COST · NASDAQ
Costco
Spotrebný tovar · Členský maloobchod
Kľúčové ukazovatele
Ročné výsledky do · USD- Revenue
- 303,15 mld. USDTržby · rast YoY 10,1 %
- Net income
- 9,23 mld. USDČistý zisk · čistá marža 3 %
- Free cash flow
- 9,38 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 3,1 %
- Diluted EPS
- 20,76 USDZriedený zisk na akciu · USD
- Operating margin
- 3,9 %Prevádzková marža · hrubá marža 12,8 %
- Return on assets (ROA)
- 11,1 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
- Cash & equivalents
- 20,21 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
- Long-term debt
- 6,16 mld. USDDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti
Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
Cena akcie
Načítava sa externý cenový graf TradingView…
USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.
Najnovšie kvartálne výsledky
Q3 FY 2026 · USDFirma zverejnila nové výsledky. Údaje pripravujeme. Oficiálne oznámenie · 24. 9. 2026 ↗
Posledný overený kvartál: 16. 2. 2026 – 10. 5. 2026.
- Tržby
- 70,53 mld. USDMedziročne 11,6 % · Q3 FY 2025
- Prevádzkový zisk
- 2,82 mld. USDPrevádzková marža 4 %
- Čistý zisk
- 2,19 mld. USDPodľa zdrojového výkazu SEC
- Zriedený EPS
- 4,93 USDUSD na akciu · samostatne vykázaný kvartál
Zdroj: SEC 10-Q · podané 3. 6. 2026 ↗.
Zdroje jednotlivých údajov a dátumy spracovania
- Tržby: 70527000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000909832-26-000051 · RevenueFromContractWithCustomerExcludingAssessedTax · 2026-02-16 – 2026-05-10 · podané 3. 6. 2026.
- Prevádzkový zisk: 2815000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000909832-26-000051 · OperatingIncomeLoss · 2026-02-16 – 2026-05-10 · podané 3. 6. 2026.
- Čistý zisk: 2192000000.0000000000 USD · reported-v1. 0000909832-26-000051 · NetIncomeLoss · 2026-02-16 – 2026-05-10 · podané 3. 6. 2026.
- Zriedený EPS: 4.9300000000 USD/shares · reported-v1. 0000909832-26-000051 · EarningsPerShareDiluted · 2026-02-16 – 2026-05-10 · podané 3. 6. 2026.
Posledná kontrola zdroja: 3. 11. 2026. Import údajov: . Informačný limit výpočtu: 3. 6. 2026. Dátum publikácie tejto verzie nie je evidovaný.
Health Score vychádza z ročných výkazov do 30. 8. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.
Vývoj finančných fundamentov
Revenue
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
303,154 mld. USD
Obdobie do 2026-08-30
30. 8. 2026Revenue303,154 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.
| Obdobie do | Revenue | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 77,946 | |
| 2011-08-28 | 88,915 | |
| 2012-09-02 | 99,137 | |
| 2013-09-01 | 105,156 | |
| 2014-08-31 | 112,64 | |
| 2015-08-30 | 116,199 | |
| 2016-08-28 | 118,719 | |
| 2017-09-03 | 129,025 | |
| 2018-09-02 | 141,576 | |
| 2019-09-01 | 152,703 | |
| 2020-08-30 | 166,761 | |
| 2021-08-29 | 195,929 | |
| 2022-08-28 | 226,954 | |
| 2023-09-03 | 242,29 | |
| 2024-09-01 | 254,453 | |
| 2025-08-31 | 275,235 | |
| 2026-08-30 | 303,154 |
Net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
9,226 mld. USD
Obdobie do 2026-08-30
30. 8. 2026Net income9,226 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázaný ročný čistý zisk bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Net income | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 1,303 | |
| 2011-08-28 | 1,462 | |
| 2012-09-02 | 1,709 | |
| 2013-09-01 | 2,039 | |
| 2014-08-31 | 2,058 | |
| 2015-08-30 | 2,377 | |
| 2016-08-28 | 2,35 | |
| 2017-09-03 | 2,679 | |
| 2018-09-02 | 3,134 | |
| 2019-09-01 | 3,659 | |
| 2020-08-30 | 4,002 | |
| 2021-08-29 | 5,007 | |
| 2022-08-28 | 5,844 | |
| 2023-09-03 | 6,292 | |
| 2024-09-01 | 7,367 | |
| 2025-08-31 | 8,099 | |
| 2026-08-30 | 9,226 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
9,382 mld. USD
Obdobie do 2026-08-30
