AMAT · NASDAQ
APPLIED MATERIALS INC /DE
Semiconductors · Semiconductors & Related Devices
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 28,37 mld. USDTržby · rast YoY 4,4 %
- Net income
- 7 mld. USDČistý zisk · čistá marža 24,7 %
- Free cash flow
- 5,7 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 20,1 %
- Diluted EPS
- 8,66 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 29,2 %Prevádzková marža · hrubá marža 48,7 %
- Return on assets (ROA)
- 19,8 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 7,24 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 6,46 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,49 mld. USD na 5,7 mld. USD.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 27. 4. 2026 – 26. 7. 2026.
- Tržby
- 9,12 mld. USDMedziročne 24,8 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 3,08 mld. USDPrevádzková marža 33,7 %
- Čistý zisk
- 2,54 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 3,17 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 20. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 9115000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058235 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-04-27 – 2026-07-26 · podané 20. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 3075000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058235 · OperatingIncomeLoss · 2026-04-27 – 2026-07-26 · podané 20. 8. 2026.
- Čistý zisk: 2538000000.0000000000 USD · reported-v1. 0001628280-26-058235 · NetIncomeLoss · 2026-04-27 – 2026-07-26 · podané 20. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 3.1700000000 USD/shares · reported-v1. 0001628280-26-058235 · EarningsPerShareDiluted · 2026-04-27 – 2026-07-26 · podané 20. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 20. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 26. 10. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
28,368 mld. USD
Obdobie do 2025-10-26
26. 10. 2025Revenue28,368 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | 5,014 | |
| 2010-10-31 | 9,549 | |
| 2011-10-30 | 10,517 | |
| 2012-10-28 | 8,719 | |
| 2013-10-27 | 7,509 | |
| 2014-10-26 | 9,072 | |
| 2015-10-25 | 9,659 | |
| 2016-10-30 | 10,825 | |
| 2017-10-29 | 14,698 | |
| 2018-10-28 | 16,705 | |
| 2019-10-27 | 14,608 | |
| 2020-10-25 | 17,202 | |
| 2021-10-31 | 23,063 | |
| 2022-10-30 | 25,785 | |
| 2023-10-29 | 26,517 | |
| 2024-10-27 | 27,176 | |
| 2025-10-26 | 28,368 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
6,998 mld. USD
Obdobie do 2025-10-26
26. 10. 2025Net income6,998 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | -0,305 | |
| 2010-10-31 | 0,938 | |
| 2011-10-30 | 1,926 | |
| 2012-10-28 | 0,109 | |
| 2013-10-27 | 0,256 | |
| 2014-10-26 | 1,072 | |
| 2015-10-25 | 1,377 | |
| 2016-10-30 | 1,721 | |
| 2017-10-29 | 3,519 | |
| 2018-10-28 | 3,038 | |
| 2019-10-27 | 2,706 | |
| 2020-10-25 | 3,619 | |
| 2021-10-31 | 5,888 | |
| 2022-10-30 | 6,525 | |
| 2023-10-29 | 6,856 | |
| 2024-10-27 | 7,177 | |
| 2025-10-26 | 6,998 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
5,698 mld. USD
Obdobie do 2025-10-26
26. 10. 2025Free cash flow5,698 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | Nedostupné | |
