ADI · NASDAQ
ANALOG DEVICES INC
Semiconductors · Semiconductors & Related Devices
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 11,02 mld. USDTržby · rast YoY 16,9 %
- Net income
- 2,27 mld. USDČistý zisk · čistá marža 20,6 %
- Free cash flow
- 4,28 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 38,8 %
- Diluted EPS
- 4,56 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 26,6 %Prevádzková marža · hrubá marža 61,5 %
- Return on assets (ROA)
- 4,7 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 2,5 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 8,15 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDObdobie: 3. 5. 2026 – 1. 8. 2026.
- Tržby
- 4,02 mld. USDMedziročne 39,6 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 1,61 mld. USDPrevádzková marža 40,1 %
- Čistý zisk
- 1,34 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 2,74 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 19. 8. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 4021899000.0000000000 USD · reported-v1. 0000006281-26-000073 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 19. 8. 2026.
- Prevádzkový zisk: 1612969000.0000000000 USD · reported-v1. 0000006281-26-000073 · OperatingIncomeLoss · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 19. 8. 2026.
- Čistý zisk: 1340090000.0000000000 USD · reported-v1. 0000006281-26-000073 · NetIncomeLoss · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 19. 8. 2026.
- Zriedený EPS: 2.7400000000 USD/shares · reported-v1. 0000006281-26-000073 · EarningsPerShareDiluted · 2026-05-03 – 2026-08-01 · podané 19. 8. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 19. 8. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 1. 11. 2025. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,019707 mld. USD
Obdobie do 2025-11-01
1. 11. 2025Revenue11,019707 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 2,014908 | |
| 2010-10-30 | 2,761503 | |
| 2011-10-29 | 2,99332 | |
| 2012-11-03 | 2,701142 | |
| 2013-11-02 | 2,633689 | |
| 2014-11-01 | 2,864773 | |
| 2015-10-31 | 3,435092 | |
| 2016-10-29 | 3,421409 | |
| 2017-10-28 | 5,246354 | |
| 2018-11-03 | 6,224689 | |
| 2019-11-02 | 5,991065 | |
| 2020-10-31 | 5,603056 | |
| 2021-10-30 | 7,318286 | |
| 2022-10-29 | 12,013953 | |
| 2023-10-28 | 12,305539 | |
| 2024-11-02 | 9,427157 | |
| 2025-11-01 | 11,019707 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
2,267342 mld. USD
Obdobie do 2025-11-01
1. 11. 2025Net income2,267342 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 0,247772 | |
| 2010-10-30 | 0,712084 | |
| 2011-10-29 | 0,867394 | |
| 2012-11-03 | 0,651236 | |
| 2013-11-02 | 0,673487 | |
| 2014-11-01 | 0,62932 | |
| 2015-10-31 | 0,696878 | |
| 2016-10-29 | 0,861664 | |
| 2017-10-28 | 0,805379 | |
| 2018-11-03 | 1,50698 | |
| 2019-11-02 | 1,363011 | |
| 2020-10-31 | 1,220761 | |
| 2021-10-30 | 1,390422 | |
| 2022-10-29 | 2,748561 | |
| 2023-10-28 | 3,314579 | |
| 2024-11-02 | 1,635273 | |
| 2025-11-01 | 2,267342 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
4,27865 mld. USD
Obdobie do 2025-11-01
1. 11. 2025Free cash flow4,27865 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 0,376053 | |
| 2010-10-30 | 0,879618 | |
| 2011-10-29 | 0,777533 | |
| 2012-11-03 | 0,682366 | |
| 2013-11-02 | 0,789271 | |
| 2014-11-01 | 0,693689 | |
| 2015-10-31 | 0,753838 | |
| 2016-10-29 | 1,163951 | |
| 2017-10-28 | 0,950267 | |
| 2018-11-03 | 2,187485 | |
| 2019-11-02 | 1,977728 | |
| 2020-10-31 | 1,842795 | |
| 2021-10-30 | 2,391393 | |
| 2022-10-29 | 3,776094 | |
| 2023-10-28 | 3,556171 | |
| 2024-11-02 | 3,122066 | |
| 2025-11-01 | 4,27865 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
20,58 %
Obdobie do 2025-11-01
1. 11. 2025Net margin20,58 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 12,3 | |
| 2010-10-30 | 25,79 | |
| 2011-10-29 | 28,98 | |
| 2012-11-03 | 24,11 | |
| 2013-11-02 | 25,57 | |
| 2014-11-01 | 21,97 | |
| 2015-10-31 | 20,29 | |
