AMGN · NASDAQ
AMGEN INC
Healthcare · Biological Products, (No Diagnostic Substances)
Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 36,75 mld. USDTržby · rast YoY 10 %
- Net income
- 7,71 mld. USDČistý zisk · čistá marža 21 %
- Free cash flow
- 8,1 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 22 %
- Diluted EPS
- 14,23 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 24,7 %Prevádzková marža · hrubá marža 67,2 %
- Return on assets (ROA)
- 8,5 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 9,13 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 54,6 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,39 mld. USD na 8,1 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2026 · USDObdobie: 1. 4. 2026 – 30. 6. 2026.
- Tržby
- 10,05 mld. USDMedziročne 9,5 % · Q2 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 3,51 mld. USDPrevádzková marža 35 %
- Čistý zisk
- 2,38 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 4,37 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 5. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 10054000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000318154-26-000126 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3514000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000318154-26-000126 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Čistý zisk: 2375000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000318154-26-000126 · NetIncomeLoss · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 4.3700000000 USD/shares · reported-v1. 0000318154-26-000126 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-01 – 2026-06-30 · podané 5. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 5. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 12. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
36,751 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Revenue36,751 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 14,642 | |
| 2010-12-31 | 15,053 | |
| 2011-12-31 | 15,582 | |
| 2012-12-31 | 17,265 | |
| 2013-12-31 | 18,676 | |
| 2014-12-31 | 20,063 | |
| 2015-12-31 | 21,662 | |
| 2016-12-31 | 22,991 | |
| 2017-12-31 | 22,849 | |
| 2018-12-31 | 23,747 | |
| 2019-12-31 | 23,362 | |
| 2020-12-31 | 25,424 | |
| 2021-12-31 | 25,979 | |
| 2022-12-31 | 26,323 | |
| 2023-12-31 | 28,19 | |
| 2024-12-31 | 33,424 | |
| 2025-12-31 | 36,751 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,711 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net income7,711 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 4,605 | |
| 2010-12-31 | 4,627 | |
| 2011-12-31 | 3,683 | |
| 2012-12-31 | 4,345 | |
| 2013-12-31 | 5,081 | |
| 2014-12-31 | 5,158 | |
| 2015-12-31 | 6,939 | |
| 2016-12-31 | 7,722 | |
| 2017-12-31 | 1,979 | |
| 2018-12-31 | 8,394 | |
| 2019-12-31 | 7,842 | |
| 2020-12-31 | 7,264 | |
| 2021-12-31 | 5,893 | |
| 2022-12-31 | 6,552 | |
| 2023-12-31 | 6,717 | |
| 2024-12-31 | 4,09 | |
| 2025-12-31 | 7,711 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,1 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Free cash flow8,1 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 5,806 | |
| 2010-12-31 | 5,207 | |
| 2011-12-31 | 4,552 | |
| 2012-12-31 | 5,193 | |
| 2013-12-31 | 5,598 | |
| 2014-12-31 | 8,234 | |
| 2015-12-31 | 9,137 | |
| 2016-12-31 | 9,616 | |
| 2017-12-31 | 10,513 | |
| 2018-12-31 | 10,558 | |
| 2019-12-31 | 8,532 | |
| 2020-12-31 | 9,889 | |
| 2021-12-31 | 8,381 | |
| 2022-12-31 | 8,785 | |
| 2023-12-31 | 7,359 | |
| 2024-12-31 | 10,394 | |
| 2025-12-31 | 8,1 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,98 %
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Net margin20,98 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 31,45 | |
| 2010-12-31 | 30,74 | |
| 2011-12-31 | 23,64 | |
| 2012-12-31 | 25,17 | |
| 2013-12-31 | 27,21 | |
| 2014-12-31 | 25,71 | |
| 2015-12-31 | 32,03 | |
| 2016-12-31 | 33,59 | |
| 2017-12-31 | 8,66 | |