| 2010-10-31 | Nedostupné | |
| 2011-10-30 | 2,22 | |
| 2012-10-28 | 1,689 | |
| 2013-10-27 | 0,426 | |
| 2014-10-26 | 1,559 | |
| 2015-10-25 | 0,948 | |
| 2016-10-30 | 2,313 | |
| 2017-10-29 | 3,444 | |
| 2018-10-28 | 3,165 | |
| 2019-10-27 | 2,806 | |
| 2020-10-25 | 3,382 | |
| 2021-10-31 | 4,774 | |
| 2022-10-30 | 4,612 | |
| 2023-10-29 | 7,594 | |
| 2024-10-27 | 7,487 | |
| 2025-10-26 | 5,698 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
24,67 %
Obdobie do 2025-10-26
26. 10. 2025Net margin24,67 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | -6,08 | |
| 2010-10-31 | 9,82 | |
| 2011-10-30 | 18,31 | |
| 2012-10-28 | 1,25 | |
| 2013-10-27 | 3,41 | |
| 2014-10-26 | 11,82 | |
| 2015-10-25 | 14,26 | |
| 2016-10-30 | 15,9 | |
| 2017-10-29 | 23,94 | |
| 2018-10-28 | 18,19 | |
| 2019-10-27 | 18,52 | |
| 2020-10-25 | 21,04 | |
| 2021-10-31 | 25,53 | |
| 2022-10-30 | 25,31 | |
| 2023-10-29 | 25,86 | |
| 2024-10-27 | 26,41 | |
| 2025-10-26 | 24,67 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
36,299 mld. USD
Obdobie do 2025-10-26
26. 10. 2025Total assets36,299 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | 9,574 | |
| 2010-10-31 | 10,943 | |
| 2011-10-30 | 13,861 | |
| 2012-10-28 | 12,102 | |
| 2013-10-27 | 12,043 | |
| 2014-10-26 | 13,174 | |
| 2015-10-25 | 15,308 | |
| 2016-10-30 | 14,57 | |
| 2017-10-29 | 19,419 | |
| 2018-10-28 | 17,633 | |
| 2019-10-27 | 19,024 | |
| 2020-10-25 | 22,353 | |
| 2021-10-31 | 25,825 | |
| 2022-10-30 | 26,726 | |
| 2023-10-29 | 30,729 | |
| 2024-10-27 | 34,409 | |
| 2025-10-26 | 36,299 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
82/100Peňažné toky
80/100Rast a konzistentnosť
80/100Efektívnosť kapitálu
99/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 29,2 % | 82 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 24,7 % | 86,7 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2,6 × | 100 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 43,8 % | 65 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 20,1 % | 75,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,1 × | 85,5 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 3,4 % | 60,3 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 19,8 % | 99,5 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Revenue28,368 mld. USDNet income6,998 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-25 | 5,014 | -0,305 | |
| 2010-10-31 | 9,549 | 0,938 | |
| 2011-10-30 | 10,517 | 1,926 | |
| 2012-10-28 | 8,719 | 0,109 | |
| 2013-10-27 | 7,509 | 0,256 | |
| 2014-10-26 | 9,072 | 1,072 | |
| 2015-10-25 | 9,659 | 1,377 | |
| 2016-10-30 | 10,825 | 1,721 | |
| 2017-10-29 | 14,698 | 3,519 | |
| 2018-10-28 | 16,705 | 3,038 | |
| 2019-10-27 | 14,608 | 2,706 | |
| 2020-10-25 | 17,202 | 3,619 | |
| 2021-10-31 | 23,063 | 5,888 | |
| 2022-10-30 | 25,785 | 6,525 | |
| 2023-10-29 | 26,517 | 6,856 | |
| 2024-10-27 | 27,176 | 7,177 | |
| 2025-10-26 | 28,368 | 6,998 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Operating margin29,22 %Net margin24,67 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-25 | -7,86 | -6,08 | |
| 2010-10-31 | 14,49 | 9,82 | |
| 2011-10-30 | 22,8 | 18,31 | |
| 2012-10-28 | 4,71 | 1,25 | |
