CAT · NYSE
CATERPILLAR INC
Industrials · Construction Machinery & Equip
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 67,59 mld. USDTržby · rast YoY 4,3 %
- Net income
- 8,88 mld. USDČistý zisk · čistá marža 13,1 %
- Free cash flow
- 8,92 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 13,2 %
- Diluted EPS
- 18,81 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 16,5 %Prevádzková marža · hrubá marža 33,8 %
- Return on assets (ROA)
- 9,5 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 9,98 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,05 mld. USD na 8,92 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 29. 10. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 20,54 mld. USDMedziročne 24 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 4,3 mld. USDPrevádzková marža 20,9 %
- Čistý zisk
- 3,59 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 7,77 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 20543000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000018230-26-000046 · Revenues · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 4295000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000018230-26-000046 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Čistý zisk: 3593000000.0000000000 USD · consolidated-minus-noncontrolling-income-v1. 0000018230-26-000046 · NetIncomeLossAttributableToNoncontrollingInterest · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026. 0000018230-26-000046 · ProfitLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 7.7700000000 USD/shares · reported-v1. 0000018230-26-000046 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
67,589 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue67,589 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 32,396 | |
| 2011-12-31 | 60,138 | |
| 2012-12-31 | 65,875 | |
| 2013-12-31 | 55,656 | |
| 2014-12-31 | 55,184 | |
| 2015-12-31 | 47,011 | |
| 2016-12-31 | 38,537 | |
| 2017-12-31 | 45,462 | |
| 2018-12-31 | 54,722 | |
| 2019-12-31 | 53,8 | |
| 2020-12-31 | 41,748 | |
| 2021-12-31 | 50,971 | |
| 2022-12-31 | 59,427 | |
| 2023-12-31 | 67,06 | |
| 2024-12-31 | 64,809 | |
| 2025-12-31 | 67,589 |
Net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,884 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income8,884 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 0,895 | |
| 2011-12-31 | 4,928 | |
| 2012-12-31 | 5,681 | |
| 2013-12-31 | 3,789 | |
| 2014-12-31 | 2,452 | |
| 2015-12-31 | 2,512 | |
| 2016-12-31 | -0,067 | |
| 2017-12-31 | 0,754 | |
| 2018-12-31 | 6,147 | |
| 2019-12-31 | 6,093 | |
| 2020-12-31 | 2,998 | |
| 2021-12-31 | 6,489 | |
| 2022-12-31 | 6,705 | |
| 2023-12-31 | 10,335 | |
| 2024-12-31 | 10,792 | |
| 2025-12-31 | 8,884 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,918 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow8,918 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 5,282 | |
| 2019-12-31 | 5,856 | |
| 2020-12-31 | 5,349 | |
| 2021-12-31 | 6,105 | |
| 2022-12-31 | 6,47 | |
| 2023-12-31 | 11,288 | |
| 2024-12-31 | 10,047 | |
| 2025-12-31 | 8,918 |
Net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
13,14 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin13,14 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,76 | |
| 2011-12-31 | 8,19 | |
| 2012-12-31 | 8,62 | |
| 2013-12-31 | 6,81 | |
| 2014-12-31 | 4,44 | |
| 2015-12-31 | 5,34 | |
| 2016-12-31 | -0,17 | |
| 2017-12-31 | 1,66 | |
| 2018-12-31 | 11,23 | |
| 2019-12-31 | 11,33 | |
| 2020-12-31 | 7,18 | |
| 2021-12-31 | 12,73 | |
| 2022-12-31 | 11,28 | |
| 2023-12-31 | 15,41 | |
| 2024-12-31 | 16,65 | |
| 2025-12-31 | 13,14 |
Total assets
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
98,585 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets98,585 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 60,038 | |
| 2011-12-31 | 81,218 | |
| 2012-12-31 | 88,97 | |
| 2013-12-31 | 84,896 | |
| 2014-12-31 | 84,498 | |
| 2015-12-31 | 78,342 | |
| 2016-12-31 | 74,704 | |
| 2017-12-31 | 76,962 | |
| 2018-12-31 | 78,509 | |
| 2019-12-31 | 78,453 | |
| 2020-12-31 | 78,324 | |
| 2021-12-31 | 82,793 | |
| 2022-12-31 | 81,943 | |
| 2023-12-31 | 87,476 | |
| 2024-12-31 | 87,764 | |
| 2025-12-31 | 98,585 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
51/100Peňažné toky
75/100Rast a konzistentnosť
76/100Efektívnosť kapitálu