| 2016-10-29 | 25,18 | |
| 2017-10-28 | 15,35 | |
| 2018-11-03 | 24,21 | |
| 2019-11-02 | 22,75 | |
| 2020-10-31 | 21,79 | |
| 2021-10-30 | 19 | |
| 2022-10-29 | 22,88 | |
| 2023-10-28 | 26,94 | |
| 2024-11-02 | 17,35 | |
| 2025-11-01 | 20,58 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
47,992712 mld. USD
Obdobie do 2025-11-01
1. 11. 2025Total assets47,992712 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 3,369407 | |
| 2010-10-30 | 4,328831 | |
| 2011-10-29 | 5,277635 | |
| 2012-11-03 | 5,620347 | |
| 2013-11-02 | 6,38175 | |
| 2014-11-01 | 6,85969 | |
| 2015-10-31 | 7,058777 | |
| 2016-10-29 | 7,970278 | |
| 2017-10-28 | 21,141294 | |
| 2018-11-03 | 20,438366 | |
| 2019-11-02 | 21,392641 | |
| 2020-10-31 | 21,468603 | |
| 2021-10-30 | 52,322071 | |
| 2022-10-29 | 50,30235 | |
| 2023-10-28 | 48,794478 | |
| 2024-11-02 | 48,228277 | |
| 2025-11-01 | 47,992712 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
A · Silné
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
85/100Peňažné toky
100/100Rast a konzistentnosť
62/100Efektívnosť kapitálu
48/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 26,6 % | 77,7 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 20,6 % | 76,4 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 2,2 × | 93,8 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 29,5 % | 76,4 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 38,8 % | 100 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 2,1 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | -5,3 % | 24,4 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 4,7 % | 47,6 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Revenue11,019707 mld. USDNet income2,267342 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-31 | 2,014908 | 0,247772 | |
| 2010-10-30 | 2,761503 | 0,712084 | |
| 2011-10-29 | 2,99332 | 0,867394 | |
| 2012-11-03 | 2,701142 | 0,651236 | |
| 2013-11-02 | 2,633689 | 0,673487 | |
| 2014-11-01 | 2,864773 | 0,62932 | |
| 2015-10-31 | 3,435092 | 0,696878 | |
| 2016-10-29 | 3,421409 | 0,861664 | |
| 2017-10-28 | 5,246354 | 0,805379 | |
| 2018-11-03 | 6,224689 | 1,50698 | |
| 2019-11-02 | 5,991065 | 1,363011 | |
| 2020-10-31 | 5,603056 | 1,220761 | |
| 2021-10-30 | 7,318286 | 1,390422 | |
| 2022-10-29 | 12,013953 | 2,748561 | |
| 2023-10-28 | 12,305539 | 3,314579 | |
| 2024-11-02 | 9,427157 | 1,635273 | |
| 2025-11-01 | 11,019707 | 2,267342 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Operating margin26,61 %Net margin20,58 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-31 | 14,14 | 12,3 | |
| 2010-10-30 | 32,59 | 25,79 | |
| 2011-10-29 | 35,81 | 28,98 | |
| 2012-11-03 | 30,51 | 24,11 | |
| 2013-11-02 | 28,59 | 25,57 | |
| 2014-11-01 | 26,27 | 21,97 | |
| 2015-10-31 | 24,19 | 20,29 | |
| 2016-10-29 | 30,05 | 25,18 | |
| 2017-10-28 | 22,16 | 15,35 | |
| 2018-11-03 | 30,52 | 24,21 | |
| 2019-11-02 | 28,55 | 22,75 | |
| 2020-10-31 | 26,74 | 21,79 | |
| 2021-10-30 | 23,12 | 19 | |
| 2022-10-29 | 27,29 | 22,88 | |
| 2023-10-28 | 31,07 | 26,94 | |
| 2024-11-02 | 21,56 | 17,35 | |
| 2025-11-01 | 26,61 | 20,58 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Free cash flow4,27865 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | 0,376053 | |
| 2010-10-30 | 0,879618 | |
| 2011-10-29 | 0,777533 | |
| 2012-11-03 | 0,682366 | |
| 2013-11-02 | 0,789271 | |
| 2014-11-01 | 0,693689 | |
| 2015-10-31 | 0,753838 | |
| 2016-10-29 | 1,163951 | |
| 2017-10-28 | 0,950267 | |
| 2018-11-03 | 2,187485 | |
| 2019-11-02 | 1,977728 | |
| 2020-10-31 | 1,842795 | |
| 2021-10-30 | 2,391393 | |
| 2022-10-29 | 3,776094 | |
| 2023-10-28 | 3,556171 | |
| 2024-11-02 | 3,122066 | |
| 2025-11-01 | 4,27865 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Cash & equivalents2,499406 mld. USDLong-term debt8,145066 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-31 | 1,07 | Nedostupné | |
| 2010-10-30 | 1,4051 | Nedostupné | |
| 2011-10-29 | 1,4051 | Nedostupné | |
