AMZN · NASDAQ
Amazon
Spotrebiteľské služby · Obchod a cloud
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 716,92 mld. USDTržby · rast YoY 12,4 %
- Net income
- 77,67 mld. USDČistý zisk · čistá marža 10,8 %
- Free cash flow
- 7,7 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 1,1 %
- Diluted EPS
- 7,17 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 11,2 %Prevádzková marža · hrubá marža 50,3 %
- Return on assets (ROA)
- 10,8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 86,81 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 68,4 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 32,88 mld. USD na 7,7 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 1. 7. 2026 – 30. 9. 2026.
- Tržby
- 201,94 mld. USDMedziročne 12,1 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 28,08 mld. USDPrevádzková marža 13,9 %
- Čistý zisk
- 20,69 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 1,89 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 30. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 201944000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001018724-26-000040 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 28076000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001018724-26-000040 · OperatingIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Čistý zisk: 20685000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001018724-26-000040 · NetIncomeLoss · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 1.8900000000 USD/shares · reported-v1. 0001018724-26-000040 · EarningsPerShareDiluted · 2026-07-01 – 2026-09-30 · podané 30. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 30. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
716,924 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue716,924 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 24,509 | |
| 2010-12-31 | 34,204 | |
| 2011-12-31 | 48,077 | |
| 2012-12-31 | 61,093 | |
| 2013-12-31 | 74,452 | |
| 2014-12-31 | 88,988 | |
| 2015-12-31 | 107,006 | |
| 2016-12-31 | 135,987 | |
| 2017-12-31 | 177,866 | |
| 2018-12-31 | 232,887 | |
| 2019-12-31 | 280,522 | |
| 2020-12-31 | 386,064 | |
| 2021-12-31 | 469,822 | |
| 2022-12-31 | 513,983 | |
| 2023-12-31 | 574,785 | |
| 2024-12-31 | 637,959 | |
| 2025-12-31 | 716,924 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
77,67 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income77,67 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 0,902 | |
| 2010-12-31 | 1,152 | |
| 2011-12-31 | 0,631 | |
| 2012-12-31 | -0,039 | |
| 2013-12-31 | 0,274 | |
| 2014-12-31 | -0,241 | |
| 2015-12-31 | 0,596 | |
| 2016-12-31 | 2,371 | |
| 2017-12-31 | 3,033 | |
| 2018-12-31 | 10,073 | |
| 2019-12-31 | 11,588 | |
| 2020-12-31 | 21,331 | |
| 2021-12-31 | 33,364 | |
| 2022-12-31 | -2,722 | |
| 2023-12-31 | 30,425 | |
| 2024-12-31 | 59,248 | |
| 2025-12-31 | 77,67 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,695 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow7,695 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,92 | |
| 2010-12-31 | 2,516 | |
| 2011-12-31 | 2,092 | |
| 2012-12-31 | 0,395 | |
| 2013-12-31 | 2,031 | |
| 2014-12-31 | 1,949 | |
| 2015-12-31 | 7,45 | |
| 2016-12-31 | 10,466 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 32,217 | |
| 2024-12-31 | 32,878 | |
| 2025-12-31 | 7,695 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
10,83 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin10,83 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,68 | |
| 2010-12-31 | 3,37 | |
| 2011-12-31 | 1,31 | |
| 2012-12-31 | -0,06 | |
| 2013-12-31 | 0,37 | |
| 2014-12-31 | -0,27 | |
| 2015-12-31 | 0,56 | |
| 2016-12-31 | 1,74 | |
| 2017-12-31 | 1,71 | |
| 2018-12-31 | 4,33 | |
| 2019-12-31 | 4,13 | |
| 2020-12-31 | 5,53 | |
| 2021-12-31 | 7,1 | |
| 2022-12-31 | -0,53 | |
| 2023-12-31 | 5,29 | |
| 2024-12-31 | 9,29 | |
| 2025-12-31 | 10,83 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
818,042 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets818,042 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 13,813 | |
| 2010-12-31 | 18,797 | |
| 2011-12-31 | 25,278 | |
| 2012-12-31 | 32,555 | |
| 2013-12-31 | 40,159 | |
| 2014-12-31 | 54,505 | |
| 2015-12-31 | 64,747 | |
| 2016-12-31 | 83,402 | |
| 2017-12-31 | 131,31 | |
| 2018-12-31 | 162,648 | |
| 2019-12-31 | 225,248 | |
| 2020-12-31 | 321,195 | |
| 2021-12-31 | 420,549 | |
| 2022-12-31 | 462,675 | |
| 2023-12-31 | 527,854 | |
| 2024-12-31 | 624,894 | |
| 2025-12-31 | 818,042 |
Priebežné ročné výkazy SEC
Uložená overená snímka · dáta k 2026-10-30.