73/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 16,5 % | 53,7 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 13,1 % | 57,9 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,4 × | 76,1 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 78,4 % | 25,9 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 13,2 % | 58 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,3 × | 92,9 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 0,4 % | 51,2 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 9,5 % | 72,7 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue67,589 mld. USDNet income8,884 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 32,396 | 0,895 | |
| 2011-12-31 | 60,138 | 4,928 | |
| 2012-12-31 | 65,875 | 5,681 | |
| 2013-12-31 | 55,656 | 3,789 | |
| 2014-12-31 | 55,184 | 2,452 | |
| 2015-12-31 | 47,011 | 2,512 | |
| 2016-12-31 | 38,537 | -0,067 | |
| 2017-12-31 | 45,462 | 0,754 | |
| 2018-12-31 | 54,722 | 6,147 | |
| 2019-12-31 | 53,8 | 6,093 | |
| 2020-12-31 | 41,748 | 2,998 | |
| 2021-12-31 | 50,971 | 6,489 | |
| 2022-12-31 | 59,427 | 6,705 | |
| 2023-12-31 | 67,06 | 10,335 | |
| 2024-12-31 | 64,809 | 10,792 | |
| 2025-12-31 | 67,589 | 8,884 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin16,5 %Net margin13,14 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 1,78 | 2,76 | |
| 2011-12-31 | 11,89 | 8,19 | |
| 2012-12-31 | 13,01 | 8,62 | |
| 2013-12-31 | 10,11 | 6,81 | |
| 2014-12-31 | 6,01 | 4,44 | |
| 2015-12-31 | 8,05 | 5,34 | |
| 2016-12-31 | 3,02 | -0,17 | |
| 2017-12-31 | 9,81 | 1,66 | |
| 2018-12-31 | 15,15 | 11,23 | |
| 2019-12-31 | 15,41 | 11,33 | |
| 2020-12-31 | 10,91 | 7,18 | |
| 2021-12-31 | 13,49 | 12,73 | |
| 2022-12-31 | 13,3 | 11,28 | |
| 2023-12-31 | 19,33 | 15,41 | |
| 2024-12-31 | 20,17 | 16,65 | |
| 2025-12-31 | 16,5 | 13,14 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow8,918 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | 5,282 | |
| 2019-12-31 | 5,856 | |
| 2020-12-31 | 5,349 | |
| 2021-12-31 | 6,105 | |
| 2022-12-31 | 6,47 | |
| 2023-12-31 | 11,288 | |
| 2024-12-31 | 10,047 | |
| 2025-12-31 | 8,918 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents9,98 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,867 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | 9,352 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | 9,254 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | 7,004 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 6,978 | Nedostupné | |
| 2024-12-31 | 6,889 | Nedostupné | |
| 2025-12-31 | 9,98 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets98,585 mld. USDTotal liabilities77,267 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 60,038 | 50,738 | |
| 2011-12-31 | 81,218 | 67,816 | |
| 2012-12-31 | 88,97 | 71,388 | |
| 2013-12-31 | 84,896 | 64,018 | |
| 2014-12-31 | 84,498 | 67,855 | |
| 2015-12-31 | 78,342 | 63,457 | |
| 2016-12-31 | 74,704 | 61,491 | |
| 2017-12-31 | 76,962 | 63,196 | |
| 2018-12-31 | 78,509 | 64,429 | |
| 2019-12-31 | 78,453 | 63,824 | |
| 2020-12-31 | 78,324 | 62,946 | |
| 2021-12-31 | 82,793 | 66,277 | |
| 2022-12-31 | 81,943 | 66,052 | |
| 2023-12-31 | 87,476 | 67,973 | |
| 2024-12-31 | 87,764 | 68,27 | |
| 2025-12-31 | 98,585 | 77,267 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth4,29 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 9,54 | |
| 2013-12-31 | -15,51 | |
| 2014-12-31 | -0,85 | |
| 2015-12-31 | -14,81 | |
| 2016-12-31 | -18,03 | |
| 2017-12-31 | 17,97 | |
| 2018-12-31 | 20,37 | |
| 2019-12-31 | -1,68 | |
| 2020-12-31 | -22,4 | |
| 2021-12-31 | 22,09 | |
| 2022-12-31 | 16,59 | |
| 2023-12-31 | 12,84 | |
| 2024-12-31 | -3,36 | |
| 2025-12-31 | 4,29 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 16 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie64 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | Nedostupné | |
| 2014-12-31 | Nedostupné | |
| 2015-12-31 | Nedostupné | |
| 2016-12-31 | Nedostupné | |
| 2017-12-31 | 52 | |
| 2018-12-31 | 60 | |
| 2019-12-31 | 62 | |
| 2020-12-31 | 55 | |
| 2021-12-31 | 60 | |
| 2022-12-31 | 63 | |
| 2023-12-31 | 70 | |
| 2024-12-31 | 68 | |
