ADSK · NASDAQ
Autodesk, Inc.
Technology and platforms · Services-Prepackaged Software
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 7,21 mld. USDTržby · rast YoY 17,5 %
- Net income
- 1,12 mld. USDČistý zisk · čistá marža 15,6 %
- Free cash flow
- 2,41 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 33,4 %
- Diluted EPS
- 5,23 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 21,9 %Prevádzková marža · hrubá marža 91 %
- Return on assets (ROA)
- 9,6 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 2,25 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q2 FY 2027 · USDObdobie: 1. 5. 2026 – 31. 7. 2026.
- Tržby
- 2,05 mld. USDMedziročne 16,1 % · Q2 FY 2026
- Prevádzkový zisk
- 0,6 mld. USDPrevádzková marža 29,3 %
- Čistý zisk
- 0,49 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,33 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 28. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 2046000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000769397-26-000061 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 599000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000769397-26-000061 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
- Čistý zisk: 492000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000769397-26-000061 · NetIncomeLoss · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 2.3300000000 USD/shares · reported-v1. 0000769397-26-000061 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-01 – 2026-07-31 · podané 28. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 28. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 1. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
7,206 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Revenue7,206 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | 2,5122 | |
| 2016-01-31 | 2,5041 | |
| 2017-01-31 | 2,031 | |
| 2018-01-31 | 2,0566 | |
| 2019-01-31 | 2,5698 | |
| 2020-01-31 | 3,2743 | |
| 2021-01-31 | 3,79 | |
| 2022-01-31 | 4,386 | |
| 2023-01-31 | 5,005 | |
| 2024-01-31 | 5,497 | |
| 2025-01-31 | 6,131 | |
| 2026-01-31 | 7,206 |
Net income
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1,124 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Net income1,124 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | 0,0818 | |
| 2016-01-31 | -0,3305 | |
| 2017-01-31 | -0,5821 | |
| 2018-01-31 | -0,5669 | |
| 2019-01-31 | -0,0808 | |
| 2020-01-31 | 0,2145 | |
| 2021-01-31 | 1,208 | |
| 2022-01-31 | 0,497 | |
| 2023-01-31 | 0,823 | |
| 2024-01-31 | 0,906 | |
| 2025-01-31 | 1,112 | |
| 2026-01-31 | 1,124 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,409 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Free cash flow2,409 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | Nedostupné | |
| 2017-01-31 | Nedostupné | |
| 2018-01-31 | Nedostupné | |
| 2019-01-31 | 0,3101 | |
| 2020-01-31 | 1,3619 | |
| 2021-01-31 | 1,346 | |
| 2022-01-31 | 1,475 | |
| 2023-01-31 | 2,031 | |
| 2024-01-31 | 1,282 | |
| 2025-01-31 | 1,567 | |
| 2026-01-31 | 2,409 |
Net margin
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
15,6 %
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Net margin15,6 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | 3,26 | |
| 2016-01-31 | -13,2 | |
| 2017-01-31 | -28,66 | |
| 2018-01-31 | -27,56 | |
| 2019-01-31 | -3,14 | |
| 2020-01-31 | 6,55 | |
| 2021-01-31 | 31,87 | |
| 2022-01-31 | 11,33 | |
| 2023-01-31 | 16,44 | |
| 2024-01-31 | 16,48 | |
| 2025-01-31 | 18,14 | |
| 2026-01-31 | 15,6 |
Total assets
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
12,467 mld. USD
Obdobie do 2026-01-31
31. 1. 2026Total assets12,467 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | 4,9097 | |
| 2016-01-31 | 5,5153 | |
| 2017-01-31 | 4,7981 | |
| 2018-01-31 | 4,1136 | |
| 2019-01-31 | 4,7292 | |
| 2020-01-31 | 6,1793 | |
| 2021-01-31 | 7,2798 | |
| 2022-01-31 | 8,607 | |
| 2023-01-31 | 9,438 | |
| 2024-01-31 | 9,912 | |
| 2025-01-31 | 10,833 | |
| 2026-01-31 | 12,467 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
35/100Peňažné toky
