Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ANET · NYSE

Arista Networks, Inc.

Technology and platforms · Computer Communications Equipment

94/100Finančné zdravieA · Silné87.5 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
9,01 mld. USDTržby · rast YoY 28,6 %
Net income
3,51 mld. USDČistý zisk · čistá marža 39 %
Free cash flow
NedostupnéVoľný peňažný tok · FCF marža Nedostupné
Diluted EPS
2,75 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
42,8 %Prevádzková marža · hrubá marža 64,1 %
Return on assets (ROA)
21 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
1,96 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Chýba 12.5 % váhy vstupov.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Q2 FY 2026 · USD

Obdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.

Tržby
3,04 mld. USDMedziročne 37,7 % · Q2 FY 2025
Prevádzkový zisk
1,38 mld. USDPrevádzková marža 45,4 %
Čistý zisk
1,21 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
Zriedený EPS
0,95 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál

Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.

Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
  • Tržby: 3035700000.0000000000 USD · reported-v1. 0001596532-26-000175 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Prevádzkový zisk: 1378000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001596532-26-000175 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Čistý zisk: 1212900000.0000000000 USD · reported-v1. 0001596532-26-000175 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
  • Zriedený EPS: 0.9500000000 USD/shares · reported-v1. 0001596532-26-000175 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.

Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 12 dostupných období

9,0057 mld. USD

Obdobie do 2025-12-31

31. 12. 2025Revenue9,0057 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-0,5949172,9982966,5915110,1847232014-12-31: 0,584106 mld. USD2015-12-31: 0,837591 mld. USD2016-12-31: 1,129167 mld. USD2017-12-31: 1,646186 mld. USD2018-12-31: 2,151369 mld. USD2019-12-31: 2,410706 mld. USD2020-12-31: 2,317512 mld. USD2021-12-31: 2,948037 mld. USD2022-12-31: 4,38131 mld. USD2023-12-31: 5,8602 mld. USD2024-12-31: 7,0031 mld. USD2025-12-31: 9,0057 mld. USD201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2014-12-310,584106
2015-12-310,837591
2016-12-311,129167
2017-12-311,646186
2018-12-312,151369
2019-12-312,410706
2020-12-312,317512
2021-12-312,948037
2022-12-314,38131
2023-12-315,8602
2024-12-317,0031
2025-12-319,0057

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

A · Silné

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

87,5 % pokrytie vstupov · obdobie do

87.5 %

Nedostupné metriky modelu: FCF margin. Chýbajúce alebo neporovnateľné vstupy sa nepočítajú ako nula. Zobrazené skóre používa čiastočné vstupy.

Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

100/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

85/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

90/100
Váha 25 % · vstupy 50 %

Rast a konzistentnosť

100/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

100/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Ziskovosť · 100Najslabšia oblasť Finančná stabilita · 85
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 87,5 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu42,8 %100Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu39 %100Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu3 ×100Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu36,4 %70,9Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modeluNedostupnéNedostupné(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,2 ×89,8Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu23,9 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu21 %100Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

12 ročných · 8 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Revenue9,0057 mld. USDNet income3,5114 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02,5666245,1332497,69987310,2664982014-12-31: 0,584106 mld. USD2015-12-31: 0,837591 mld. USD2016-12-31: 1,129167 mld. USD2017-12-31: 1,646186 mld. USD2018-12-31: 2,151369 mld. USD2019-12-31: 2,410706 mld. USD2020-12-31: 2,317512 mld. USD2021-12-31: 2,948037 mld. USD2022-12-31: 4,38131 mld. USD2023-12-31: 5,8602 mld. USD2024-12-31: 7,0031 mld. USD2025-12-31: 9,0057 mld. USD2014-12-31: 0,08685 mld. USD2015-12-31: 0,121102 mld. USD2016-12-31: 0,184189 mld. USD2017-12-31: 0,423201 mld. USD2018-12-31: 0,328115 mld. USD2019-12-31: 0,859867 mld. USD2020-12-31: 0,634557 mld. USD2021-12-31: 0,840854 mld. USD2022-12-31: 1,352446 mld. USD2023-12-31: 2,0873 mld. USD2024-12-31: 2,8521 mld. USD2025-12-31: 3,5114 mld. USD201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2014-12-310,5841060,08685
2015-12-310,8375910,121102
2016-12-311,1291670,184189
2017-12-311,6461860,423201
2018-12-312,1513690,328115
2019-12-312,4107060,859867
2020-12-312,3175120,634557
2021-12-312,9480370,840854
2022-12-314,381311,352446
2023-12-315,86022,0873
2024-12-317,00312,8521
2025-12-319,00573,5114

