ACN · NYSE
Accenture plc
Technology and platforms · Services-Business Services, NEC
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 74,18 mld. USDTržby · rast YoY 6,5 %
- Net income
- 8,37 mld. USDČistý zisk · čistá marža 11,3 %
- Free cash flow
- 11,62 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 15,7 %
- Diluted EPS
- 13,56 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 15,4 %Prevádzková marža · hrubá marža 32 %
- Return on assets (ROA)
- 12 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 12,83 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q4 FY 2026 · USDObdobie: 1. 6. 2026 – 31. 8. 2026.
- Tržby
- 18,68 mld. USDMedziročne 6,2 % · Q4 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 2,86 mld. USDPrevádzková marža 15,3 %
- Čistý zisk
- 1,99 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 3,29 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-K · podané 16. 10. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 18679110000.0000000000 USD · reported-v1. 0001467373-26-000049 · Revenues · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 16. 10. 2026.
- Prevádzkový zisk: 2863417000.0000000000 USD · reported-v1. 0001467373-26-000049 · OperatingIncomeLoss · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 16. 10. 2026.
- Čistý zisk: 1991267000.0000000000 USD · reported-v1. 0001467373-26-000049 · NetIncomeLoss · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 16. 10. 2026.
- Zriedený EPS: 3.2900000000 USD/shares · reported-v1. 0001467373-26-000049 · EarningsPerShareDiluted · 2026-06-01 – 2026-08-31 · podané 16. 10. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 16. 10. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 8. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
74,183445 mld. USD
Obdobie do 2026-08-31
31. 8. 2026Revenue74,183445 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 23,094078 | |
| 2011-08-31 | 27,352914 | |
| 2012-08-31 | 29,777985 | |
| 2013-08-31 | 30,394285 | |
| 2014-08-31 | 31,874678 | |
| 2015-08-31 | 32,914424 | |
| 2016-08-31 | 34,797661 | |
| 2017-08-31 | 36,176841 | |
| 2018-08-31 | 40,992534 | |
| 2019-08-31 | 43,215013 | |
| 2020-08-31 | 44,327039 | |
| 2021-08-31 | 50,533389 | |
| 2022-08-31 | 61,594305 | |
| 2023-08-31 | 64,111745 | |
| 2024-08-31 | 64,896464 | |
| 2025-08-31 | 69,672977 | |
| 2026-08-31 | 74,183445 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
8,367056 mld. USD
Obdobie do 2026-08-31
31. 8. 2026Net income8,367056 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 1,780656 | |
| 2011-08-31 | 2,277677 | |
| 2012-08-31 | 2,55351 | |
| 2013-08-31 | 3,281878 | |
| 2014-08-31 | 2,941498 | |
| 2015-08-31 | 3,053581 | |
| 2016-08-31 | 4,111892 | |
| 2017-08-31 | 3,445149 | |
| 2018-08-31 | 4,059907 | |
| 2019-08-31 | 4,779112 | |
| 2020-08-31 | 5,107839 | |
| 2021-08-31 | 5,906809 | |
| 2022-08-31 | 6,877169 | |
| 2023-08-31 | 6,871557 | |
| 2024-08-31 | 7,264787 | |
| 2025-08-31 | 7,678433 | |
| 2026-08-31 | 8,367056 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,620598 mld. USD
Obdobie do 2026-08-31
31. 8. 2026Free cash flow11,620598 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 2,853405 | |
| 2011-08-31 | 3,038025 | |