| 2018-12-31 | 35,35 | |
| 2019-12-31 | 33,57 | |
| 2020-12-31 | 28,57 | |
| 2021-12-31 | 22,68 | |
| 2022-12-31 | 24,89 | |
| 2023-12-31 | 23,83 | |
| 2024-12-31 | 12,24 | |
| 2025-12-31 | 20,98 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
90,586 mld. USD
Obdobie do 2025-12-31
31. 12. 2025Total assets90,586 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 39,629 | |
| 2010-12-31 | 43,486 | |
| 2011-12-31 | 48,871 | |
| 2012-12-31 | 54,298 | |
| 2013-12-31 | 66,125 | |
| 2014-12-31 | 69,009 | |
| 2015-12-31 | 71,449 | |
| 2016-12-31 | 77,626 | |
| 2017-12-31 | 79,954 | |
| 2018-12-31 | 66,416 | |
| 2019-12-31 | 59,707 | |
| 2020-12-31 | 62,948 | |
| 2021-12-31 | 61,165 | |
| 2022-12-31 | 65,121 | |
| 2023-12-31 | 97,154 | |
| 2024-12-31 | 91,839 | |
| 2025-12-31 | 90,586 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
35/100Peňažné toky
86/100Rast a konzistentnosť
94/100Efektívnosť kapitálu
67/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 24,7 % | 74,3 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 21 % | 77,5 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 58,4 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 90,4 % | 11,5 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 22 % | 80,1 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,3 × | 91,7 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 14,2 % | 88,3 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 8,5 % | 67,3 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue36,751 mld. USDNet income7,711 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 14,642 | 4,605 | |
| 2010-12-31 | 15,053 | 4,627 | |
| 2011-12-31 | 15,582 | 3,683 | |
| 2012-12-31 | 17,265 | 4,345 | |
| 2013-12-31 | 18,676 | 5,081 | |
| 2014-12-31 | 20,063 | 5,158 | |
| 2015-12-31 | 21,662 | 6,939 | |
| 2016-12-31 | 22,991 | 7,722 | |
| 2017-12-31 | 22,849 | 1,979 | |
| 2018-12-31 | 23,747 | 8,394 | |
| 2019-12-31 | 23,362 | 7,842 | |
| 2020-12-31 | 25,424 | 7,264 | |
| 2021-12-31 | 25,979 | 5,893 | |
| 2022-12-31 | 26,323 | 6,552 | |
| 2023-12-31 | 28,19 | 6,717 | |
| 2024-12-31 | 33,424 | 4,09 | |
| 2025-12-31 | 36,751 | 7,711 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Operating margin24,71 %Net margin20,98 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 37,6 | 31,45 | |
| 2010-12-31 | 36,84 | 30,74 | |
| 2011-12-31 | 27,67 | 23,64 | |
| 2012-12-31 | 32,3 | 25,17 | |
| 2013-12-31 | 31,41 | 27,21 | |
| 2014-12-31 | 30,86 | 25,71 | |
| 2015-12-31 | 39,1 | 32,03 | |
| 2016-12-31 | 42,6 | 33,59 | |
| 2017-12-31 | 43,65 | 8,66 | |
| 2018-12-31 | 43,22 | 35,35 | |
| 2019-12-31 | 41,41 | 33,57 | |
| 2020-12-31 | 35,95 | 28,57 | |
| 2021-12-31 | 29,4 | 22,68 | |
| 2022-12-31 | 36,34 | 24,89 | |
| 2023-12-31 | 28,01 | 23,83 | |
| 2024-12-31 | 21,71 | 12,24 | |
| 2025-12-31 | 24,71 | 20,98 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Free cash flow8,1 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | 5,806 | |
| 2010-12-31 | 5,207 | |
| 2011-12-31 | 4,552 | |
| 2012-12-31 | 5,193 | |
| 2013-12-31 | 5,598 | |
| 2014-12-31 | 8,234 | |
| 2015-12-31 | 9,137 | |
| 2016-12-31 | 9,616 | |
| 2017-12-31 | 10,513 | |
| 2018-12-31 | 10,558 | |
| 2019-12-31 | 8,532 | |
| 2020-12-31 | 9,889 | |
| 2021-12-31 | 8,381 | |
| 2022-12-31 | 8,785 | |
| 2023-12-31 | 7,359 | |
| 2024-12-31 | 10,394 | |
| 2025-12-31 | 8,1 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Cash & equivalents9,129 mld. USDLong-term debt54,604 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 2,884 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 3,287 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 6,946 | Nedostupné | |
| 2012-12-31 | 3,257 | Nedostupné | |
| 2013-12-31 | 3,805 | 32,128 | |
| 2014-12-31 | 3,731 | 30,715 | |
| 2015-12-31 | 4,144 | 31,429 | |
| 2016-12-31 | 3,241 | 34,596 | |
| 2017-12-31 | 3,8 | 35,342 | |
| 2018-12-31 | 6,945 | 33,929 | |
| 2019-12-31 | 6,037 | 29,903 | |