| 2013-10-27 | 5,75 | 3,41 | |
| 2014-10-26 | 16,75 | 11,82 | |
| 2015-10-25 | 17,53 | 14,26 | |
| 2016-10-30 | 19,88 | 15,9 | |
| 2017-10-29 | 26,78 | 23,94 | |
| 2018-10-28 | 26,88 | 18,19 | |
| 2019-10-27 | 22,93 | 18,52 | |
| 2020-10-25 | 25,37 | 21,04 | |
| 2021-10-31 | 29,87 | 25,53 | |
| 2022-10-30 | 30,2 | 25,31 | |
| 2023-10-29 | 28,86 | 25,86 | |
| 2024-10-27 | 28,95 | 26,41 | |
| 2025-10-26 | 29,22 | 24,67 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Free cash flow5,698 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | Nedostupné | |
| 2010-10-31 | Nedostupné | |
| 2011-10-30 | 2,22 | |
| 2012-10-28 | 1,689 | |
| 2013-10-27 | 0,426 | |
| 2014-10-26 | 1,559 | |
| 2015-10-25 | 0,948 | |
| 2016-10-30 | 2,313 | |
| 2017-10-29 | 3,444 | |
| 2018-10-28 | 3,165 | |
| 2019-10-27 | 2,806 | |
| 2020-10-25 | 3,382 | |
| 2021-10-31 | 4,774 | |
| 2022-10-30 | 4,612 | |
| 2023-10-29 | 7,594 | |
| 2024-10-27 | 7,487 | |
| 2025-10-26 | 5,698 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Cash & equivalents7,241 mld. USDLong-term debt6,455 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-25 | 1,576 | 0,201894 | |
| 2010-10-31 | 1,858 | 0,205 | |
| 2011-10-30 | 5,96 | 1,947 | |
| 2012-10-28 | 1,392 | Nedostupné | |
| 2013-10-27 | 1,711 | Nedostupné | |
| 2014-10-26 | 3,002 | 1,947 | |
| 2015-10-25 | 4,797 | 4,542 | |
| 2016-10-30 | 3,406 | 3,325 | |
| 2017-10-29 | 5,01 | 5,304 | |
| 2018-10-28 | 3,44 | 5,309 | |
| 2019-10-27 | 3,129 | 5,313 | |
| 2020-10-25 | 5,351 | 5,448 | |
| 2021-10-31 | 4,995 | Nedostupné | |
| 2022-10-30 | 1,995 | Nedostupné | |
| 2023-10-29 | 6,132 | 5,461 | |
| 2024-10-27 | 8,022 | 6,16 | |
| 2025-10-26 | 7,241 | 6,455 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Total assets36,299 mld. USDTotal liabilities15,884 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-25 | 9,574 | 2,479635 | |
| 2010-10-31 | 10,943 | 3,407 | |
| 2011-10-30 | 13,861 | 5,061 | |
| 2012-10-28 | 12,102 | 4,867 | |
| 2013-10-27 | 12,043 | 4,955 | |
| 2014-10-26 | 13,174 | 5,306 | |
| 2015-10-25 | 15,308 | 7,695 | |
| 2016-10-30 | 14,57 | 7,353 | |
| 2017-10-29 | 19,419 | 10,07 | |
| 2018-10-28 | 17,633 | 10,788 | |
| 2019-10-27 | 19,024 | 10,81 | |
| 2020-10-25 | 22,353 | 11,775 | |
| 2021-10-31 | 25,825 | 13,578 | |
| 2022-10-30 | 26,726 | 14,532 | |
| 2023-10-29 | 30,729 | 14,38 | |
| 2024-10-27 | 34,409 | 15,408 | |
| 2025-10-26 | 36,299 | 15,884 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Revenue growth4,39 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | Nedostupné | |
| 2010-10-31 | 90,45 | |
| 2011-10-30 | 10,14 | |
| 2012-10-28 | -17,1 | |
| 2013-10-27 | -13,88 | |
| 2014-10-26 | 20,82 | |
| 2015-10-25 | 6,47 | |
| 2016-10-30 | 12,07 | |
| 2017-10-29 | 35,78 | |
| 2018-10-28 | 13,65 | |
| 2019-10-27 | -12,55 | |
| 2020-10-25 | 17,76 | |
| 2021-10-31 | 34,07 | |
| 2022-10-30 | 11,8 | |
| 2023-10-29 | 2,84 | |
| 2024-10-27 | 2,49 | |
| 2025-10-26 | 4,39 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
26. 10. 2025Finančné zdravie84 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-25 | Nedostupné | |
| 2010-10-31 | Nedostupné | |
| 2011-10-30 | 81 | |
| 2012-10-28 | 57 | |