30. 8. 2026Free cash flow9,382 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok. Výpočet Finpilotu: prevádzkový cash flow mínus hrubé hotovostné nákupy hmotných aktív. Chýbajúci vstup zostáva nedostupný.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 1,725 | |
| 2011-08-28 | 1,908 | |
| 2012-09-02 | 1,577 | |
| 2013-09-01 | 1,354 | |
| 2014-08-31 | 1,991 | |
| 2015-08-30 | Nedostupné | |
| 2016-08-28 | Nedostupné | |
| 2017-09-03 | 4,224 | |
| 2018-09-02 | 2,805 | |
| 2019-09-01 | 3,358 | |
| 2020-08-30 | 6,051 | |
| 2021-08-29 | 5,37 | |
| 2022-08-28 | 3,501 | |
| 2023-09-03 | 6,745 | |
| 2024-09-01 | 6,629 | |
| 2025-08-31 | 7,837 | |
| 2026-08-30 | 9,382 |
Net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
3,04 %
Obdobie do 2026-08-30
30. 8. 2026Net margin3,04 %
Hodnoty a definícia · %
Čistá marža: ročný čistý zisk ako percento tržieb v rovnakom období.
| Obdobie do | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 1,67 | |
| 2011-08-28 | 1,64 | |
| 2012-09-02 | 1,72 | |
| 2013-09-01 | 1,94 | |
| 2014-08-31 | 1,83 | |
| 2015-08-30 | 2,05 | |
| 2016-08-28 | 1,98 | |
| 2017-09-03 | 2,08 | |
| 2018-09-02 | 2,21 | |
| 2019-09-01 | 2,4 | |
| 2020-08-30 | 2,4 | |
| 2021-08-29 | 2,56 | |
| 2022-08-28 | 2,57 | |
| 2023-09-03 | 2,6 | |
| 2024-09-01 | 2,9 | |
| 2025-08-31 | 2,94 | |
| 2026-08-30 | 3,04 |
Total assets
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
89,045 mld. USD
Obdobie do 2026-08-30
30. 8. 2026Total assets89,045 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Vykázané celkové aktíva ku koncu fiškálneho roka. Stavová veličina; nejde o súčet hodnôt počas roka.
| Obdobie do | Total assets | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 23,815 | |
| 2011-08-28 | 26,761 | |
| 2012-09-02 | 27,14 | |
| 2013-09-01 | 30,283 | |
| 2014-08-31 | 33,024 | |
| 2015-08-30 | 33,017 | |
| 2016-08-28 | 33,163 | |
| 2017-09-03 | 36,347 | |
| 2018-09-02 | 40,83 | |
| 2019-09-01 | 45,4 | |
| 2020-08-30 | 55,556 | |
| 2021-08-29 | 59,268 | |
| 2022-08-28 | 64,166 | |
| 2023-09-03 | 68,994 | |
| 2024-09-01 | 69,831 | |
| 2025-08-31 | 77,099 | |
| 2026-08-30 | 89,045 |
Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.
Finančné zdravie
Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.
C · Zmiešané
Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.
100 % pokrytie vstupov · obdobie do
Finančná stabilita
51/100Peňažné toky
76/100Rast a konzistentnosť
89/100Efektívnosť kapitálu
78/100Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy
Profil: maloobchodný. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.
| Ukazovateľ / váha | Hodnota | Body | Výpočet a prahy (hodnota → body) |
|---|---|---|---|
| Operating margin12.5 % modelu | 3,9 % | 40,5 | Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 8 % → 75 · 12 % → 100 |
| Net margin12.5 % modelu | 3 % | 50,5 | Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100 |
| Current ratio12.5 % modelu | 1,1 × | 53,6 | Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100 |
| Liabilities / assets12.5 % modelu | 59,8 % | 48,2 | Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0 |
| FCF margin12.5 % modelu | 3,1 % | 51,2 | (Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 1 % → 25 · 3 % → 50 · 5 % → 75 · 8 % → 100 |
| Operating cash flow / net income12.5 % modelu | 1,7 × | 100 | Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100 |
| Revenue CAGR7.5 % modelu | 9,2 % | 77,6 | CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100 |
| Profitable years7.5 % modelu | 100 % | 100 | Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100 |
| Return on assets (ROA)10 % modelu | 11,1 % | 77,8 | Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100 |
Finančné trendy
Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.