| 2020-12-31 | 6,266 | 32,986 | |
| 2021-12-31 | 7,989 | 33,309 | |
| 2022-12-31 | 7,629 | 38,945 | |
| 2023-12-31 | 10,944 | 64,613 | |
| 2024-12-31 | 11,973 | 60,099 | |
| 2025-12-31 | 9,129 | 54,604 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Total assets90,586 mld. USDTotal liabilities81,928 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-12-31 | 39,629 | 16,962 | |
| 2010-12-31 | 43,486 | 19,542 | |
| 2011-12-31 | 48,871 | 29,842 | |
| 2012-12-31 | 54,298 | 35,238 | |
| 2013-12-31 | 66,125 | 44,029 | |
| 2014-12-31 | 69,009 | 43,231 | |
| 2015-12-31 | 71,449 | 43,366 | |
| 2016-12-31 | 77,626 | 47,751 | |
| 2017-12-31 | 79,954 | 54,713 | |
| 2018-12-31 | 66,416 | 53,916 | |
| 2019-12-31 | 59,707 | 50,034 | |
| 2020-12-31 | 62,948 | 53,539 | |
| 2021-12-31 | 61,165 | 54,465 | |
| 2022-12-31 | 65,121 | 61,46 | |
| 2023-12-31 | 97,154 | 90,922 | |
| 2024-12-31 | 91,839 | 85,962 | |
| 2025-12-31 | 90,586 | 81,928 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Revenue growth9,95 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | 2,81 | |
| 2011-12-31 | 3,51 | |
| 2012-12-31 | 10,8 | |
| 2013-12-31 | 8,17 | |
| 2014-12-31 | 7,43 | |
| 2015-12-31 | 7,97 | |
| 2016-12-31 | 6,14 | |
| 2017-12-31 | -0,62 | |
| 2018-12-31 | 3,93 | |
| 2019-12-31 | -1,62 | |
| 2020-12-31 | 8,83 | |
| 2021-12-31 | 2,18 | |
| 2022-12-31 | 1,32 | |
| 2023-12-31 | 7,09 | |
| 2024-12-31 | 18,57 | |
| 2025-12-31 | 9,95 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 12. 2025Finančné zdravie70 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-12-31 | Nedostupné | |
| 2010-12-31 | Nedostupné | |
| 2011-12-31 | 81 | |
| 2012-12-31 | 83 | |
| 2013-12-31 | 84 | |
| 2014-12-31 | 84 | |
| 2015-12-31 | 88 | |
| 2016-12-31 | 88 | |
| 2017-12-31 | 75 | |
| 2018-12-31 | 84 | |
| 2019-12-31 | 80 | |
| 2020-12-31 | 81 | |
| 2021-12-31 | 77 | |
| 2022-12-31 | 77 | |
| 2023-12-31 | 73 | |
| 2024-12-31 | 68 | |
| 2025-12-31 | 70 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-12-31 | 2010-12-31 | 2011-12-31 | 2012-12-31 | 2013-12-31 | 2014-12-31 | 2015-12-31 | 2016-12-31 | 2017-12-31 | 2018-12-31 | 2019-12-31 | 2020-12-31 | 2021-12-31 | 2022-12-31 | 2023-12-31 | 2024-12-31 | 2025-12-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 14,64 mld. USD | 15,05 mld. USD | 15,58 mld. USD | 17,27 mld. USD | 18,68 mld. USD | 20,06 mld. USD | 21,66 mld. USD | 22,99 mld. USD | 22,85 mld. USD | 23,75 mld. USD | 23,36 mld. USD | 25,42 mld. USD | 25,98 mld. USD | 26,32 mld. USD | 28,19 mld. USD | 33,42 mld. USD | 36,75 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 4,61 mld. USD | 4,63 mld. USD | 3,68 mld. USD | 4,35 mld. USD | 5,08 mld. USD | 5,16 mld. USD | 6,94 mld. USD | 7,72 mld. USD | 1,98 mld. USD | 8,39 mld. USD | 7,84 mld. USD | 7,26 mld. USD | 5,89 mld. USD | 6,55 mld. USD | 6,72 mld. USD | 4,09 mld. USD | 7,71 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 5,51 mld. USD | 5,55 mld. USD | 4,31 mld. USD | 5,58 mld. USD | 5,87 mld. USD | 6,19 mld. USD | 8,47 mld. USD | 9,79 mld. USD | 9,97 mld. USD | 10,26 mld. USD | 9,67 mld. USD | 9,14 mld. USD | 7,64 mld. USD | 9,57 mld. USD | 7,9 mld. USD | 7,26 mld. USD | 9,08 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 4,51 USD | 4,79 USD | 4,04 USD | 5,52 USD | 6,64 USD | 6,70 USD | 9,06 USD | 10,24 USD | 2,69 USD | 12,62 USD | 12,88 USD | 12,31 USD | 10,28 USD | 12,11 USD | 12,49 USD | 7,56 USD | 14,23 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 6,34 mld. USD | 5,79 mld. USD | 5,12 mld. USD | 5,88 mld. USD | 6,29 mld. USD | 8,95 mld. USD | 9,73 mld. USD | 10,35 mld. USD | 11,18 mld. USD | 11,3 mld. USD | 9,15 mld. USD | 10,5 mld. USD | 9,26 mld. USD | 9,72 mld. USD | 8,47 mld. USD | 11,49 mld. USD | 9,96 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,53 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,72 mld. USD | 0,59 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,66 mld. USD | 0,74 