| 2012-11-03 | 0,528833 | Nedostupné | |
| 2013-11-02 | 0,392089 | Nedostupné | |
| 2014-11-01 | 0,569233 | Nedostupné | |
| 2015-10-31 | 0,884353 | Nedostupné | |
| 2016-10-29 | 0,921132 | Nedostupné | |
| 2017-10-28 | 1,047838 | Nedostupné | |
| 2018-11-03 | 0,816591 | Nedostupné | |
| 2019-11-02 | 0,648322 | Nedostupné | |
| 2020-10-31 | 1,05586 | Nedostupné | |
| 2021-10-30 | 1,977964 | Nedostupné | |
| 2022-10-29 | 1,470572 | 6,548625 | |
| 2023-10-28 | 0,958061 | 6,401509 | |
| 2024-11-02 | 1,991342 | 7,033949 | |
| 2025-11-01 | 2,499406 | 8,145066 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Total assets47,992712 mld. USDTotal liabilities14,176957 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2009-10-31 | 3,369407 | 0,840258 | |
| 2010-10-30 | 4,328831 | 1,129114 | |
| 2011-10-29 | 5,277635 | 1,482222 | |
| 2012-11-03 | 5,620347 | 1,454988 | |
| 2013-11-02 | 6,38175 | 1,642174 | |
| 2014-11-01 | 6,85969 | 2,101793 | |
| 2015-10-31 | 7,058777 | 1,985818 | |
| 2016-10-29 | 7,970278 | 2,80466 | |
| 2017-10-28 | 21,141294 | 10,979754 | |
| 2018-11-03 | 20,438366 | 9,170193 | |
| 2019-11-02 | 21,392641 | 9,683453 | |
| 2020-10-31 | 21,468603 | 9,470658 | |
| 2021-10-30 | 52,322071 | 14,329529 | |
| 2022-10-29 | 50,30235 | 13,837027 | |
| 2023-10-28 | 48,794478 | 13,229356 | |
| 2024-11-02 | 48,228277 | 13,05196 | |
| 2025-11-01 | 47,992712 | 14,176957 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Revenue growth16,89 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | Nedostupné | |
| 2010-10-30 | 37,05 | |
| 2011-10-29 | 8,39 | |
| 2012-11-03 | -9,76 | |
| 2013-11-02 | -2,5 | |
| 2014-11-01 | 8,77 | |
| 2015-10-31 | 19,91 | |
| 2016-10-29 | -0,4 | |
| 2017-10-28 | 53,34 | |
| 2018-11-03 | 18,65 | |
| 2019-11-02 | -3,75 | |
| 2020-10-31 | -6,48 | |
| 2021-10-30 | 30,61 | |
| 2022-10-29 | 64,16 | |
| 2023-10-28 | 2,43 | |
| 2024-11-02 | -23,39 | |
| 2025-11-01 | 16,89 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
1. 11. 2025Finančné zdravie80 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2009-10-31 | Nedostupné | |
| 2010-10-30 | Nedostupné | |
| 2011-10-29 | 92 | |
| 2012-11-03 | 85 | |
| 2013-11-02 | 85 | |
| 2014-11-01 | 83 | |
| 2015-10-31 | 84 | |
| 2016-10-29 | 89 | |
| 2017-10-28 | 75 | |
| 2018-11-03 | 87 | |
| 2019-11-02 | 80 | |
| 2020-10-31 | 78 | |
| 2021-10-30 | 81 | |
| 2022-10-29 | 86 | |
| 2023-10-28 | 86 | |
| 2024-11-02 | 75 | |
| 2025-11-01 | 80 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2009-10-31 | 2010-10-30 | 2011-10-29 | 2012-11-03 | 2013-11-02 | 2014-11-01 | 2015-10-31 | 2016-10-29 | 2017-10-28 | 2018-11-03 | 2019-11-02 | 2020-10-31 | 2021-10-30 | 2022-10-29 | 2023-10-28 | 2024-11-02 | 2025-11-01 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 2,01 mld. USD | 2,76 mld. USD | 2,99 mld. USD | 2,7 mld. USD | 2,63 mld. USD | 2,86 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,42 mld. USD | 5,25 mld. USD | 6,22 mld. USD | 5,99 mld. USD | 5,6 mld. USD | 7,32 mld. USD | 12,01 mld. USD | 12,31 mld. USD | 9,43 mld. USD | 11,02 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 0,25 mld. USD | 0,71 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,65 mld. USD | 0,67 mld. USD | 0,63 mld. USD | 0,7 mld. USD | 0,86 mld. USD | 0,81 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,36 mld. USD | 1,22 mld. USD | 1,39 mld. USD | 2,75 mld. USD | 3,31 mld. USD | 1,64 mld. USD | 2,27 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 0,28 mld. USD | 0,9 mld. USD | 1,07 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,75 mld. USD | 0,83 mld. USD | 1,03 mld. USD | 1,16 mld. USD | 1,9 mld. USD | 1,71 mld. USD | 1,5 mld. USD | 1,69 mld. USD | 3,28 mld. USD | 3,82 mld. USD | 2,03 mld. USD | 2,93 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 0,85 USD | 2,33 USD | 2,81 USD | 2,13 USD | 2,14 USD | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 3,28 USD | 3,46 USD | 5,25 USD | 6,55 USD | 3,28 USD | 4,56 