Hľadať na Finpilote

Napríklad výpočet splátky, IBKR alebo dôchodok. Aj bez diakritiky.

Načítavam vyhľadávanie…Celý Finpilot

ARM · NASDAQ

ARM HOLDINGS PLC /UK

International · Semiconductors & Related Devices

83/100Finančné zdravieA · Silné100 % vstupov · rozklad ↓Ročné výkazy
Overené výsledky do Informačný limit ročných údajov Cena a denná zmena · USD ↗

Informačný limit ročných podaní je starší než 90 dní.

Kľúčové ukazovatele

Ročné výsledky do · USD
Revenue
4,92 mld. USDTržby · rast YoY 22,8 %
Net income
0,9 mld. USDČistý zisk · čistá marža 18,4 %
Free cash flow
0,98 mld. USDVoľný peňažný tok · FCF marža 19,9 %
Diluted EPS
0,85 USDZriedený zisk na akciu · USD
Operating margin
18,3 %Prevádzková marža · hrubá marža 97,5 %
Return on assets (ROA)
9,2 %Návratnosť aktív · priemerné aktíva
Cash & equivalents
2,75 mld. USDHotovosť a ekvivalenty
Long-term debt
NedostupnéDlhodobý úverový dlh · vrátane splatnej časti

Sledovať Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.

Cena akcie

TradingView

Načítava sa externý cenový graf TradingView…

USD · externá cena a denná zmena; možné oneskorenie.

Najnovšie kvartálne výsledky

Overené kvartálne údaje zatiaľ nie sú dostupné.

Health Score vychádza z ročných výkazov do 31. 3. 2026. Nový kvartál skóre neprepočítava. Kvartálne údaje nie sú YTD ani TTM; chýbajúca hodnota neznamená nulu.

Vývoj finančných fundamentov

Ukazovateľ v hlavnom grafe

Revenue

Ročné výsledky · 3 dostupných období

4,92 mld. USD

Obdobie do 2026-03-31

31. 3. 2026Revenue4,92 mld. USD

RevenueVykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.2,996823,7166074,4363935,156182024-03-31: 3,233 mld. USD2025-03-31: 4,007 mld. USD2026-03-31: 4,92 mld. USD202420252026
Revenue
Hodnoty a definícia · mld. USD

Vykázané tržby za celý fiškálny rok. Historické fundamenty, nie vývoj ceny akcie.

Revenue· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenue
2024-03-313,233
2025-03-314,007
2026-03-314,92

Fundamenty v USD podľa zvolenej frekvencie. Presné obdobia a hodnoty sú pod grafom; ročné podania SEC sú v tabuľke výkazov nižšie. Health Score používa ročné výkazy.

Finančné zdravie

health-v0.1 →

Model historických výkazov · bez ceny akcie a prognózy výnosu.

A · Silné

Päť oblastí finančného zdravia. Skóre vychádza výhradne z dostupných historických výkazov a pravidiel modelu health-v0.1.

100 % pokrytie vstupov · obdobie do

100 %Metodika a podmienky výpočtu →

Ziskovosť

65/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Finančná stabilita

91/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Peňažné toky

87/100
Váha 25 % · vstupy 100 %

Rast a konzistentnosť

100/100
Váha 15 % · vstupy 100 %

Efektívnosť kapitálu

71/100
Váha 10 % · vstupy 100 %
Najsilnejšia oblasť Rast a konzistentnosť · 100Najslabšia oblasť Ziskovosť · 65
Diagnostika · 9 metrík, výpočty a bodové prahy

Profil: štandardný nefinančný podnik. Pokrytie 100 % označuje dostupnosť vstupov, nie dôveru v odhad. Váhy kategórií sú pevné; chýbajúce vstupy sa prerozdeľujú len v rámci kategórie. Model nie je odvetvový percentil ani úverový rating. ROA používa priemerné aktíva; ROIC bez overenej definície NOPAT a kapitálu neuvádzame.