Operating & net margin

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Operating margin42,82 %Net margin38,99 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.8,4921,3434,1947,032014-12-31: 21,49 %2015-12-31: 17,83 %2016-12-31: 21,56 %2017-12-31: 28,57 %2018-12-31: 12,71 %2019-12-31: 33,42 %2020-12-31: 30,19 %2021-12-31: 31,37 %2022-12-31: 34,86 %2023-12-31: 38,52 %2024-12-31: 42,05 %2025-12-31: 42,82 %2014-12-31: 14,87 %2015-12-31: 14,46 %2016-12-31: 16,31 %2017-12-31: 25,71 %2018-12-31: 15,25 %2019-12-31: 35,67 %2020-12-31: 27,38 %2021-12-31: 28,52 %2022-12-31: 30,87 %2023-12-31: 35,62 %2024-12-31: 40,73 %2025-12-31: 38,99 %201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2014-12-3121,4914,87
2015-12-3117,8314,46
2016-12-3121,5616,31
2017-12-3128,5725,71
2018-12-3112,7115,25
2019-12-3133,4235,67
2020-12-3130,1927,38
2021-12-3131,3728,52
2022-12-3134,8630,87
2023-12-3138,5235,62
2024-12-3142,0540,73
2025-12-3142,8238,99

Free cash flow

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Free cash flowNedostupné

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,2699760,5399510,8099271,0799032014-12-31: 0,118741 mld. USD2015-12-31: 0,217795 mld. USD2016-12-31: 0,152876 mld. USD2017-12-31: 0,616348 mld. USD2018-12-31: 0,479289 mld. USD2019-12-31: 0,947283 mld. USD201420152016201720182019202020212022202320242025
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2014-12-310,118741
2015-12-310,217795
2016-12-310,152876
2017-12-310,616348
2018-12-310,479289
2019-12-310,947283
2020-12-31Nedostupné
2021-12-31Nedostupné
2022-12-31Nedostupné
2023-12-31Nedostupné
2024-12-31Nedostupné
2025-12-31Nedostupné

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Cash & equivalents1,9639 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,7872841,5745682,3618523,1491362014-12-31: 0,240031 mld. USD2015-12-31: 0,687326 mld. USD2016-12-31: 0,567923 mld. USD2017-12-31: 0,859192 mld. USD2018-12-31: 0,64995 mld. USD2019-12-31: 1,111286 mld. USD2020-12-31: 0,893219 mld. USD2021-12-31: 0,620813 mld. USD2022-12-31: 0,671707 mld. USD2023-12-31: 1,938606 mld. USD2024-12-31: 2,7624 mld. USD2025-12-31: 1,9639 mld. USD201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2014-12-310,240031Nedostupné
2015-12-310,687326Nedostupné
2016-12-310,567923Nedostupné
2017-12-310,859192Nedostupné
2018-12-310,64995Nedostupné
2019-12-311,111286Nedostupné
2020-12-310,893219Nedostupné
2021-12-310,620813Nedostupné
2022-12-310,671707Nedostupné
2023-12-311,938606Nedostupné
2024-12-312,7624Nedostupné
2025-12-311,9639Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Total assets19,4486 mld. USDTotal liabilities7,0781 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.05,54285111,08570216,62855322,1714042014-12-31: 0,811023 mld. USD2015-12-31: 1,15989 mld. USD2016-12-31: 1,729007 mld. USD2017-12-31: 2,46086 mld. USD2018-12-31: 3,081983 mld. USD2019-12-31: 4,18529 mld. USD2020-12-31: 4,738919 mld. USD2021-12-31: 5,734429 mld. USD2022-12-31: 6,77541 mld. USD2023-12-31: 9,956635 mld. USD2024-12-31: 14,0439 mld. USD2025-12-31: 19,4486 mld. USD2014-12-31: 0,255365 mld. USD2015-12-31: 0,371738 mld. USD2016-12-31: 0,621187 mld. USD2017-12-31: 0,798946 mld. USD2018-12-31: 0,938594 mld. USD2019-12-31: 1,290604 mld. USD2020-12-31: 1,418628 mld. USD2021-12-31: 1,755829 mld. USD2022-12-31: 1,88959 mld. USD2023-12-31: 2,737576 mld. USD2024-12-31: 4,0491 mld. USD2025-12-31: 7,0781 mld. USD201420152016201720182019202020212022202320242025
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2014-12-310,8110230,255365
2015-12-311,159890,371738
2016-12-311,7290070,621187
2017-12-312,460860,798946
2018-12-313,0819830,938594
2019-12-314,185291,290604
2020-12-314,7389191,418628
2021-12-315,7344291,755829
2022-12-316,775411,88959
2023-12-319,9566352,737576
2024-12-3114,04394,0491
2025-12-3119,44867,0781

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Revenue growth28,6 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.-11,215,5822,3839,1755,972015-12-31: 43,4 %2016-12-31: 34,81 %2017-12-31: 45,79 %2018-12-31: 30,69 %2019-12-31: 12,05 %2020-12-31: -3,87 %2021-12-31: 27,21 %2022-12-31: 48,62 %2023-12-31: 33,75 %2024-12-31: 19,5 %2025-12-31: 28,6 %201420152016201720182019202020212022202320242025
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2014-12-31Nedostupné
2015-12-3143,4
2016-12-3134,81
2017-12-3145,79
2018-12-3130,69
2019-12-3112,05
2020-12-31-3,87
2021-12-3127,21
2022-12-3148,62
2023-12-3133,75
2024-12-3119,5
2025-12-3128,6