SEC EDGAR · US GAAP · USD; EPS v USD na akciu. Obdobia zodpovedajú fiškálnym rokom spoločnosti. Odkaz pri hodnote vedie na pôvodné podanie SEC; podrobnosti uvádzajú účtovný tag a dátum podania.
Rozdiely oproti uloženej snímke
- Tržby
- Vykázané ročné tržby v USD.
- Čistý zisk
- Vykázaný ročný čistý zisk v USD.
- EPS
- Vykázaný ročný zriedený zisk na akciu, USD/akcia.
- Prevádzkový cash flow
- Ročný peňažný tok z prevádzkovej činnosti v USD.
- Capex
- Hrubé hotovostné nákupy hmotného majetku v USD; kladný výdavok.
- Aktíva
- Celkové aktíva v USD ku koncu fiškálneho roka.
Pri nedostupnosti aktualizácie zostáva overená uložená snímka. Ostatné časti profilu používajú publikovanú snímku.
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
57/100Peňažné toky
54/100Rast a konzistentnosť
92/100Efektívnosť kapitálu
77/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 11,2 % | 40,4 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 10,8 % | 52,1 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 53 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 49,8 % | 60,2 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 1,1 % | 8,9 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,8 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 11,7 % | 83,3 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 10,8 % | 76,9 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue716,924 mld. USDNet income77,67 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 24,509 | 0,902 | |
| 2010-12-31 | 34,204 | 1,152 | |
| 2011-12-31 | 48,077 | 0,631 | |
| 2012-12-31 | 61,093 | -0,039 | |
| 2013-12-31 | 74,452 | 0,274 | |
| 2014-12-31 | 88,988 | -0,241 | |
| 2015-12-31 | 107,006 | 0,596 | |
| 2016-12-31 | 135,987 | 2,371 | |
| 2017-12-31 | 177,866 | 3,033 | |
| 2018-12-31 | 232,887 | 10,073 | |
| 2019-12-31 | 280,522 | 11,588 | |
| 2020-12-31 | 386,064 | 21,331 | |
| 2021-12-31 | 469,822 | 33,364 | |
| 2022-12-31 | 513,983 | -2,722 | |
| 2023-12-31 | 574,785 | 30,425 | |
| 2024-12-31 | 637,959 | 59,248 | |
| 2025-12-31 | 716,924 | 77,67 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin11,16 %Net margin10,83 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,61 | 3,68 | |
| 2010-12-31 | 4,11 | 3,37 | |
| 2011-12-31 | 1,79 | 1,31 | |
| 2012-12-31 | 1,11 | -0,06 | |
| 2013-12-31 | 1 | 0,37 | |
| 2014-12-31 | 0,2 | -0,27 | |
| 2015-12-31 | 2,09 | 0,56 | |
| 2016-12-31 | 3,08 | 1,74 | |
| 2017-12-31 | 2,31 | 1,71 | |
| 2018-12-31 | 5,33 | 4,33 | |
| 2019-12-31 | 5,18 | 4,13 | |
| 2020-12-31 | 5,93 | 5,53 | |
| 2021-12-31 | 5,3 | 7,1 | |
| 2022-12-31 | 2,38 | -0,53 | |
| 2023-12-31 | 6,41 | 5,29 | |
| 2024-12-31 | 10,75 | 9,29 | |
| 2025-12-31 | 11,16 | 10,83 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow7,695 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,92 | |
| 2010-12-31 | 2,516 | |
| 2011-12-31 | 2,092 | |
| 2012-12-31 | 0,395 | |
| 2013-12-31 | 2,031 | |
| 2014-12-31 | 1,949 | |
| 2015-12-31 | 7,45 | |
| 2016-12-31 | 10,466 | |
| 2017-12-31 | Nedostupné | |
| 2018-12-31 | Nedostupné | |
| 2019-12-31 | Nedostupné | |
| 2020-12-31 | Nedostupné | |
| 2021-12-31 | Nedostupné | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 32,217 | |
| 2024-12-31 | 32,878 | |
| 2025-12-31 | 7,695 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents86,81 mld. USDLong-term debt68,396 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 3,444 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 3,777 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 5,269 | 0,384 | |
| 2012-12-31 | 8,084 | 3,663 | |
| 2013-12-31 | 8,658 | 3,944 | |
| 2014-12-31 | 14,557 | 9,785 | |
| 2015-12-31 | 15,89 | 8,465 | |
| 2016-12-31 | 19,334 | 8,75 | |
| 2017-12-31 | 20,522 | 24,843 | |
| 2018-12-31 | 31,75 | 24,866 | |
| 2019-12-31 | 36,092 | 24,719 | |
| 2020-12-31 | 42,122 | 32,971 | |
| 2021-12-31 | 36,22 | 50,235 | |
| 2022-12-31 | 53,888 | 70,149 | |
| 2023-12-31 | 73,387 | 66,808 | |