health-v0.1· lineárna interpolácia medzi prahmi, orezanie na 0–100
Ukazovateľ / váhaHodnotaBodyVýpočet a prahy (hodnota → body)
Operating margin12.5 % modelu18,3 %58,2Prevádzkový zisk / tržby × 100.0 % → 0 · 5 % → 25 · 15 % → 50 · 25 % → 75 · 40 % → 100
Net margin12.5 % modelu18,4 %70,9Čistý zisk pripadajúci akcionárom materskej firmy / tržby × 100; bez úprav jednorazových položiek.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Current ratio12.5 % modelu6 ×100Obežné aktíva / krátkodobé záväzky k rovnakému dátumu. Zásoby nie sú hotovosť.0 × → 0 · 0,5 × → 20 · 1 × → 50 · 1,5 × → 80 · 2,5 × → 100
Liabilities / assets12.5 % modelu22,6 %81,9Všetky vykázané záväzky / aktíva × 100. Nie iba úročený dlh.0 % → 100 · 25 % → 80 · 50 % → 60 · 75 % → 30 · 100 % → 0
FCF margin12.5 % modelu19,9 %74,7(Prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív) / tržby × 100. Neodpočítava splátky lízingu ani akvizície.0 % → 0 · 3 % → 25 · 10 % → 50 · 20 % → 75 · 30 % → 100
Operating cash flow / net income12.5 % modelu1,7 ×100Prevádzkový cash flow / kladný čistý zisk. Pri strate alebo nulovom zisku nedostupné; ovplyvňuje ho pracovný kapitál aj nepeňažné odmeny.0 × → 0 · 0,5 × → 30 · 1 × → 80 · 1,5 × → 100
Revenue CAGR7.5 % modelu23,4 %100CAGR medzi prvým a tretím súvislým ročným obdobím: (posledné / prvé tržby)^(365,25 / počet dní medzi koncami) − 1. Tri pozorovania pokrývajú približne dva roky rastu.-20 % → 0 · -5 % → 25 · 0 % → 50 · 10 % → 80 · 20 % → 100
Profitable years7.5 % modelu100 %100Počet rokov s čistým ziskom > 0 / tri posledné súvislé ročné obdobia × 100. Nulový zisk nie je kladný.0 % → 0 · 100 % → 100
Return on assets (ROA)10 % modelu9,2 %71Čistý zisk / priemer aktív na konci aktuálneho a predchádzajúceho súvislého roka × 100. Orientačné ROA, nie ROIC; zisk materskej firmy a konsolidované aktíva sa môžu rozsahom líšiť.0 % → 0 · 2 % → 25 · 5 % → 50 · 10 % → 75 · 20 % → 100

Finančné trendy

3 ročných · 0 kvartálnych období

Frekvenciu údajov a časový rozsah volíte samostatne v grafe. Kvartály označujú fiškálne obdobia, nie YTD ani TTM. Cash flow, súvaha a Health Score používajú ročné údaje. Medzera označuje chýbajúci vstup.

Revenue & net income

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Revenue4,92 mld. USDNet income0,904 mld. USD

Revenue & net incomeTržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.01,40222,80444,20665,60882024-03-31: 3,233 mld. USD2025-03-31: 4,007 mld. USD2026-03-31: 4,92 mld. USD2024-03-31: 0,306 mld. USD2025-03-31: 0,792 mld. USD2026-03-31: 0,904 mld. USD202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Tržby a čistý zisk · ročné výsledky v mld. USD.

Revenue & net income· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doRevenueNet income
2024-03-313,2330,306
2025-03-314,0070,792
2026-03-314,920,904

Operating & net margin

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Operating margin18,29 %Net margin18,37 %

Operating & net marginPrevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.1,018,3915,7823,162024-03-31: 3,43 %2025-03-31: 20,74 %2026-03-31: 18,29 %2024-03-31: 9,46 %2025-03-31: 19,77 %2026-03-31: 18,37 %202420252026
Hodnoty a definícia · %

Prevádzková a čistá marža: príslušný ročný zisk / tržby. Bez úprav jednorazových položiek.