| 2012-08-31 | 3,884878 | |
| 2013-08-31 | 2,933535 | |
| 2014-08-31 | 3,164215 | |
| 2015-08-31 | 3,781146 | |
| 2016-08-31 | 4,170834 | |
| 2017-08-31 | 4,45712 | |
| 2018-08-31 | 5,407504 | |
| 2019-08-31 | 6,027944 | |
| 2020-08-31 | 7,61602 | |
| 2021-08-31 | 8,395016 | |
| 2022-08-31 | 8,823131 | |
| 2023-08-31 | 8,996096 | |
| 2024-08-31 | 8,614518 | |
| 2025-08-31 | 10,87436 | |
| 2026-08-31 | 11,620598 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
11,28 %
Obdobie do 2026-08-31
31. 8. 2026Net margin11,28 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 7,71 | |
| 2011-08-31 | 8,33 | |
| 2012-08-31 | 8,58 | |
| 2013-08-31 | 10,8 | |
| 2014-08-31 | 9,23 | |
| 2015-08-31 | 9,28 | |
| 2016-08-31 | 11,82 | |
| 2017-08-31 | 9,52 | |
| 2018-08-31 | 9,9 | |
| 2019-08-31 | 11,06 | |
| 2020-08-31 | 11,52 | |
| 2021-08-31 | 11,69 | |
| 2022-08-31 | 11,17 | |
| 2023-08-31 | 10,72 | |
| 2024-08-31 | 11,19 | |
| 2025-08-31 | 11,02 | |
| 2026-08-31 | 11,28 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
73,597792 mld. USD
Obdobie do 2026-08-31
31. 8. 2026Total assets73,597792 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 12,835253 | |
| 2011-08-31 | 15,73151 | |
| 2012-08-31 | 16,665415 | |
| 2013-08-31 | 16,867049 | |
| 2014-08-31 | 17,930452 | |
| 2015-08-31 | 18,202647 | |
| 2016-08-31 | 20,609004 | |
| 2017-08-31 | 22,68989 | |
| 2018-08-31 | 24,449083 | |
| 2019-08-31 | 29,78988 | |
| 2020-08-31 | 37,078593 | |
| 2021-08-31 | 43,175843 | |
| 2022-08-31 | 47,26339 | |
| 2023-08-31 | 51,245305 | |
| 2024-08-31 | 55,932363 | |
| 2025-08-31 | 65,394897 | |
| 2026-08-31 | 73,597792 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
B · Dobré
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
65/100Peňažné toky
82/100Rast a konzistentnosť
85/100Efektívnosť kapitálu
80/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 15,4 % | 50,9 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 11,3 % | 53,2 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,4 × | 75,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 54,8 % | 54,2 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 15,7 % | 64,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,5 × | 99,1 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 6,9 % | 70,8 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 12 % | 80,1 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Revenue74,183445 mld. USDNet income8,367056 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-31 | 23,094078 | 1,780656 | |
| 2011-08-31 | 27,352914 | 2,277677 | |
| 2012-08-31 | 29,777985 | 2,55351 | |
| 2013-08-31 | 30,394285 | 3,281878 | |
| 2014-08-31 | 31,874678 | 2,941498 | |
| 2015-08-31 | 32,914424 | 3,053581 | |
| 2016-08-31 | 34,797661 | 4,111892 | |
| 2017-08-31 | 36,176841 | 3,445149 | |
| 2018-08-31 | 40,992534 | 4,059907 | |
| 2019-08-31 | 43,215013 | 4,779112 | |
| 2020-08-31 | 44,327039 | 5,107839 | |
| 2021-08-31 | 50,533389 | 5,906809 | |
| 2022-08-31 | 61,594305 | 6,877169 | |
| 2023-08-31 | 64,111745 | 6,871557 | |
| 2024-08-31 | 64,896464 | 7,264787 | |
| 2025-08-31 | 69,672977 | 7,678433 | |