Revenue & net income
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Revenue303,154 mld. USDNet income9,226 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.
| Obdobie do | Revenue | Net income | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-29 | 77,946 | 1,303 | |
| 2011-08-28 | 88,915 | 1,462 | |
| 2012-09-02 | 99,137 | 1,709 | |
| 2013-09-01 | 105,156 | 2,039 | |
| 2014-08-31 | 112,64 | 2,058 | |
| 2015-08-30 | 116,199 | 2,377 | |
| 2016-08-28 | 118,719 | 2,35 | |
| 2017-09-03 | 129,025 | 2,679 | |
| 2018-09-02 | 141,576 | 3,134 | |
| 2019-09-01 | 152,703 | 3,659 | |
| 2020-08-30 | 166,761 | 4,002 | |
| 2021-08-29 | 195,929 | 5,007 | |
| 2022-08-28 | 226,954 | 5,844 | |
| 2023-09-03 | 242,29 | 6,292 | |
| 2024-09-01 | 254,453 | 7,367 | |
| 2025-08-31 | 275,235 | 8,099 | |
| 2026-08-30 | 303,154 | 9,226 |
Operating & net margin
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Operating margin3,85 %Net margin3,04 %
Hodnoty a definícia · %
Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.
| Obdobie do | Operating margin | Net margin | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-29 | 2,66 | 1,67 | |
| 2011-08-28 | 2,74 | 1,64 | |
| 2012-09-02 | 2,78 | 1,72 | |
| 2013-09-01 | 2,9 | 1,94 | |
| 2014-08-31 | 2,86 | 1,83 | |
| 2015-08-30 | 3,12 | 2,05 | |
| 2016-08-28 | 3,09 | 1,98 | |
| 2017-09-03 | 3,19 | 2,08 | |
| 2018-09-02 | 3,16 | 2,21 | |
| 2019-09-01 | 3,1 | 2,4 | |
| 2020-08-30 | 3,26 | 2,4 | |
| 2021-08-29 | 3,42 | 2,56 | |
| 2022-08-28 | 3,43 | 2,57 | |
| 2023-09-03 | 3,35 | 2,6 | |
| 2024-09-01 | 3,65 | 2,9 | |
| 2025-08-31 | 3,77 | 2,94 | |
| 2026-08-30 | 3,85 | 3,04 |
Free cash flow
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Free cash flow9,382 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.
| Obdobie do | Free cash flow | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | 1,725 | |
| 2011-08-28 | 1,908 | |
| 2012-09-02 | 1,577 | |
| 2013-09-01 | 1,354 | |
| 2014-08-31 | 1,991 | |
| 2015-08-30 | Nedostupné | |
| 2016-08-28 | Nedostupné | |
| 2017-09-03 | 4,224 | |
| 2018-09-02 | 2,805 | |
| 2019-09-01 | 3,358 | |
| 2020-08-30 | 6,051 | |
| 2021-08-29 | 5,37 | |
| 2022-08-28 | 3,501 | |
| 2023-09-03 | 6,745 | |
| 2024-09-01 | 6,629 | |
| 2025-08-31 | 7,837 | |
| 2026-08-30 | 9,382 |
Cash & long-term debt
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Cash & equivalents20,207 mld. USDLong-term debt6,162 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.
| Obdobie do | Cash & equivalents | Long-term debt | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-29 | 3,214 | 2,141 | |
| 2011-08-28 | 4,009 | 2,153 | |
| 2012-09-02 | 3,528 | 1,382 | |
| 2013-09-01 | 4,644 | 4,998 | |
| 2014-08-31 | 5,738 | 5,093 | |
| 2015-08-30 | 4,801 | 6,135 | |
| 2016-08-28 | 3,379 | 5,161 | |
| 2017-09-03 | 4,546 | 6,659 | |
| 2018-09-02 | 6,055 | 6,577 | |
| 2019-09-01 | 8,384 | 6,823 | |
| 2020-08-30 | 12,277 | 7,609 | |
| 2021-08-29 | 11,258 | 7,491 | |
| 2022-08-28 | 10,203 | 6,557 | |
| 2023-09-03 | 13,7 | 6,458 | |
| 2024-09-01 | 9,906 | 5,897 | |
| 2025-08-31 | 14,161 | 5,788 | |
| 2026-08-30 | 20,207 | 6,162 |
Assets & liabilities
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Total assets89,045 mld. USDTotal liabilities53,242 mld. USD
Hodnoty a definícia · mld. USD
Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.