100/100Rast a konzistentnosť
94/100Efektívnosť kapitálu
73/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 21,9 % | 67,2 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 15,6 % | 64 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 0,9 × | 41,1 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 75,6 % | 29,3 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 33,4 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,2 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 14,5 % | 89 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 9,6 % | 73,2 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Revenue7,206 mld. USDNet income1,124 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-01-31 | 2,5122 | 0,0818 | |
| 2016-01-31 | 2,5041 | -0,3305 | |
| 2017-01-31 | 2,031 | -0,5821 | |
| 2018-01-31 | 2,0566 | -0,5669 | |
| 2019-01-31 | 2,5698 | -0,0808 | |
| 2020-01-31 | 3,2743 | 0,2145 | |
| 2021-01-31 | 3,79 | 1,208 | |
| 2022-01-31 | 4,386 | 0,497 | |
| 2023-01-31 | 5,005 | 0,823 | |
| 2024-01-31 | 5,497 | 0,906 | |
| 2025-01-31 | 6,131 | 1,112 | |
| 2026-01-31 | 7,206 | 1,124 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Operating margin21,9 %Net margin15,6 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-01-31 | 4,8 | 3,26 | |
| 2016-01-31 | 0,05 | -13,2 | |
| 2017-01-31 | -24,6 | -28,66 | |
| 2018-01-31 | -24,75 | -27,56 | |
| 2019-01-31 | -0,97 | -3,14 | |
| 2020-01-31 | 10,48 | 6,55 | |
| 2021-01-31 | 16,6 | 31,87 | |
| 2022-01-31 | 14,09 | 11,33 | |
| 2023-01-31 | 19,76 | 16,44 | |
| 2024-01-31 | 20,52 | 16,48 | |
| 2025-01-31 | 22,08 | 18,14 | |
| 2026-01-31 | 21,9 | 15,6 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Free cash flow2,409 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | Nedostupné | |
| 2017-01-31 | Nedostupné | |
| 2018-01-31 | Nedostupné | |
| 2019-01-31 | 0,3101 | |
| 2020-01-31 | 1,3619 | |
| 2021-01-31 | 1,346 | |
| 2022-01-31 | 1,475 | |
| 2023-01-31 | 2,031 | |
| 2024-01-31 | 1,282 | |
| 2025-01-31 | 1,567 | |
| 2026-01-31 | 2,409 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Cash & equivalents2,249 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-01-31 | 1,4106 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | 1,353 | Nedostupné | |
| 2017-01-31 | 1,2131 | Nedostupné | |
| 2018-01-31 | 1,078 | Nedostupné | |
| 2019-01-31 | 0,886 | Nedostupné | |
| 2020-01-31 | 1,7747 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | 1,7722 | Nedostupné | |
| 2022-01-31 | 1,528 | Nedostupné | |
| 2023-01-31 | 1,947 | Nedostupné | |
| 2024-01-31 | 1,892 | Nedostupné | |
| 2025-01-31 | 1,599 | Nedostupné | |
| 2026-01-31 | 2,249 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Total assets12,467 mld. USDTotal liabilities9,422 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2015-01-31 | 4,9097 | 2,6905 | |
| 2016-01-31 | 5,5153 | 3,8957 | |
| 2017-01-31 | 4,7981 | 4,0645 | |
| 2018-01-31 | 4,1136 | 4,3696 | |
| 2019-01-31 | 4,7292 | 4,9401 | |
| 2020-01-31 | 6,1793 | Nedostupné | |
| 2021-01-31 | 7,2798 | Nedostupné | |
| 2022-01-31 | 8,607 | 7,758 | |
| 2023-01-31 | 9,438 | 8,293 | |
| 2024-01-31 | 9,912 | 8,057 | |
| 2025-01-31 | 10,833 | 8,212 | |
| 2026-01-31 | 12,467 | 9,422 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Revenue growth17,53 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | -0,32 | |
| 2017-01-31 | -18,89 | |
| 2018-01-31 | 1,26 | |
| 2019-01-31 | 24,95 | |
| 2020-01-31 | 27,41 | |
| 2021-01-31 | 15,75 | |
| 2022-01-31 | 15,73 | |
| 2023-01-31 | 14,11 | |
| 2024-01-31 | 9,83 | |
| 2025-01-31 | 11,53 | |
| 2026-01-31 | 17,53 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 12 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 1. 2026Finančné zdravie72 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2015-01-31 | Nedostupné | |
| 2016-01-31 | Nedostupné | |
| 2017-01-31 | Nedostupné | |
| 2018-01-31 | Nedostupné | |
| 2019-01-31 | 24 | |
| 2020-01-31 | 59 | |
| 2021-01-31 | 74 | |
| 2022-01-31 | 63 | |
| 2023-01-31 | 69 | |
| 2024-01-31 | 68 | |