| 2026-08-31 | 74,183445 | 8,367056 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Operating margin15,38 %Net margin11,28 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-31 | 12,62 | 7,71 | |
| 2011-08-31 | 12,69 | 8,33 | |
| 2012-08-31 | 13 | 8,58 | |
| 2013-08-31 | 14,27 | 10,8 | |
| 2014-08-31 | 13,49 | 9,23 | |
| 2015-08-31 | 13,48 | 9,28 | |
| 2016-08-31 | 13,82 | 11,82 | |
| 2017-08-31 | 14,35 | 9,52 | |
| 2018-08-31 | 14,39 | 9,9 | |
| 2019-08-31 | 14,59 | 11,06 | |
| 2020-08-31 | 14,69 | 11,52 | |
| 2021-08-31 | 15,08 | 11,69 | |
| 2022-08-31 | 15,21 | 11,17 | |
| 2023-08-31 | 13,74 | 10,72 | |
| 2024-08-31 | 14,79 | 11,19 | |
| 2025-08-31 | 14,68 | 11,02 | |
| 2026-08-31 | 15,38 | 11,28 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Free cash flow11,620598 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | 2,853405 | |
| 2011-08-31 | 3,038025 | |
| 2012-08-31 | 3,884878 | |
| 2013-08-31 | 2,933535 | |
| 2014-08-31 | 3,164215 | |
| 2015-08-31 | 3,781146 | |
| 2016-08-31 | 4,170834 | |
| 2017-08-31 | 4,45712 | |
| 2018-08-31 | 5,407504 | |
| 2019-08-31 | 6,027944 | |
| 2020-08-31 | 7,61602 | |
| 2021-08-31 | 8,395016 | |
| 2022-08-31 | 8,823131 | |
| 2023-08-31 | 8,996096 | |
| 2024-08-31 | 8,614518 | |
| 2025-08-31 | 10,87436 | |
| 2026-08-31 | 11,620598 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Cash & equivalents12,831471 mld. USDLong-term debtNedostupné
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-31 | 4,838292 | Nedostupné | |
| 2011-08-31 | 5,701078 | Nedostupné | |
| 2012-08-31 | 6,640526 | Nedostupné | |
| 2013-08-31 | 5,631885 | Nedostupné | |
| 2014-08-31 | 4,921305 | Nedostupné | |
| 2015-08-31 | 4,360766 | Nedostupné | |
| 2016-08-31 | 4,905609 | Nedostupné | |
| 2017-08-31 | 4,12686 | Nedostupné | |
| 2018-08-31 | 5,06136 | Nedostupné | |
| 2019-08-31 | 6,126853 | Nedostupné | |
| 2020-08-31 | 8,41533 | Nedostupné | |
| 2021-08-31 | 8,168174 | Nedostupné | |
| 2022-08-31 | 7,889833 | Nedostupné | |
| 2023-08-31 | 9,045032 | Nedostupné | |
| 2024-08-31 | 5,004469 | Nedostupné | |
| 2025-08-31 | 11,478729 | Nedostupné | |
| 2026-08-31 | 12,831471 | Nedostupné |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Total assets73,597792 mld. USDTotal liabilities40,340676 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-31 | 12,835253 | 9,56053 | |
| 2011-08-31 | 15,73151 | 11,380638 | |
| 2012-08-31 | 16,665415 | 12,040987 | |
| 2013-08-31 | 16,867049 | 11,43922 | |
| 2014-08-31 | 17,930452 | 11,645115 | |
| 2015-08-31 | 18,202647 | 11,555076 | |
| 2016-08-31 | 20,609004 | 12,419628 | |
| 2017-08-31 | 22,68989 | 12,97969 | |
| 2018-08-31 | 24,449083 | 13,724495 | |
| 2019-08-31 | 29,78988 | 14,962189 | |
| 2020-08-31 | 37,078593 | 19,57942 | |
| 2021-08-31 | 43,175843 | 23,078729 | |
| 2022-08-31 | 47,26339 | 24,516302 | |
| 2023-08-31 | 51,245305 | 24,786712 | |
| 2024-08-31 | 55,932363 | 26,764115 | |
| 2025-08-31 | 65,394897 | 33,15393 | |
| 2026-08-31 | 73,597792 | 40,340676 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Revenue growth6,47 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | Nedostupné | |
| 2011-08-31 | 18,44 | |
| 2012-08-31 | 8,87 | |
| 2013-08-31 | 2,07 | |
| 2014-08-31 | 4,87 | |
| 2015-08-31 | 3,26 | |
| 2016-08-31 | 5,72 | |