| 2025-12-31 | 64 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 32,4 mld. USD | 60,14 mld. USD | 65,88 mld. USD | 55,66 mld. USD | 55,18 mld. USD | 47,01 mld. USD | 38,54 mld. USD | 45,46 mld. USD | 54,72 mld. USD | 53,8 mld. USD | 41,75 mld. USD | 50,97 mld. USD | 59,43 mld. USD | 67,06 mld. USD | 64,81 mld. USD | 67,59 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,9 mld. USD | 4,93 mld. USD * | 5,68 mld. USD * | 3,79 mld. USD * | 2,45 mld. USD * | 2,51 mld. USD * | -0,07 mld. USD * | 0,75 mld. USD * | 6,15 mld. USD * | 6,09 mld. USD * | 3 mld. USD * | 6,49 mld. USD * | 6,71 mld. USD * | 10,34 mld. USD * | 10,79 mld. USD * | 8,88 mld. USD * |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,58 mld. USD | 7,15 mld. USD | 8,57 mld. USD | 5,63 mld. USD | 3,31 mld. USD | 3,79 mld. USD | 1,16 mld. USD | 4,46 mld. USD | 8,29 mld. USD | 8,29 mld. USD | 4,55 mld. USD | 6,88 mld. USD | 7,9 mld. USD | 12,97 mld. USD | 13,07 mld. USD | 11,15 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 1,43 USD | 7,40 USD | 8,48 USD | 5,75 USD | 3,90 USD | 4,18 USD | -0,11 USD | 1,26 USD | 10,26 USD | 10,74 USD | 5,46 USD | 11,83 USD | 12,64 USD | 20,12 USD | 22,05 USD | 18,81 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 6,34 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 5,71 mld. USD | 6,56 mld. USD | 6,91 mld. USD | 6,33 mld. USD | 7,2 mld. USD | 7,77 mld. USD | 12,89 mld. USD | 12,04 mld. USD | 11,74 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 1,28 mld. USD | 1,06 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,09 mld. USD | 1,3 mld. USD | 1,6 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,82 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 4,87 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 9,35 mld. USD | 9,25 mld. USD | 7 mld. USD | 6,98 mld. USD | 6,89 mld. USD | 9,98 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 60,04 mld. USD | 81,22 mld. USD | 88,97 mld. USD | 84,9 mld. USD | 84,5 mld. USD | 78,34 mld. USD | 74,7 mld. USD | 76,96 mld. USD | 78,51 mld. USD | 78,45 mld. USD | 78,32 mld. USD | 82,79 mld. USD | 81,94 mld. USD | 87,48 mld. USD | 87,76 mld. USD | 98,59 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 27,22 mld. USD | 37,9 mld. USD | 42,14 mld. USD | 38,34 mld. USD | 38,87 mld. USD | 33,51 mld. USD | 31,97 mld. USD | 36,24 mld. USD | 38,6 mld. USD | 39,19 mld. USD | 39,46 mld. USD | 43,46 mld. USD | 43,79 mld. USD | 46,95 mld. USD | 45,68 mld. USD | 52,49 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 18,98 mld. USD | 28,36 mld. USD | 29,42 mld. USD | 27,3 mld. USD | 27,88 mld. USD | 26,24 mld. USD | 26,13 mld. USD | 26,93 mld. USD | 28,22 mld. USD | 26,62 mld. USD | 25,72 mld. USD | 29,85 mld. USD | 31,53 mld. USD | 34,73 mld. USD | 32,27 mld. USD | 36,56 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 50,74 mld. USD | 67,82 mld. USD | 71,39 mld. USD | 64,02 mld. USD | 67,86 mld. USD | 63,46 mld. USD | 61,49 mld. USD | 63,2 mld. USD | 64,43 mld. USD | 63,82 mld. USD | 62,95 mld. USD | 66,28 mld. USD | 66,05 mld. USD | 67,97 mld. USD | 68,27 mld. USD | 77,27 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 21,85 mld. USD | 24,94 mld. USD | 27,75 mld. USD | 26,72 mld. USD | 27,78 mld. USD | 25,17 mld. USD | 22,82 mld. USD | 23,85 mld. USD | 25 mld. USD | 26,28 mld. USD | 26 mld. USD | 26,03 mld. USD | 25,71 mld. USD | 24,47 mld. USD | 27,35 mld. USD | 30,7 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 23,89 mld. USD | 43,58 mld. USD | 47,06 mld. USD | 40,73 mld. USD | 40,72 mld. USD | 33,55 mld. USD | 28,04 mld. USD | 31,26 mld. USD | 37 mld. USD | 36,63 mld. USD | 29,08 mld. USD | 35,51 mld. USD | 41,35 mld. USD | 42,77 mld. USD | 40,2 mld. USD | 44,75 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 5,28 mld. USD | 5,86 mld. USD | 5,35 mld. USD | 6,11 mld. USD | 6,47 mld. USD | 11,29 mld. USD | 10,05 mld. USD | 8,92 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 2,8 % | 8,2 % | 8,6 % | 6,8 % | 4,4 % | 5,3 % | -0,2 % | 1,7 % | 11,2 % | 11,3 % | 7,2 % | 12,7 % | 11,3 % | 15,4 % | 16,7 % | 13,1 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Čistý zisk materskej spoločnosti je vypočítaný ako konsolidovaný zisk mínus vykázaný výsledok nekontrolných podielov z rovnakého podania SEC. Zisk dostupný bežným akcionárom sa zaň automaticky nezamieňa.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 16,5 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 13,2 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 4,3 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,05 mld. USD na 8,92 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 10,79 mld. USD na 8,88 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 4,3 %, čistá marža 13,1 % a FCF marža 13,2 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -3,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,05 mld. USD na 8,92 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 10,79 mld. USD na 8,88 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