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,61 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,11 mld. USD | 1,1 mld. USD | 1,86 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 2,88 mld. USD | 3,29 mld. USD | 6,95 mld. USD | 3,26 mld. USD | 3,81 mld. USD | 3,73 mld. USD | 4,14 mld. USD | 3,24 mld. USD | 3,8 mld. USD | 6,95 mld. USD | 6,04 mld. USD | 6,27 mld. USD | 7,99 mld. USD | 7,63 mld. USD | 10,94 mld. USD | 11,97 mld. USD | 9,13 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 39,63 mld. USD | 43,49 mld. USD | 48,87 mld. USD | 54,3 mld. USD | 66,13 mld. USD | 69,01 mld. USD | 71,45 mld. USD | 77,63 mld. USD | 79,95 mld. USD | 66,42 mld. USD | 59,71 mld. USD | 62,95 mld. USD | 61,17 mld. USD | 65,12 mld. USD | 97,15 mld. USD | 91,84 mld. USD | 90,59 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 18,93 mld. USD | 23,13 mld. USD | 27,59 mld. USD | 31,21 mld. USD | 27,37 mld. USD | 34,71 mld. USD | 38,52 mld. USD | 46,01 mld. USD | 49,48 mld. USD | 37,62 mld. USD | 18,44 mld. USD | 21,14 mld. USD | 19,39 mld. USD | 22,19 mld. USD | 30,33 mld. USD | 29,03 mld. USD | 29,06 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 3,87 mld. USD | 6,57 mld. USD | 5,75 mld. USD | 8,19 mld. USD | 7,95 mld. USD | 7,01 mld. USD | 8,66 mld. USD | 11,2 mld. USD | 9,02 mld. USD | 13,49 mld. USD | 12,84 mld. USD | 11,65 mld. USD | 12,18 mld. USD | 15,69 mld. USD | 18,39 mld. USD | 23,1 mld. USD | 25,49 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 16,96 mld. USD * | 19,54 mld. USD * | 29,84 mld. USD * | 35,24 mld. USD * | 44,03 mld. USD * | 43,23 mld. USD * | 43,37 mld. USD * | 47,75 mld. USD * | 54,71 mld. USD * | 53,92 mld. USD * | 50,03 mld. USD * | 53,54 mld. USD * | 54,47 mld. USD * | 61,46 mld. USD * | 90,92 mld. USD * | 85,96 mld. USD * | 81,93 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 2,51 mld. USD | 0,5 mld. USD | 2,25 mld. USD | 4,4 mld. USD | 1,15 mld. USD | 4,42 mld. USD | 2,95 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,09 mld. USD | 1,59 mld. USD | 1,44 mld. USD | 3,55 mld. USD | 4,6 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 10,6 mld. USD | 10,87 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 29,62 mld. USD | 30,22 mld. USD | 29,18 mld. USD | 30,19 mld. USD | 34,19 mld. USD | 29,51 mld. USD | 26,95 mld. USD | 32,9 mld. USD | 33,22 mld. USD | 37,35 mld. USD | 63,17 mld. USD | 56,55 mld. USD | 50,01 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Cost of revenueNáklady na tržby | Nedostupné | Nedostupné | 2,71 mld. USD | 3,2 mld. USD | 3,35 mld. USD | 4,42 mld. USD | 4,23 mld. USD | 4,16 mld. USD | 4,07 mld. USD | 4,1 mld. USD | 4,36 mld. USD | 6,16 mld. USD | 6,45 mld. USD | 6,41 mld. USD | 8,45 mld. USD | 12,86 mld. USD | 12,04 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 5,81 mld. USD | 5,21 mld. USD | 4,55 mld. USD | 5,19 mld. USD | 5,6 mld. USD | 8,23 mld. USD | 9,14 mld. USD | 9,62 mld. USD | 10,51 mld. USD | 10,56 mld. USD | 8,53 mld. USD | 9,89 mld. USD | 8,38 mld. USD | 8,79 mld. USD | 7,36 mld. USD | 10,39 mld. USD | 8,1 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 31,5 % | 30,7 % | 23,6 % | 25,2 % | 27,2 % | 25,7 % | 32 % | 33,6 % | 8,7 % | 35,3 % | 33,6 % | 28,6 % | 22,7 % | 24,9 % | 23,8 % | 12,2 % | 21 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 24,7 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 22 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 10 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,39 mld. USD na 8,1 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 10 %, čistá marža 21 % a FCF marža 22 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +8,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 10,39 mld. USD na 8,1 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
O spoločnosti AMGEN INC
AMGEN INC · Biological Products, (No Diagnostic Substances).
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