| 2017-08-31 | 3,96 | |
| 2018-08-31 | 13,31 | |
| 2019-08-31 | 5,42 | |
| 2020-08-31 | 2,57 | |
| 2021-08-31 | 14 | |
| 2022-08-31 | 21,89 | |
| 2023-08-31 | 4,09 | |
| 2024-08-31 | 1,22 | |
| 2025-08-31 | 7,36 | |
| 2026-08-31 | 6,47 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
31. 8. 2026Finančné zdravie70 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-31 | Nedostupné | |
| 2011-08-31 | Nedostupné | |
| 2012-08-31 | 68 | |
| 2013-08-31 | 65 | |
| 2014-08-31 | 65 | |
| 2015-08-31 | 65 | |
| 2016-08-31 | 67 | |
| 2017-08-31 | 67 | |
| 2018-08-31 | 70 | |
| 2019-08-31 | 72 | |
| 2020-08-31 | 71 | |
| 2021-08-31 | 71 | |
| 2022-08-31 | 71 | |
| 2023-08-31 | 70 | |
| 2024-08-31 | 66 | |
| 2025-08-31 | 70 | |
| 2026-08-31 | 70 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-08-31 | 2011-08-31 | 2012-08-31 | 2013-08-31 | 2014-08-31 | 2015-08-31 | 2016-08-31 | 2017-08-31 | 2018-08-31 | 2019-08-31 | 2020-08-31 | 2021-08-31 | 2022-08-31 | 2023-08-31 | 2024-08-31 | 2025-08-31 | 2026-08-31 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 23,09 mld. USD | 27,35 mld. USD | 29,78 mld. USD | 30,39 mld. USD | 31,87 mld. USD | 32,91 mld. USD | 34,8 mld. USD | 36,18 mld. USD | 40,99 mld. USD | 43,22 mld. USD | 44,33 mld. USD | 50,53 mld. USD | 61,59 mld. USD | 64,11 mld. USD | 64,9 mld. USD | 69,67 mld. USD | 74,18 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,78 mld. USD | 2,28 mld. USD | 2,55 mld. USD | 3,28 mld. USD | 2,94 mld. USD | 3,05 mld. USD | 4,11 mld. USD | 3,45 mld. USD | 4,06 mld. USD | 4,78 mld. USD | 5,11 mld. USD | 5,91 mld. USD | 6,88 mld. USD | 6,87 mld. USD | 7,26 mld. USD | 7,68 mld. USD | 8,37 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 2,91 mld. USD | 3,47 mld. USD | 3,87 mld. USD | 4,34 mld. USD | 4,3 mld. USD | 4,44 mld. USD | 4,81 mld. USD | 5,19 mld. USD | 5,9 mld. USD | 6,31 mld. USD | 6,51 mld. USD | 7,62 mld. USD | 9,37 mld. USD | 8,81 mld. USD | 9,6 mld. USD | 10,23 mld. USD | 11,41 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,66 USD | 3,39 USD | 3,84 USD | 4,93 USD | 4,52 USD | 4,76 USD | 6,45 USD | 5,44 USD | 6,34 USD | 7,36 USD | 7,89 USD | 9,16 USD | 10,71 USD | 10,77 USD | 11,44 USD | 12,15 USD | 13,56 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 3,09 mld. USD | 3,44 mld. USD | 4,26 mld. USD | 3,3 mld. USD | 3,49 mld. USD | 4,18 mld. USD | 4,67 mld. USD | 4,97 mld. USD | 6,03 mld. USD | 6,63 mld. USD | 8,22 mld. USD | 8,98 mld. USD | 9,54 mld. USD | 9,52 mld. USD | 9,13 mld. USD | 11,47 mld. USD | 12,36 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 0,24 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,37 mld. USD | 0,32 mld. USD | 0,4 mld. USD | 0,5 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,62 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,58 mld. USD | 0,72 mld. USD | 0,53 mld. USD | 0,52 mld. USD | 0,6 mld. USD | 0,74 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 4,84 mld. USD | 5,7 mld. USD | 6,64 mld. USD | 5,63 mld. USD | 4,92 mld. USD | 4,36 mld. USD | 4,91 mld. USD | 4,13 mld. USD | 5,06 mld. USD | 6,13 mld. USD | 8,42 mld. USD | 8,17 mld. USD | 7,89 mld. USD | 9,05 mld. USD | 5 mld. USD | 11,48 mld. USD | 12,83 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 