| 2025-01-31 | 69 | |
| 2026-01-31 | 72 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2015-01-31 | 2016-01-31 | 2017-01-31 | 2018-01-31 | 2019-01-31 | 2020-01-31 | 2021-01-31 | 2022-01-31 | 2023-01-31 | 2024-01-31 | 2025-01-31 | 2026-01-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 2,51 mld. USD | 2,5 mld. USD | 2,03 mld. USD | 2,06 mld. USD | 2,57 mld. USD | 3,27 mld. USD | 3,79 mld. USD | 4,39 mld. USD | 5,01 mld. USD | 5,5 mld. USD | 6,13 mld. USD | 7,21 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,08 mld. USD | -0,33 mld. USD | -0,58 mld. USD | -0,57 mld. USD | -0,08 mld. USD | 0,21 mld. USD | 1,21 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,11 mld. USD | 1,12 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,12 mld. USD | 0 mld. USD | -0,5 mld. USD | -0,51 mld. USD | -0,03 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,99 mld. USD | 1,13 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,58 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,35 USD | -1,46 USD | -2,61 USD | -2,58 USD | -0,37 USD | 0,96 USD | 5,44 USD | 2,24 USD | 3,78 USD | 4,19 USD | 5,12 USD | 5,23 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,71 mld. USD | 0,41 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0 mld. USD | 0,38 mld. USD | 1,42 mld. USD | 1,44 mld. USD | 1,53 mld. USD | 2,07 mld. USD | 1,31 mld. USD | 1,61 mld. USD | 2,45 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,07 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,04 mld. USD | 0,04 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,41 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,21 mld. USD | 1,08 mld. USD | 0,89 mld. USD | 1,77 mld. USD | 1,77 mld. USD | 1,53 mld. USD | 1,95 mld. USD | 1,89 mld. USD | 1,6 mld. USD | 2,25 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 4,91 mld. USD | 5,52 mld. USD | 4,8 mld. USD | 4,11 mld. USD | 4,73 mld. USD | 6,18 mld. USD | 7,28 mld. USD | 8,61 mld. USD | 9,44 mld. USD | 9,91 mld. USD | 10,83 mld. USD | 12,47 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,67 mld. USD | 2,99 mld. USD | 2,46 mld. USD | 1,88 mld. USD | 1,62 mld. USD | 2,66 mld. USD | 2,63 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,34 mld. USD | 3,58 mld. USD | 3,48 mld. USD | 4,94 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 1,4 mld. USD | 1,59 mld. USD | 2,19 mld. USD | 2,12 mld. USD | 2,3 mld. USD | 3,22 mld. USD | 3,25 mld. USD | 4,01 mld. USD | 4 mld. USD | 4,35 mld. USD | 5,15 mld. USD | 5,81 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 2,69 mld. USD * | 3,9 mld. USD * | 4,06 mld. USD * | 4,37 mld. USD * | 4,94 mld. USD * | Nedostupné | Nedostupné | 7,76 mld. USD * | 8,29 mld. USD * | 8,06 mld. USD * | 8,21 mld. USD * | 9,42 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,08 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,07 mld. USD | 0,08 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,34 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,3 mld. USD | 0,29 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,42 mld. USD | 0,48 mld. USD | 0,51 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,65 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0,31 mld. USD | 1,36 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,48 mld. USD | 2,03 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,57 mld. USD | 2,41 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 3,3 % | -13,2 % | -28,7 % | -27,6 % | -3,1 % | 6,6 % | 31,9 % | 11,3 % | 16,4 % | 16,5 % | 18,1 % | 15,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 21,9 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 33,4 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 17,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 17,5 %, čistá marža 15,6 % a FCF marža 33,4 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -2,5 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Krátkodobé záväzky prevyšujú obežné aktíva. Samotný pomer nedokazuje platobné ťažkosti.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