bodov / 1002018-01-31: 56 bodov / 1002019-01-31: 63 bodov / 1002020-01-31: 55 bodov / 1002021-01-31: 68 bodov / 1002022-01-31: 60 bodov / 1002023-01-31: 55 bodov / 1002024-01-31: 71 bodov / 1002025-01-31: 75 bodov / 1002026-01-31: 73 bodov / 100201520162017201820192020202120222023202420252026
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2015-01-31Nedostupné
2016-01-31Nedostupné
2017-01-3151
2018-01-3156
2019-01-3163
2020-01-3155
2021-01-3168
2022-01-3160
2023-01-3155
2024-01-3171
2025-01-3175
2026-01-3173
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2015-01-312016-01-312017-01-312018-01-312019-01-312020-01-312021-01-312022-01-312023-01-312024-01-312025-01-312026-01-31
RevenueTržby5,37 mld. USD6,67 mld. USD8,44 mld. USD10,54 mld. USD13,28 mld. USD17,1 mld. USD21,25 mld. USD26,49 mld. USD31,35 mld. USD34,86 mld. USD37,9 mld. USD41,53 mld. USD
Net incomeČistý zisk-0,26 mld. USD-0,05 mld. USD0,32 mld. USD0,36 mld. USD1,11 mld. USD0,13 mld. USD4,07 mld. USD1,44 mld. USD0,21 mld. USD4,14 mld. USD6,2 mld. USD7,46 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk-0,15 mld. USD0,11 mld. USD0,22 mld. USD0,45 mld. USD0,54 mld. USD0,3 mld. USD0,46 mld. USD0,55 mld. USD1,03 mld. USD5,01 mld. USD7,21 mld. USD8,33 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu-0,42 USD-0,07 USD0,46 USD0,49 USD1,43 USD0,15 USD4,38 USD1,48 USD0,21 USD4,20 USD6,36 USD7,80 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow1,18 mld. USD1,67 mld. USD2,16 mld. USD2,74 mld. USD3,4 mld. USD4,33 mld. USD4,8 mld. USD6 mld. USD7,11 mld. USD10,23 mld. USD13,09 mld. USD15 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,29 mld. USD0,28 mld. USD0,46 mld. USD0,53 mld. USD0,6 mld. USD0,64 mld. USD0,71 mld. USD0,72 mld. USD0,8 mld. USD0,74 mld. USD0,66 mld. USD0,59 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,91 mld. USD1,16 mld. USD1,61 mld. USD2,54 mld. USD2,67 mld. USD4,15 mld. USD6,2 mld. USD5,46 mld. USD7,02 mld. USD8,47 mld. USD8,85 mld. USD7,33 mld. USD
Total assetsAktíva10,67 mld. USD12,76 mld. USD17,58 mld. USD21,98 mld. USD30,74 mld. USD55,13 mld. USD66,3 mld. USD95,21 mld. USD98,85 mld. USD99,82 mld. USD102,93 mld. USD112,31 mld. USD
Current assetsObežné aktíva3,51 mld. USD5,73 mld. USD6 mld. USD9,58 mld. USD10,68 mld. USD15,96 mld. USD21,89 mld. USD22,85 mld. USD26,4 mld. USD29,07 mld. USD29,73 mld. USD28,22 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky4,39 mld. USD5,62 mld. USD7,3 mld. USD10,07 mld. USD11,26 mld. USD14,85 mld. USD17,73 mld. USD21,79 mld. USD25,89 mld. USD26,63 mld. USD27,98 mld. USD37,12 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom6,69 mld. USD7,76 mld. USD10,08 mld. USD11,61 mld. USD15,13 mld. USD21,24 mld. USD24,81 mld. USD37,08 mld. USD40,49 mld. USD40,18 mld. USD41,76 mld. USD53,16 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupné0 mld. USD1,03 mld. USD0 mld. USD0 mld. USD0 mld. USD0 mld. USD1,18 mld. USD1 mld. USD0 mld. USD4 mld. USD
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupné2,01 mld. USD0,7 mld. USD3,17 mld. USD2,67 mld. USD2,67 mld. USD10,59 mld. USD9,42 mld. USD8,43 mld. USD8,43 mld. USD10,44 mld. USD
Interest expenseÚrokové náklady0,07 mld. USD0,07 mld. USD0,09 mld. USD0,09 mld. USD0,15 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržbyNedostupnéNedostupné2,23 mld. USD2,77 mld. USD3,45 mld. USD4,24 mld. USD5,44 mld. USD7,03 mld. USD8,36 mld. USD8,54 mld. USD8,64 mld. USD9,27 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,89 mld. USD1,39 mld. USD1,7 mld. USD2,2 mld. USD2,8 mld. USD3,69 mld. USD4,09 mld. USD5,28 mld. USD6,31 mld. USD9,5 mld. USD12,43 mld. USD14,4 mld. USD
Net margin Čistá marža-4,9 %-0,7 %3,8 %3,4 %8,4 %0,7 %19,2 %5,5 %0,7 %11,9 %16,4 %18 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 20,1 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 34,7 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 9,6 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 9,6 %, čistá marža 18 % a FCF marža 34,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +1,6 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Salesforce, Inc.

Salesforce, Inc. · Services-Prepackaged Software.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.