| Obdobie do | Total assets | Total liabilities | Zdroj |
|---|---|---|---|
| 2010-08-29 | 23,815 | 12,885 | |
| 2011-08-28 | 26,761 | 14,188 | |
| 2012-09-02 | 27,14 | 14,622 | |
| 2013-09-01 | 30,283 | 19,271 | |
| 2014-08-31 | 33,024 | 20,509 | |
| 2015-08-30 | 33,017 | 22,174 | |
| 2016-08-28 | 33,163 | 20,831 | |
| 2017-09-03 | 36,347 | 25,268 | |
| 2018-09-02 | 40,83 | 27,727 | |
| 2019-09-01 | 45,4 | 29,816 | |
| 2020-08-30 | 55,556 | 36,851 | |
| 2021-08-29 | 59,268 | 41,19 | |
| 2022-08-28 | 64,166 | 43,519 | |
| 2023-09-03 | 68,994 | 43,936 | |
| 2024-09-01 | 69,831 | 46,209 | |
| 2025-08-31 | 77,099 | 47,935 | |
| 2026-08-30 | 89,045 | 53,242 |
Revenue growth (YoY)
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Revenue growth10,14 %
Hodnoty a definícia · %
Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
| Obdobie do | Revenue growth | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | Nedostupné | |
| 2011-08-28 | 14,07 | |
| 2012-09-02 | 11,5 | |
| 2013-09-01 | 6,07 | |
| 2014-08-31 | 7,12 | |
| 2015-08-30 | 3,16 | |
| 2016-08-28 | 2,17 | |
| 2017-09-03 | 8,68 | |
| 2018-09-02 | 9,73 | |
| 2019-09-01 | 7,86 | |
| 2020-08-30 | 9,21 | |
| 2021-08-29 | 17,49 | |
| 2022-08-28 | 15,83 | |
| 2023-09-03 | 6,76 | |
| 2024-09-01 | 5,02 | |
| 2025-08-31 | 8,17 | |
| 2026-08-30 | 10,14 |
Finančné zdravie v čase
Ročné výsledky · 17 dostupných období
Pre tento ukazovateľ chýbajú overené vstupy. Chýbajúce údaje nedopĺňame odhadom ani nulou.
30. 8. 2026Finančné zdravie64 bodov / 100
Hodnoty a definícia · bodov / 100
Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.
| Obdobie do | Finančné zdravie | Zdroj |
|---|---|---|
| 2010-08-29 | Nedostupné | |
| 2011-08-28 | Nedostupné | |
| 2012-09-02 | 58 | |
| 2013-09-01 | 57 | |
| 2014-08-31 | 57 | |
| 2015-08-30 | Nedostupné | |
| 2016-08-28 | Nedostupné | |
| 2017-09-03 | 58 | |
| 2018-09-02 | 58 | |
| 2019-09-01 | 59 | |
| 2020-08-30 | 61 | |
| 2021-08-29 | 60 | |
| 2022-08-28 | 58 | |
| 2023-09-03 | 62 | |
| 2024-09-01 | 60 | |
| 2025-08-31 | 62 | |
| 2026-08-30 | 64 |
Ročné výkazy v tabuľke
| Ukazovateľ | 2010-08-29 | 2011-08-28 | 2012-09-02 | 2013-09-01 | 2014-08-31 | 2015-08-30 | 2016-08-28 | 2017-09-03 | 2018-09-02 | 2019-09-01 | 2020-08-30 | 2021-08-29 | 2022-08-28 | 2023-09-03 | 2024-09-01 | 2025-08-31 | 2026-08-30 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| RevenueTržby | 77,95 mld. USD | 88,92 mld. USD | 99,14 mld. USD | 105,16 mld. USD | 112,64 mld. USD | 116,2 mld. USD | 118,72 mld. USD | 129,03 mld. USD | 141,58 mld. USD | 152,7 mld. USD | 166,76 mld. USD | 195,93 mld. USD | 226,95 mld. USD | 242,29 mld. USD | 254,45 mld. USD | 275,24 mld. USD | 303,15 mld. USD |
| Net incomeČistý zisk | 1,3 mld. USD | 1,46 mld. USD | 1,71 mld. USD | 2,04 mld. USD | 2,06 mld. USD | 2,38 mld. USD | 2,35 mld. USD | 2,68 mld. USD | 3,13 mld. USD | 3,66 mld. USD | 4 mld. USD | 5,01 mld. USD | 5,84 mld. USD | 6,29 mld. USD | 7,37 mld. USD | 8,1 mld. USD | 9,23 mld. USD |