Operating & net margin· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doOperating marginNet margin
2024-03-313,439,46
2025-03-3120,7419,77
2026-03-3118,2918,37

Free cash flow

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Free cash flow0,979 mld. USD

Free cash flowVoľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,284430,568860,853291,137722024-03-31: 0,998 mld. USD2025-03-31: 0,178 mld. USD2026-03-31: 0,979 mld. USD202420252026
Free cash flow
Hodnoty a definícia · mld. USD

Voľný peňažný tok: prevádzkový cash flow − hotovostné nákupy hmotných aktív. Definícia Finpilotu.

Free cash flow· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doFree cash flow
2024-03-310,998
2025-03-310,178
2026-03-310,979

Cash & long-term debt

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Cash & equivalents2,751 mld. USDLong-term debtNedostupné

Cash & long-term debtHotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.00,7840351,568072,3521053,136142024-03-31: 1,923 mld. USD2025-03-31: 2,085 mld. USD2026-03-31: 2,751 mld. USD202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Hotovosť a ekvivalenty oproti dlhodobému úverovému dlhu vrátane splatnej časti; bez samostatných krátkodobých pôžičiek, komerčných papierov a prevádzkového lízingu.

Cash & long-term debt· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doCash & equivalentsLong-term debt
2024-03-311,923Nedostupné
2025-03-312,085Nedostupné
2026-03-312,751Nedostupné

Assets & liabilities

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Total assets10,703 mld. USDTotal liabilities2,417 mld. USD

Assets & liabilitiesStav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.03,0503556,100719,15106512,201422024-03-31: 7,927 mld. USD2025-03-31: 8,932 mld. USD2026-03-31: 10,703 mld. USD2024-03-31: 2,632 mld. USD2025-03-31: 2,093 mld. USD2026-03-31: 2,417 mld. USD202420252026
Hodnoty a definícia · mld. USD

Stav aktív a celkových záväzkov ku koncu roka. Záväzky zahŕňajú aj neúverové položky; nejde o synonymum dlhu.

Assets & liabilities· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·mld. USD
Obdobie doTotal assetsTotal liabilities
2024-03-317,9272,632
2025-03-318,9322,093
2026-03-3110,7032,417

Revenue growth (YoY)

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Revenue growth22,79 %

Revenue growth (YoY)Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.06,8213,6520,4727,292025-03-31: 23,94 %2026-03-31: 22,79 %202420252026
Revenue growth
Hodnoty a definícia · %

Zmena tržieb oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Revenue growth (YoY)· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·%
Obdobie doRevenue growth
2024-03-31Nedostupné
2025-03-3123,94
2026-03-3122,79

Finančné zdravie v čase

Ročné výsledky · 3 dostupných období

31. 3. 2026Finančné zdravie83 bodov / 100

Finančné zdravie v časePrepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy. Presné hodnoty sú v tabuľke pod grafom. Chýbajúce hodnoty sa nedopĺňajú.02550751002026-03-31: 83 bodov / 100202420252026
Finančné zdravie
Hodnoty a definícia · bodov / 100

Prepočet dnešnou metodikou z najnovších výkazov; nejde o dobové ratingy.