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 12 dostupných období

31. 12. 2025Finančné zdravie94 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002016-12-31: 78 bodov / 1002017-12-31: 93 bodov / 1002018-12-31: 81 bodov / 1002019-12-31: 94 bodov / 1002020-12-31: 86 bodov / 1002021-12-31: 89 bodov / 1002022-12-31: 77 bodov / 1002023-12-31: 91 bodov / 1002024-12-31: 95 bodov / 1002025-12-31: 94 bodov / 100201420152016201720182019202020212022202320242025
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2014-12-31Nedostupné
2015-12-31Nedostupné
2016-12-3178
2017-12-3193
2018-12-3181
2019-12-3194
2020-12-3186
2021-12-3189
2022-12-3177
2023-12-3191
2024-12-3195
2025-12-3194
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2014-12-312015-12-312016-12-312017-12-312018-12-312019-12-312020-12-312021-12-312022-12-312023-12-312024-12-312025-12-31
RevenueTržby0,58 mld. USD0,84 mld. USD1,13 mld. USD1,65 mld. USD2,15 mld. USD2,41 mld. USD2,32 mld. USD2,95 mld. USD4,38 mld. USD5,86 mld. USD7 mld. USD9,01 mld. USD
Net incomeČistý zisk0,09 mld. USD0,12 mld. USD0,18 mld. USD0,42 mld. USD0,33 mld. USD0,86 mld. USD0,63 mld. USD0,84 mld. USD1,35 mld. USD2,09 mld. USD2,85 mld. USD3,51 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,13 mld. USD0,15 mld. USD0,24 mld. USD0,47 mld. USD0,27 mld. USD0,81 mld. USD0,7 mld. USD0,92 mld. USD1,53 mld. USD2,26 mld. USD2,94 mld. USD3,86 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu1,29 USD1,67 USD2,50 USD5,35 USD4,06 USD2,66 USD2,00 USD2,63 USD1,07 USD1,65 USD2,23 USD2,75 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow0,13 mld. USD0,24 mld. USD0,17 mld. USD0,63 mld. USD0,5 mld. USD0,96 mld. USD0,74 mld. USD1,02 mld. USD0,49 mld. USD2,03 mld. USD3,71 mld. USD4,37 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,01 mld. USD0,02 mld. USD0,02 mld. USD0,02 mld. USD0,02 mld. USD0,02 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty0,24 mld. USD0,69 mld. USD0,57 mld. USD0,86 mld. USD0,65 mld. USD1,11 mld. USD0,89 mld. USD0,62 mld. USD0,67 mld. USD1,94 mld. USD2,76 mld. USD1,96 mld. USD
Total assetsAktíva0,81 mld. USD1,16 mld. USD1,73 mld. USD2,46 mld. USD3,08 mld. USD4,19 mld. USD4,74 mld. USD5,73 mld. USD6,78 mld. USD9,96 mld. USD14,04 mld. USD19,45 mld. USD
Current assetsObežné aktíva0,68 mld. USD0,97 mld. USD1,53 mld. USD2,27 mld. USD2,71 mld. USD3,47 mld. USD3,84 mld. USD4,81 mld. USD5,55 mld. USD8,4 mld. USD11,91 mld. USD16,39 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky0,14 mld. USD0,24 mld. USD0,46 mld. USD0,53 mld. USD0,61 mld. USD0,6 mld. USD0,77 mld. USD1,11 mld. USD1,29 mld. USD1,92 mld. USD2,73 mld. USD5,38 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom0,26 mld. USD0,37 mld. USD0,62 mld. USD0,8 mld. USD0,94 mld. USD1,29 mld. USD1,42 mld. USD1,76 mld. USD1,89 mld. USD2,74 mld. USD4,05 mld. USD7,08 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupné0 mld. USD0 mld. USD0 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržby0,19 mld. USD0,29 mld. USD0,41 mld. USD0,58 mld. USD0,78 mld. USD0,87 mld. USD0,84 mld. USD1,07 mld. USD1,71 mld. USD2,23 mld. USD2,51 mld. USD3,24 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model0,12 mld. USD0,22 mld. USD0,15 mld. USD0,62 mld. USD0,48 mld. USD0,95 mld. USDNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupnéNedostupné
Net margin Čistá marža14,9 %14,5 %16,3 %25,7 %15,3 %35,7 %27,4 %28,5 %30,9 %35,6 %40,7 %39 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 42,8 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 28,6 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
  • Všetky tri posledné súvislé roky mali kladný vykázaný čistý zisk.

Riziká a slabé miesta

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 28,6 %, čistá marža 39 % a FCF marža Nedostupné. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Chýba 12.5 % váhy vstupov. Dostupné metriky v kategóriách majú vyššiu relatívnu váhu.
  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Arista Networks, Inc.

Arista Networks, Inc. · Computer Communications Equipment.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.