CMG · NYSE
CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC
Consumer products and retail · Retail-Eating Places
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 11,93 mld. USDTržby · rast YoY 5,4 %
- Net income
- 1,54 mld. USDČistý zisk · čistá marža 12,9 %
- Free cash flow
- 1,45 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 12,1 %
- Diluted EPS
- 1,14 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 16,2 %Prevádzková marža · hrubá marža Nedostupné
- Return on assets (ROA)
- 16,9 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 0,35 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,51 mld. USD na 1,45 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 3,29 mld. USDMedziročne 9,6 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 0,45 mld. USDPrevádzková marža 13,7 %
- Čistý zisk
- 0,34 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 0,27 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 29. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 3293162000.0000000000 USD · reported-v1. 0001058090-26-000104 · Revenues · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 451964000.0000000000 USD · reported-v1. 0001058090-26-000104 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Čistý zisk: 339874000.0000000000 USD · reported-v1. 0001058090-26-000104 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 0.2700000000 USD/shares · reported-v1. 0001058090-26-000104 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 29. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 29. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,925601 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue11,925601 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 3,904384 | |
| 2017-12-31 | 4,476412 | |
| 2018-12-31 | 4,864985 | |
| 2019-12-31 | 5,586369 | |
| 2020-12-31 | 5,984634 | |
| 2021-12-31 | 7,547061 | |
| 2022-12-31 | 8,634652 | |
| 2023-12-31 | 9,871649 | |
| 2024-12-31 | 11,313853 | |
| 2025-12-31 | 11,925601 |
Net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,535761 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income1,535761 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | 0,178981 | |
| 2011-12-31 | 0,214945 | |
| 2012-12-31 | 0,278 | |
| 2013-12-31 | 0,327438 | |
| 2014-12-31 | 0,445374 | |
| 2015-12-31 | 0,475602 | |
| 2016-12-31 | 0,022938 | |
| 2017-12-31 | 0,176253 | |
| 2018-12-31 | 0,176553 | |
| 2019-12-31 | 0,350158 | |
| 2020-12-31 | 0,355766 | |
| 2021-12-31 | 0,652984 | |
| 2022-12-31 | 0,899101 | |
| 2023-12-31 | 1,228737 | |
| 2024-12-31 | 1,53411 | |
| 2025-12-31 | 1,535761 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,44759 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow1,44759 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | 0,175976 | |
| 2011-12-31 | 0,259949 | |
| 2012-12-31 | 0,222926 | |
| 2013-12-31 | 0,328854 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,096318 | |
| 2017-12-31 | 0,251439 | |
| 2018-12-31 | 0,334162 | |
| 2019-12-31 | 0,38772 | |
| 2020-12-31 | 0,290495 | |
| 2021-12-31 | 0,839606 | |
| 2022-12-31 | 0,844015 | |
| 2023-12-31 | 1,222746 | |
| 2024-12-31 | 1,511473 | |
| 2025-12-31 | 1,44759 |
Net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,88 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin12,88 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,59 | |
| 2017-12-31 | 3,94 | |
| 2018-12-31 | 3,63 | |
| 2019-12-31 | 6,27 | |
| 2020-12-31 | 5,94 | |
| 2021-12-31 | 8,65 | |
| 2022-12-31 | 10,41 | |
| 2023-12-31 | 12,45 | |
| 2024-12-31 | 13,56 | |
| 2025-12-31 | 12,88 |
Total assets
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,994531 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets8,994531 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | 1,121605 | |
| 2011-12-31 | 1,425308 | |
| 2012-12-31 | 1,668667 | |
| 2013-12-31 | 2,00928 | |
| 2014-12-31 | 2,527317 | |
| 2015-12-31 | 2,725066 | |
| 2016-12-31 | 2,026103 | |
| 2017-12-31 | 2,045692 | |
| 2018-12-31 | 2,265518 | |
| 2019-12-31 | 5,104604 | |
| 2020-12-31 | 5,982896 | |
| 2021-12-31 | 6,652958 | |
| 2022-12-31 | 6,927504 | |
| 2023-12-31 | 8,044362 | |
| 2024-12-31 | 9,204374 | |
| 2025-12-31 | 8,994531 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
51/100Peňažné toky
75/100Rast a konzistentnosť
90/100Efektívnosť kapitálu
92/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 16,2 % | 53,1 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 12,9 % | 57,2 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,2 × | 64,1 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 68,5 % | 37,8 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 12,1 % | 55,3 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,4 × | 95,1 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 9,9 % | 79,7 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 16,9 % | 92,2 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue11,925601 mld. USDNet income1,535761 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | 0,178981 | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | 0,214945 | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | 0,278 | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | 0,327438 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | 0,445374 | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | 0,475602 | |
| 2016-12-31 | 3,904384 | 0,022938 | |
| 2017-12-31 | 4,476412 | 0,176253 | |
| 2018-12-31 | 4,864985 | 0,176553 | |
| 2019-12-31 | 5,586369 | 0,350158 | |
| 2020-12-31 | 5,984634 | 0,355766 | |
| 2021-12-31 | 7,547061 | 0,652984 | |
| 2022-12-31 | 8,634652 | 0,899101 | |
| 2023-12-31 | 9,871649 | 1,228737 | |
| 2024-12-31 | 11,313853 | 1,53411 | |
| 2025-12-31 | 11,925601 | 1,535761 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin16,23 %Net margin12,88 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,89 | 0,59 | |
| 2017-12-31 | 6,05 | 3,94 | |
| 2018-12-31 | 5,31 | 3,63 | |
| 2019-12-31 | 7,95 | 6,27 | |
| 2020-12-31 | 4,85 | 5,94 | |
| 2021-12-31 | 10,67 | 8,65 | |
| 2022-12-31 | 13,44 | 10,41 | |
| 2023-12-31 | 15,78 | 12,45 | |
| 2024-12-31 | 16,94 | 13,56 | |
| 2025-12-31 | 16,23 | 12,88 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow1,44759 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | 0,175976 | |
| 2011-12-31 | 0,259949 | |
| 2012-12-31 | 0,222926 | |
| 2013-12-31 | 0,328854 | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,096318 | |
| 2017-12-31 | 0,251439 | |
| 2018-12-31 | 0,334162 | |
| 2019-12-31 | 0,38772 | |