Finančné zdravie v čase· ročné výsledky · koniec fiškálneho obdobia ·bodov / 100
Obdobie doFinančné zdravie
2024-03-31Nedostupné
2025-03-31Nedostupné
2026-03-3183
Ročné výkazy v tabuľke
Miliardy USD, EPS v USD na akciu · pomery sú výpočty Finpilotu. — znamená nedostupný údaj, nie nulu.
Ukazovateľ2024-03-312025-03-312026-03-31
RevenueTržby3,23 mld. USD4,01 mld. USD4,92 mld. USD
Net incomeČistý zisk0,31 mld. USD0,79 mld. USD0,9 mld. USD
Operating incomePrevádzkový zisk0,11 mld. USD0,83 mld. USD0,9 mld. USD
Diluted EPSZriedený zisk na akciu0,29 USD0,75 USD0,85 USD
Operating cash flowPrevádzkový cash flow1,09 mld. USD0,4 mld. USD1,52 mld. USD
CapEx (PPE)Hotovostné nákupy hmotných aktív (PPE)0,09 mld. USD0,22 mld. USD0,55 mld. USD
Cash & equivalentsHotovosť a ekvivalenty1,92 mld. USD2,09 mld. USD2,75 mld. USD
Total assetsAktíva7,93 mld. USD8,93 mld. USD10,7 mld. USD
Current assetsObežné aktíva4,2 mld. USD4,83 mld. USD6,24 mld. USD
Current liabilitiesKrátkodobé záväzky1,51 mld. USD0,93 mld. USD1,04 mld. USD
Total liabilitiesZáväzky celkom2,63 mld. USD2,09 mld. USD2,42 mld. USD
Current portion of long-term debtSplatná časť dlhodobého dlhuNedostupnéNedostupnéNedostupné
Non-current long-term debtDlhodobý dlh bez splatnej častiNedostupnéNedostupnéNedostupné
Interest expenseÚrokové nákladyNedostupnéNedostupnéNedostupné
Cost of revenueNáklady na tržby0,15 mld. USD0,12 mld. USD0,12 mld. USD
Free cash flow Voľný peňažný tok · model1 mld. USD0,18 mld. USD0,98 mld. USD
Net margin Čistá marža9,5 %19,8 %18,4 %
Zdroj · dátum podania SEC

Čo si všimnúť

Modelový prehľad

Silné stránky

  • Kladná prevádzková marža 18,3 %: podnikanie vytvorilo prevádzkový zisk.
  • Kladný voľný cash flow; po hotovostných nákupoch hmotných aktív zostalo 19,9 % tržieb.
  • Tržby v poslednom roku vzrástli o 22,8 % oproti predchádzajúcemu súvislému roku.

Riziká a slabé miesta

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.

Čo sledovať ďalej

  • Novšie štvrťročné výsledky a zmeny marží.
  • Vysvetlenie zmien peňažných tokov v poznámkach výkazu.
Úplný finančný súhrn a jeho obmedzenia

Zobrazené fundamenty patria v modeli do pásma a · silné. Ide o pravidlový súhrn vykázaných výsledkov, bez redakčného schválenia.

Medziročný rast tržieb 22,8 %, čistá marža 18,4 % a FCF marža 19,9 %. Zmena čistej marže oproti predchádzajúcemu roku: -1,4 p. b. Príčiny zmien treba overiť v poznámkach k výkazom.

Výpočet 2026-11-06 · health-v0.1 · bez redakčného schválenia. Model nehodnotí cenu akcie, budúci dopyt ani príčiny zmien.

  • Ročné výsledky nezachytávajú novšie štvrťroky. Jednorazové položky a nepeňažné odmeny nie sú upravené.
  • Model nehodnotí cenu akcie, konkurenciu ani budúci dopyt; finančná sila sama nezaručuje výnos.
  • Súvahové pomery sú stav k jedinému dátumu; nezachytávajú splatnosť záväzkov ani budúcu dostupnosť financovania.
O spoločnosti ARM HOLDINGS PLC /UK

ARM HOLDINGS PLC /UK · Semiconductors & Related Devices.

Profil emitenta ↗

Porovnanie dvoch spoločností

Ako porovnávať →

Dve spoločnosti, jeden pohľad. Porovnajte ročné výsledky, kvalitu peňažných tokov a finančné zdravie.

Na porovnanie vyberte dve rôzne firmy.