| Operating incomePrevádzkový zisk | 2,08 mld. USD | 2,44 mld. USD | 2,76 mld. USD | 3,05 mld. USD | 3,22 mld. USD | 3,62 mld. USD | 3,67 mld. USD | 4,11 mld. USD | 4,48 mld. USD | 4,74 mld. USD | 5,44 mld. USD | 6,71 mld. USD | 7,79 mld. USD | 8,11 mld. USD | 9,29 mld. USD | 10,38 mld. USD | 11,69 mld. USD |
| Diluted EPSZriedený zisk na akciu | 2,92 USD | 3,30 USD | 3,89 USD | 4,63 USD | 4,65 USD | 5,37 USD | 5,33 USD | 6,08 USD | 7,09 USD | 8,26 USD | 9,02 USD | 11,27 USD | 13,14 USD | 14,16 USD | 16,56 USD | 18,21 USD | 20,76 USD |
| Operating cash flowPrevádzkový cash flow | 2,78 mld. USD | 3,2 mld. USD | 3,06 mld. USD | 3,44 mld. USD | 3,98 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 6,73 mld. USD | 5,77 mld. USD | 6,36 mld. USD | 8,86 mld. USD | 8,96 mld. USD | 7,39 mld. USD | 11,07 mld. USD | 11,34 mld. USD | 13,34 mld. USD | 15,82 mld. USD |
| CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE) | 1,06 mld. USD | 1,29 mld. USD | 1,48 mld. USD | 2,08 mld. USD | 1,99 mld. USD | 2,39 mld. USD | 2,65 mld. USD | 2,5 mld. USD | 2,97 mld. USD | 3 mld. USD | 2,81 mld. USD | 3,59 mld. USD | 3,89 mld. USD | 4,32 mld. USD | 4,71 mld. USD | 5,5 mld. USD | 6,44 mld. USD |
| Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty | 3,21 mld. USD | 4,01 mld. USD | 3,53 mld. USD | 4,64 mld. USD | 5,74 mld. USD | 4,8 mld. USD | 3,38 mld. USD | 4,55 mld. USD | 6,06 mld. USD | 8,38 mld. USD | 12,28 mld. USD | 11,26 mld. USD | 10,2 mld. USD | 13,7 mld. USD | 9,91 mld. USD | 14,16 mld. USD | 20,21 mld. USD |
| Total assetsAktíva | 23,82 mld. USD | 26,76 mld. USD | 27,14 mld. USD | 30,28 mld. USD | 33,02 mld. USD | 33,02 mld. USD | 33,16 mld. USD | 36,35 mld. USD | 40,83 mld. USD | 45,4 mld. USD | 55,56 mld. USD | 59,27 mld. USD | 64,17 mld. USD | 68,99 mld. USD | 69,83 mld. USD | 77,1 mld. USD | 89,05 mld. USD |
| Current assetsObežné aktíva | 11,71 mld. USD | 13,71 mld. USD | 13,53 mld. USD | 15,84 mld. USD | 17,59 mld. USD | 16,78 mld. USD | 15,22 mld. USD | 17,32 mld. USD | 20,29 mld. USD | 23,49 mld. USD | 28,12 mld. USD | 29,51 mld. USD | 32,7 mld. USD | 35,88 mld. USD | 34,25 mld. USD | 38,38 mld. USD | 46,58 mld. USD |
| Current liabilitiesKrátkodobé záväzky | 10,06 mld. USD | 12,05 mld. USD | 12,26 mld. USD | 13,26 mld. USD | 14,41 mld. USD | 16,54 mld. USD | 15,58 mld. USD | 17,5 mld. USD | 19,93 mld. USD | 23,24 mld. USD | 24,84 mld. USD | 29,44 mld. USD | 32 mld. USD | 33,58 mld. USD | 35,46 mld. USD | 37,11 mld. USD | 43,95 mld. USD |
| Total liabilitiesZáväzky celkom | 12,89 mld. USD | 14,19 mld. USD | 14,62 mld. USD | 19,27 mld. USD | 20,51 mld. USD | 22,17 mld. USD | 20,83 mld. USD | 25,27 mld. USD | 27,73 mld. USD | 29,82 mld. USD | 36,85 mld. USD | 41,19 mld. USD | 43,52 mld. USD | 43,94 mld. USD | 46,21 mld. USD | 47,94 mld. USD | 53,24 mld. USD |
| Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhu | 0 mld. USD | 0,9 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 0 mld. USD | 1,28 mld. USD | 1,1 mld. USD | 0,09 mld. USD | 0,09 mld. USD | 1,7 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,8 mld. USD | 0,07 mld. USD | 1,08 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,08 mld. USD | 2,25 mld. USD |
| Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej časti | 2,14 mld. USD | 1,25 mld. USD | 1,38 mld. USD | 5 mld. USD | 5,09 mld. USD | 4,85 mld. USD | 4,06 mld. USD | 6,57 mld. USD | 6,49 mld. USD | 5,12 mld. USD | 7,51 mld. USD | 6,69 mld. USD | 6,48 mld. USD | 5,38 mld. USD | 5,79 mld. USD | 5,71 mld. USD | 3,91 mld. USD |
| Interest expenseÚrokové náklady | 0,11 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,1 mld. USD | 0,11 mld. USD | 0,12 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,13 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,16 mld. USD | 0,17 mld. USD | 0,15 mld. USD | 0,15 mld. USD |
| Cost of revenueNáklady na tržby | 68 mld. USD | 77,74 mld. USD | 86,82 mld. USD | 91,95 mld. USD | 98,46 mld. USD | 101,07 mld. USD | 102,9 mld. USD | 111,88 mld. USD | 123,15 mld. USD | 132,89 mld. USD | 144,94 mld. USD | 170,68 mld. USD | 199,38 mld. USD | 212,59 mld. USD | 222,36 mld. USD | 239,89 mld. USD | 264,28 mld. USD |
| Free cash flow Voľný peňažný tok · model | 1,73 mld. USD | 1,91 mld. USD | 1,58 mld. USD | 1,35 mld. USD | 1,99 mld. USD | Nedostupné | Nedostupné | 4,22 mld. USD | 2,81 mld. USD | 3,36 mld. USD | 6,05 mld. USD | 5,37 mld. USD | 3,5 mld. USD | 6,75 mld. USD | 6,63 mld. USD | 7,84 mld. USD | 9,38 mld. USD |
| Net margin Čistá marža | 1,7 % | 1,6 % | 1,7 % | 1,9 % | 1,8 % | 2 % | 2 % | 2,1 % | 2,2 % | 2,4 % | 2,4 % | 2,6 % | 2,6 % | 2,6 % | 2,9 % | 2,9 % | 3 % |
| Zdroj · dátum podania SEC |
Čo si všimnúť
Modelový prehľadSilné stránky
- Kladná prevádzková marža 3,9 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
- Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 3,1 % tržieb.
- Tržby v poslednom roku vzrástli o 10,1 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.
Riziká a slabé miesta
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
Čo sledovať ďalej
- Ako členské poplatky podporujú nízkomaržový obchod?
- Ako zásoby a platby dodávateľom vplývajú na likviditu?
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia
Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma c · zmiešané. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.
Medziročný rast tržieb 10,1 %, čistá marža 3 % a FCF marža 3,1 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: +0,1 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.
Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.
- Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
- Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
- Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti Costco
Costco prevádzkuje členské veľkoformátové predajne a internetový obchod. Tržby zahŕňajú predaj aj členské poplatky.
Profil emitenta ↗Porovnanie dvoch spoločností
Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.
Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.
Odkaz na toto porovnanie ↗