| 2024-12-31 | 78,779 | 57,64 | |
| 2025-12-31 | 86,81 | 68,396 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets818,042 mld. USDTotal liabilities406,977 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 13,813 | 8,556 | |
| 2010-12-31 | 18,797 | 11,933 | |
| 2011-12-31 | 25,278 | 17,521 | |
| 2012-12-31 | 32,555 | 24,363 | |
| 2013-12-31 | 40,159 | 30,413 | |
| 2014-12-31 | 54,505 | 43,764 | |
| 2015-12-31 | 64,747 | 51,363 | |
| 2016-12-31 | 83,402 | 64,117 | |
| 2017-12-31 | 131,31 | 103,601 | |
| 2018-12-31 | 162,648 | 119,099 | |
| 2019-12-31 | 225,248 | 163,188 | |
| 2020-12-31 | 321,195 | 227,791 | |
| 2021-12-31 | 420,549 | 282,304 | |
| 2022-12-31 | 462,675 | 316,632 | |
| 2023-12-31 | 527,854 | 325,979 | |
| 2024-12-31 | 624,894 | 338,924 | |
| 2025-12-31 | 818,042 | 406,977 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth12,38 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 39,56 | |
| 2011-12-31 | 40,56 | |
| 2012-12-31 | 27,07 | |
| 2013-12-31 | 21,87 | |
| 2014-12-31 | 19,52 | |
| 2015-12-31 | 20,25 | |
| 2016-12-31 | 27,08 | |
| 2017-12-31 | 30,8 | |
| 2018-12-31 | 30,93 | |
| 2019-12-31 | 20,45 | |
| 2020-12-31 | 37,62 | |
| 2021-12-31 | 21,7 | |
| 2022-12-31 | 9,4 | |
| 2023-12-31 | 11,83 | |
| 2024-12-31 | 10,99 | |
| 2025-12-31 | 12,38 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie61 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 49 | |
| 2012-12-31 | 25 | |
| 2013-12-31 | 40 | |
| 2014-12-31 | 25 | |
| 2015-12-31 | 43 | |
| 2016-12-31 | 48 | |
| 2017-12-31 | 56 | |
| 2018-12-31 | 64 | |
| 2019-12-31 | 63 | |
| 2020-12-31 | 65 | |
| 2021-12-31 | 66 | |
| 2022-12-31 | Nedostupné | |
| 2023-12-31 | 53 | |
| 2024-12-31 | 60 | |
| 2025-12-31 | 61 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 24,51 mld. USD | 34,2 mld. USD | 48,08 mld. USD | 61,09 mld. USD | 74,45 mld. USD | 88,99 mld. USD | 107,01 mld. USD | 135,99 mld. USD | 177,87 mld. USD | 232,89 mld. USD | 280,52 mld. USD | 386,06 mld. USD | 469,82 mld. USD | 513,98 mld. USD | 574,79 mld. USD | 637,96 mld. USD | 716,92 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,9 mld. USD | 1,15 mld. USD | 0,63 mld. USD | -0,04 mld. USD | 0,27 mld. USD | -0,24 mld. USD | 0,6 mld. USD | 2,37 mld. USD | 3,03 mld. USD | 10,07 mld. USD | 11,59 mld. USD | 21,33 mld. USD | 33,36 mld. USD | -2,72 mld. USD | 30,43 mld. USD | 59,25 mld. USD | 77,67 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 1,13 mld. USD | 1,41 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,18 mld. USD | 2,23 mld. USD | 4,19 mld. USD | 4,11 mld. USD | 12,42 mld. USD | 14,54 mld. USD | 22,9 mld. USD | 24,88 mld. USD | 12,25 mld. USD | 36,85 mld. USD | 68,59 mld. USD | 79,98 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,04 USD | 2,53 USD | 1,37 USD | -0,09 USD | 0,59 USD | -0,52 USD | 1,25 USD | 4,90 USD | 6,15 USD | 20,14 USD | 23,01 USD | 2,09 USD | 3,24 USD | -0,27 USD | 2,90 USD | 5,53 USD | 7,17 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,29 mld. USD | 3,5 mld. USD | 3,9 mld. USD | 4,18 mld. USD | 5,48 mld. USD | 6,84 mld. USD | 12,04 mld. USD | 17,2 mld. USD | 18,37 mld. USD | 30,72 mld. USD | 38,51 mld. USD | 66,06 mld. USD | 46,33 mld. USD | 46,75 mld. USD | 84,95 mld. USD | 115,88 mld. USD | 139,51 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,37 mld. USD | 0,98 mld. USD | 1,81 mld. USD | 3,79 mld. USD | 3,44 mld. USD | 4,89 mld. USD | 4,59 mld. USD | 6,74 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 52,73 mld. USD | 83 mld. USD | 131,82 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 3,44 mld. USD | 3,78 mld. USD | 5,27 mld. USD | 8,08 mld. USD | 8,66 mld. USD | 14,56 mld. USD | 15,89 mld. USD | 19,33 mld. USD | 20,52 mld. USD | 31,75 mld. USD | 36,09 mld. USD | 42,12 mld. USD | 36,22 mld. USD | 53,89 mld. USD | 73,39 mld. USD | 78,78 mld. USD | 86,81 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 13,81 mld. USD | 18,8 mld. USD | 25,28 mld. USD | 32,56 mld. USD | 40,16 mld. USD | 54,51 mld. USD | 64,75 mld. USD | 83,4 mld. USD | 131,31 mld. USD | 162,65 mld. USD | 225,25 mld. USD | 321,2 mld. USD | 420,55 mld. USD | 462,68 mld. USD | 527,85 mld. USD | 624,89 mld. USD | 818,04 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 9,8 mld. USD | 13,75 mld. USD | 17,49 mld. USD | 21,3 mld. USD | 24,63 mld. USD | 31,33 mld. USD | 35,71 mld. USD | 45,78 mld. USD | 60,2 mld. USD | 75,1 mld. USD | 96,33 mld. USD | 132,73 mld. USD | 161,58 mld. USD | 146,79 mld. USD | 172,35 mld. USD | 190,87 mld. USD | 229,08 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 7,36 mld. USD | 10,37 mld. USD | 14,9 mld. USD | 19 mld. USD | 22,98 mld. USD | 28,09 mld. USD | 33,89 mld. USD | 43,82 mld. USD | 57,88 mld. USD | 68,39 mld. USD | 87,81 mld. USD | 126,39 mld. USD | 142,27 mld. USD | 155,39 mld. USD | 164,92 mld. USD | 179,43 mld. USD | 218,01 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 8,56 mld. USD * | 11,93 mld. USD * | 17,52 mld. USD * | 24,36 mld. USD * | 30,41 mld. USD * | 43,76 mld. USD * | 51,36 mld. USD * | 64,12 mld. USD * | 103,6 mld. USD * | 119,1 mld. USD * | 163,19 mld. USD * | 227,79 mld. USD * | 282,3 mld. USD * | 316,63 mld. USD * | 325,98 mld. USD * | 338,92 mld. USD * | 406,98 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | 0,13 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1,52 mld. USD | 0,24 mld. USD | 1,06 mld. USD | 0,1 mld. USD | 1,37 mld. USD | 1,31 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,49 mld. USD | 3 mld. USD | 8,49 mld. USD | 5,02 mld. USD | 2,75 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,11 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,26 mld. USD | 3,08 mld. USD | 3,19 mld. USD | 8,27 mld. USD | 8,23 mld. USD | 7,69 mld. USD | 24,74 mld. USD | 23,5 mld. USD | 23,41 mld. USD | 31,82 mld. USD | 48,74 mld. USD | 67,15 mld. USD | 58,31 mld. USD | 52,62 mld. USD | 65,65 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,03 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,14 mld. USD | 0,21 mld. USD | 0,46 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,85 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,6 mld. USD | 1,65 mld. USD | 1,81 mld. USD | 2,37 mld. USD | 3,18 mld. USD | 2,41 mld. USD | 2,27 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 18,98 mld. USD | 26,56 mld. USD | 37,29 mld. USD | 45,97 mld. USD | 54,18 mld. USD | 62,75 mld. USD | 71,65 mld. USD | 88,27 mld. USD | 111,93 mld. USD | 139,16 mld. USD | 165,54 mld. USD | 233,31 mld. USD | 272,34 mld. USD | 288,83 mld. USD | 304,74 mld. USD | 326,29 mld. USD | 356,41 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 2,92 mld. USD | 2,52 mld. USD | 2,09 mld. USD | 0,4 mld. USD | 2,03 mld. USD | 1,95 mld. USD | 7,45 mld. USD | 10,47 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 32,22 mld. USD | 32,88 mld. USD | 7,7 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 3,7 % | 3,4 % | 1,3 % | -0,1 % | 0,4 % | -0,3 % | 0,6 % | 1,7 % | 1,7 % | 4,3 % | 4,1 % | 5,5 % | 7,1 % | -0,5 % | 5,3 % | 9,3 % | 10,8 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 11,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 1,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 12,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 32,88 mld. USD na 7,7 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Ktoré segmenty vytvárajú prevádzkový zisk?
- Ako investície do logistiky a cloudu ovplyvňujú cash flow?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 12,4 %, čistá marža 10,8 % a FCF marža 1,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +1,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 32,88 mld. USD na 7,7 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti Amazon
Amazon spája online obchod, služby predajcom a cloudové služby AWS. Pri čítaní výsledkov je dôležitý rozdiel medzi segmentmi.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