| 2020-12-31 | 0,290495 | |
| 2021-12-31 | 0,839606 | |
| 2022-12-31 | 0,844015 | |
| 2023-12-31 | 1,222746 | |
| 2024-12-31 | 1,511473 | |
| 2025-12-31 | 1,44759 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents0,350545 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-12-31 | 0,224838 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 0,401243 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 0,322553 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 0,323203 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | 0,419465 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | 0,248005 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 0,08788 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 0,184569 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 0,249953 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | 0,480626 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 0,607987 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 0,815374 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 0,384 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 0,560609 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 0,748537 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 0,350545 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets8,994531 mld. USDTotal liabilities6,163924 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-12-31 | 1,121605 | 0,310732 | |
| 2011-12-31 | 1,425308 | 0,381082 | |
| 2012-12-31 | 1,668667 | 0,422741 | |
| 2013-12-31 | 2,00928 | 0,470992 | |
| 2014-12-31 | 2,527317 | 0,514948 | |
| 2015-12-31 | 2,725066 | 0,597092 | |
| 2016-12-31 | 2,026103 | 0,62361 | |
| 2017-12-31 | 2,045692 | 0,681247 | |
| 2018-12-31 | 2,265518 | 0,824179 | |
| 2019-12-31 | 5,104604 | 3,421578 | |
| 2020-12-31 | 5,982896 | 3,962761 | |
| 2021-12-31 | 6,652958 | 4,355584 | |
| 2022-12-31 | 6,927504 | 4,559481 | |
| 2023-12-31 | 8,044362 | 4,982155 | |
| 2024-12-31 | 9,204374 | 5,548828 | |
| 2025-12-31 | 8,994531 | 6,163924 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth5,41 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 14,65 | |
| 2018-12-31 | 8,68 | |
| 2019-12-31 | 14,83 | |
| 2020-12-31 | 7,13 | |
| 2021-12-31 | 26,11 | |
| 2022-12-31 | 14,41 | |
| 2023-12-31 | 14,33 | |
| 2024-12-31 | 14,61 | |
| 2025-12-31 | 5,41 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie68 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | 53 | |
| 2017-12-31 | 66 | |
| 2018-12-31 | 64 | |
| 2019-12-31 | 62 | |
| 2020-12-31 | 59 | |
| 2021-12-31 | 67 | |
| 2022-12-31 | 67 | |
| 2023-12-31 | 72 | |
| 2024-12-31 | 73 | |
| 2025-12-31 | 68 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 3,9 mld. USD | 4,48 mld. USD | 4,86 mld. USD | 5,59 mld. USD | 5,98 mld. USD | 7,55 mld. USD | 8,63 mld. USD | 9,87 mld. USD | 11,31 mld. USD | 11,93 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,18 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,36 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,9 mld. USD | 1,23 mld. USD | 1,53 mld. USD | 1,54 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,29 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,76 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,27 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,8 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,56 mld. USD | 1,92 mld. USD | 1,94 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 5,64 USD | 6,76 USD | 8,75 USD | 10,47 USD | 14,13 USD | 15,10 USD | 0,77 USD | 6,17 USD | 6,31 USD | 12,38 USD | 12,52 USD | 22,90 USD | 0,64 USD | 0,89 USD | 1,11 USD | 1,14 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,29 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,53 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,36 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,72 mld. USD | 0,66 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,32 mld. USD | 1,78 mld. USD | 2,11 mld. USD | 2,11 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,11 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,67 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 0,22 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,61 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,56 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,35 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 1,12 mld. USD | 1,43 mld. USD | 1,67 mld. USD | 2,01 mld. USD | 2,53 mld. USD | 2,73 mld. USD | 2,03 mld. USD | 2,05 mld. USD | 2,27 mld. USD | 5,1 mld. USD | 5,98 mld. USD | 6,65 mld. USD | 6,93 mld. USD | 8,04 mld. USD | 9,2 mld. USD | 8,99 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 0,41 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,55 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,81 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,18 mld. USD | 1,62 mld. USD | 1,78 mld. USD | 1,47 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,12 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,45 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,92 mld. USD | 1,03 mld. USD | 1,17 mld. USD | 1,19 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,31 mld. USD | 0,38 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,47 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,82 mld. USD | 3,42 mld. USD | 3,96 mld. USD | 4,36 mld. USD | 4,56 mld. USD | 4,98 mld. USD | 5,55 mld. USD | 6,16 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,18 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,33 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0,1 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,33 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,84 mld. USD | 0,84 mld. USD | 1,22 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,45 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,6 % | 3,9 % | 3,6 % | 6,3 % | 5,9 % | 8,7 % | 10,4 % | 12,4 % | 13,6 % | 12,9 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 16,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 12,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 5,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,51 mld. USD na 1,45 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 5,4 %, čistá marža 12,9 % a FCF marža 12,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -0,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 1,51 mld. USD na 1,45 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC
CHIPOTLE MEXICAN GRILL INC · Retail-Eating Places.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