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 0,43 mld. USD | 0,99 mld. USD | 0,9 mld. USD | 0,81 mld. USD | 0,91 mld. USD | 0,87 mld. USD | 0,91 mld. USD | 1,29 mld. USD | 1,15 mld. USD | 2,44 mld. USD | 2,25 mld. USD | 2,01 mld. USD | 2,74 mld. USD | 4,48 mld. USD | 4,82 mld. USD | 3,85 mld. USD | 4,81 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,06 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,28 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,34 mld. USD | 0,7 mld. USD | 1,26 mld. USD | 0,73 mld. USD | 0,53 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 1,07 mld. USD | 1,41 mld. USD | 1,41 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,39 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,92 mld. USD | 1,05 mld. USD | 0,82 mld. USD | 0,65 mld. USD | 1,06 mld. USD | 1,98 mld. USD | 1,47 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,5 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 3,37 mld. USD | 4,33 mld. USD | 5,28 mld. USD | 5,62 mld. USD | 6,38 mld. USD | 6,86 mld. USD | 7,06 mld. USD | 7,97 mld. USD | 21,14 mld. USD | 20,44 mld. USD | 21,39 mld. USD | 21,47 mld. USD | 52,32 mld. USD | 50,3 mld. USD | 48,79 mld. USD | 48,23 mld. USD | 47,99 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 2,49 mld. USD | 3,48 mld. USD | 4,39 mld. USD | 4,7 mld. USD | 5,47 mld. USD | 3,81 mld. USD | 4,08 mld. USD | 4,97 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,11 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,52 mld. USD | 5,38 mld. USD | 4,94 mld. USD | 4,38 mld. USD | 5,48 mld. USD | 7,11 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 0,39 mld. USD | 0,64 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,57 mld. USD | 0,71 mld. USD | 1,11 mld. USD | 0,78 mld. USD | 1,6 mld. USD | 1,05 mld. USD | 1,51 mld. USD | 1,36 mld. USD | 2,77 mld. USD | 2,44 mld. USD | 3,2 mld. USD | 2,99 mld. USD | 3,25 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 0,84 mld. USD * | 1,13 mld. USD * | 1,48 mld. USD * | 1,45 mld. USD * | 1,64 mld. USD * | 2,1 mld. USD * | 1,99 mld. USD * | 2,8 mld. USD * | 10,98 mld. USD * | 9,17 mld. USD * | 9,68 mld. USD * | 9,47 mld. USD * | 14,33 mld. USD * | 13,84 mld. USD * | 13,23 mld. USD * | 13,05 mld. USD * | 14,18 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 0 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | 6,55 mld. USD | 5,9 mld. USD | 6,63 mld. USD | 8,15 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,25 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,19 mld. USD | 0,18 mld. USD | 0,2 mld. USD | 0,26 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,32 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 0,9 mld. USD | 0,96 mld. USD | 1,01 mld. USD | 0,96 mld. USD | 0,94 mld. USD | 1,03 mld. USD | 1,18 mld. USD | 1,19 mld. USD | 2,08 mld. USD | 1,97 mld. USD | 1,98 mld. USD | 1,91 mld. USD | 2,79 mld. USD | 4,48 mld. USD | 4,43 mld. USD | 4,05 mld. USD | 4,25 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 0,38 mld. USD | 0,88 mld. USD | 0,78 mld. USD | 0,68 mld. USD | 0,79 mld. USD | 0,69 mld. USD | 0,75 mld. USD | 1,16 mld. USD | 0,95 mld. USD | 2,19 mld. USD | 1,98 mld. USD | 1,84 mld. USD | 2,39 mld. USD | 3,78 mld. USD | 3,56 mld. USD | 3,12 mld. USD | 4,28 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 12,3 % | 25,8 % | 29 % | 24,1 % | 25,6 % | 22 % | 20,3 % | 25,2 % | 15,4 % | 24,2 % | 22,8 % | 21,8 % | 19 % | 22,9 % | 26,9 % | 17,3 % | 20,6 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 26,6 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 38,8 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 16,9 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 16,9 %, čistá marža 20,6 % a FCF marža 38,8 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +3,2 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti ANALOG DEVICES INC
ANALOG DEVICES INC · Semiconductors & Related Devices.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