| 2013-10-27 | 55 | |
| 2014-10-26 | 74 | |
| 2015-10-25 | 70 | |
| 2016-10-30 | 79 | |
| 2017-10-29 | 86 | |
| 2018-10-28 | 81 | |
| 2019-10-27 | 76 | |
| 2020-10-25 | 79 | |
| 2021-10-31 | 85 | |
| 2022-10-30 | 82 | |
| 2023-10-29 | 88 | |
| 2024-10-27 | 87 | |
| 2025-10-26 | 84 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-10-25 | 2010-10-31 | 2011-10-30 | 2012-10-28 | 2013-10-27 | 2014-10-26 | 2015-10-25 | 2016-10-30 | 2017-10-29 | 2018-10-28 | 2019-10-27 | 2020-10-25 | 2021-10-31 | 2022-10-30 | 2023-10-29 | 2024-10-27 | 2025-10-26 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 5,01 mld. USD | 9,55 mld. USD | 10,52 mld. USD | 8,72 mld. USD | 7,51 mld. USD | 9,07 mld. USD | 9,66 mld. USD | 10,83 mld. USD | 14,7 mld. USD | 16,71 mld. USD | 14,61 mld. USD | 17,2 mld. USD | 23,06 mld. USD | 25,79 mld. USD | 26,52 mld. USD | 27,18 mld. USD | 28,37 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | -0,31 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,93 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,26 mld. USD | 1,07 mld. USD | 1,38 mld. USD | 1,72 mld. USD | 3,52 mld. USD | 3,04 mld. USD | 2,71 mld. USD | 3,62 mld. USD | 5,89 mld. USD | 6,53 mld. USD | 6,86 mld. USD | 7,18 mld. USD | 7 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | -0,39 mld. USD | 1,38 mld. USD | 2,4 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,43 mld. USD | 1,52 mld. USD | 1,69 mld. USD | 2,15 mld. USD | 3,94 mld. USD | 4,49 mld. USD | 3,35 mld. USD | 4,37 mld. USD | 6,89 mld. USD | 7,79 mld. USD | 7,65 mld. USD | 7,87 mld. USD | 8,29 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | -0,23 USD | 0,70 USD | 1,45 USD | 0,09 USD | 0,21 USD | 0,87 USD | 1,12 USD | 1,54 USD | 3,25 USD | 2,96 USD | 2,86 USD | 3,92 USD | 6,40 USD | 7,44 USD | 8,11 USD | 8,61 USD | 8,66 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,33 mld. USD | 1,72 mld. USD | 2,43 mld. USD | 1,85 mld. USD | 0,62 mld. USD | 1,8 mld. USD | 1,16 mld. USD | 2,57 mld. USD | 3,79 mld. USD | 3,79 mld. USD | 3,25 mld. USD | 3,8 mld. USD | 5,44 mld. USD | 5,4 mld. USD | 8,7 mld. USD | 8,68 mld. USD | 7,96 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | 0,21 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,22 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,35 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,44 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,79 mld. USD | 1,11 mld. USD | 1,19 mld. USD | 2,26 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,58 mld. USD | 1,86 mld. USD | 5,96 mld. USD | 1,39 mld. USD | 1,71 mld. USD | 3 mld. USD | 4,8 mld. USD | 3,41 mld. USD | 5,01 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,13 mld. USD | 5,35 mld. USD | 5 mld. USD | 2 mld. USD | 6,13 mld. USD | 8,02 mld. USD | 7,24 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 9,57 mld. USD | 10,94 mld. USD | 13,86 mld. USD | 12,1 mld. USD | 12,04 mld. USD | 13,17 mld. USD | 15,31 mld. USD | 14,57 mld. USD | 19,42 mld. USD | 17,63 mld. USD | 19,02 mld. USD | 22,35 mld. USD | 25,83 mld. USD | 26,73 mld. USD | 30,73 mld. USD | 34,41 mld. USD | 36,3 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 5,69 mld. USD | 6,77 mld. USD | 10,36 mld. USD | 5,1 mld. USD | 5,64 mld. USD | 6,97 mld. USD | 9,26 mld. USD | 8,35 mld. USD | 12,92 mld. USD | 10,6 mld. USD | 10,21 mld. USD | 13,37 mld. USD | 16,11 mld. USD | 15,93 mld. USD | 19,15 mld. USD | 21,22 mld. USD | 20,88 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 1,94 mld. USD | 2,89 mld. USD | 2,79 mld. USD | 2,27 mld. USD | 2,44 mld. USD | 2,82 mld. USD | 3,8 mld. USD | 3,63 mld. USD | 4,12 mld. USD | 3,92 mld. USD | 4,45 mld. USD | 4,46 mld. USD | 6,34 mld. USD | 7,38 mld. USD | 7,37 mld. USD | 8,47 mld. USD | 8 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 2,48 mld. USD | 3,41 mld. USD | 5,06 mld. USD | 4,87 mld. USD | 4,96 mld. USD | 5,31 mld. USD | 7,7 mld. USD | 7,35 mld. USD | 10,07 mld. USD | 10,79 mld. USD | 10,81 mld. USD | 11,78 mld. USD | 13,58 mld. USD | 14,53 mld. USD | 14,38 mld. USD | 15,41 mld. USD | 15,88 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 1,2 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 0,2 mld. USD | 0,2 mld. USD | 1,95 mld. USD | 1,95 mld. USD | 1,95 mld. USD | 1,95 mld. USD | 3,34 mld. USD | 3,13 mld. USD | 5,3 mld. USD | 5,31 mld. USD | 4,71 mld. USD | 5,45 mld. USD | 5,45 mld. USD | 5,46 mld. USD | 5,46 mld. USD | 5,46 mld. USD | 6,46 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,24 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,27 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 3,58 mld. USD | 5,83 mld. USD | 6,16 mld. USD | 5,41 mld. USD | 4,52 mld. USD | 5,23 mld. USD | 5,71 mld. USD | 6,31 mld. USD | 8,09 mld. USD | 9,19 mld. USD | 8,22 mld. USD | 9,51 mld. USD | 12,15 mld. USD | 13,79 mld. USD | 14,13 mld. USD | 14,28 mld. USD | 14,56 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | 2,22 mld. USD | 1,69 mld. USD | 0,43 mld. USD | 1,56 mld. USD | 0,95 mld. USD | 2,31 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,17 mld. USD | 2,81 mld. USD | 3,38 mld. USD | 4,77 mld. USD | 4,61 mld. USD | 7,59 mld. USD | 7,49 mld. USD | 5,7 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | -6,1 % | 9,8 % | 18,3 % | 1,3 % | 3,4 % | 11,8 % | 14,3 % | 15,9 % | 23,9 % | 18,2 % | 18,5 % | 21 % | 25,5 % | 25,3 % | 25,9 % | 26,4 % | 24,7 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 29,2 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 20,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 4,4 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,49 mld. USD na 5,7 mld. USD.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 7,18 mld. USD na 7 mld. USD.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 4,4 %, čistá marža 24,7 % a FCF marža 20,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,7 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Voľný cash flow podľa jednotnej definície klesol z 7,49 mld. USD na 5,7 mld. USD. Samotný pokles nerozlišuje investičnú expanziu od slabšej prevádzky.
- Vykázaný čistý zisk klesol z 7,18 mld. USD na 7 mld. USD. Príčinu treba overiť vo výkaze a jeho poznámkach.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
O spoločnosti APPLIED MATERIALS INC /DE
APPLIED MATERIALS INC /DE · Semiconductors & Related Devices.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