12,84 mld. USD | 15,73 mld. USD | 16,67 mld. USD | 16,87 mld. USD | 17,93 mld. USD | 18,2 mld. USD | 20,61 mld. USD | 22,69 mld. USD | 24,45 mld. USD | 29,79 mld. USD | 37,08 mld. USD | 43,18 mld. USD | 47,26 mld. USD | 51,25 mld. USD | 55,93 mld. USD | 65,39 mld. USD | 73,6 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 9,56 mld. USD | 11,47 mld. USD | 12,59 mld. USD | 11,84 mld. USD | 11,9 mld. USD | 10,7 mld. USD | 11,98 mld. USD | 12,1 mld. USD | 13,59 mld. USD | 15,45 mld. USD | 17,75 mld. USD | 19,67 mld. USD | 21,61 mld. USD | 23,38 mld. USD | 20,86 mld. USD | 28,9 mld. USD | 31,83 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 6,57 mld. USD | 7,91 mld. USD | 8,11 mld. USD | 8,16 mld. USD | 8,16 mld. USD | 8,49 mld. USD | 8,88 mld. USD | 9,82 mld. USD | 10,15 mld. USD | 11,06 mld. USD | 12,66 mld. USD | 15,71 mld. USD | 17,52 mld. USD | 18,01 mld. USD | 18,98 mld. USD | 20,35 mld. USD | 22,3 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 9,56 mld. USD * | 11,38 mld. USD * | 12,04 mld. USD * | 11,44 mld. USD * | 11,65 mld. USD * | 11,56 mld. USD * | 12,42 mld. USD * | 12,98 mld. USD * | 13,72 mld. USD * | 14,96 mld. USD * | 19,58 mld. USD * | 23,08 mld. USD * | 24,52 mld. USD * | 24,79 mld. USD * | 26,76 mld. USD * | 33,15 mld. USD * | 40,34 mld. USD * |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné | Nedostupné |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,01 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,02 mld. USD | 0,03 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,05 mld. USD | 0,06 mld. USD | 0,23 mld. USD | 0,3 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 15,84 mld. USD | 18,97 mld. USD | 20,79 mld. USD | 21,01 mld. USD | 22,19 mld. USD | 23,11 mld. USD | 24,52 mld. USD | 25,11 mld. USD | 28,5 mld. USD | 29,9 mld. USD | 30,35 mld. USD | 34,17 mld. USD | 41,89 mld. USD | 43,38 mld. USD | 43,73 mld. USD | 47,44 mld. USD | 50,41 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 2,85 mld. USD | 3,04 mld. USD | 3,88 mld. USD | 2,93 mld. USD | 3,16 mld. USD | 3,78 mld. USD | 4,17 mld. USD | 4,46 mld. USD | 5,41 mld. USD | 6,03 mld. USD | 7,62 mld. USD | 8,4 mld. USD | 8,82 mld. USD | 9 mld. USD | 8,61 mld. USD | 10,87 mld. USD | 11,62 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 7,7 % | 8,3 % | 8,6 % | 10,8 % | 9,2 % | 9,3 % | 11,8 % | 9,5 % | 9,9 % | 11,1 % | 11,5 % | 11,7 % | 11,2 % | 10,7 % | 11,2 % | 11 % | 11,3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
* Záväzky sú odvodené zo súvahových položiek toho istého podania SEC: krátkodobé + dlhodobé záväzky alebo aktíva mínus celkové vlastné imanie a vykázané dočasné vlastné imanie. Nejde o odhad.
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 15,4 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 15,7 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 6,5 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
- Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma b · dobré. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 6,5 %, čistá marža 11,3 % a FCF marža 15,7 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +0,3 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